Новини

Маріїнський палац: реконструкція за мільярд. Гроші – на фірми керівництва реконструкції.

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Кошти, минулого року виділені Кабміном на реставрацію Маріїнського палацу, замовник робіт – Державне управління справами (ДУС) – розподілив серед трьох своїх держпідприємств. Найбільша сума – 97 млн грн. – дісталася генпідряднику реставрації – Будівельно­монтажному управлінню ДУС.

Кошти, минулого року виділені Кабміном на реставрацію Маріїнського палацу, замовник робіт – Державне управління справами (ДУС) – розподілив серед трьох своїх держпідприємств. Найбільша сума – 97 млн грн. – дісталася генпідряднику реставрації – Будівельно­-монтажному управлінню ДУС. Інформація про це міститься на порталі e-­data.


Будівельно­монтажне управління розпорошило кошти серед трьох десятків приватних фірм.

Їхній перелік генпідрядник надав у відповіді на запит програми «Наші гроші».

Гроші прийшли у вересні. На початку січня, коли журналісти програми завітали до Маріїнського, будівельників тут уже не було. Олег Горбатюк, директор ДП «Будівельно­-монтажне управління ДУС» повідомив, що отримане фінансування вже використане, а замовлені субпідрядникам роботи виконані. Тобто 100 мільйонів освоїли за чотири місяці.

За цей час, за словами представників ДУС, була зроблена нова покрівля у лівому флігелі, відновлені історичні вікна в «технічних приміщеннях», у правому флігелі відреставровано фасади та виконано внутрішні оздоблювальні роботи. Допустити журналістів всередину палацу в ДУС відмовилися.


Серед субпідрядних організацій виявилися фірми, наближені до державних розробників проектно­-кошторисної документації по Маріїнському. Ідеться про дві фірми – ПП “Приватна студія архітектурно-­художній фонд «Арт» і ТОВ «Ангел­-Марія». Донедавна вони належали Станіславу Адаменку – директорові ДП «Проектне бюро ДУС».

Це ДП є розробником проекту реставрації, коригує проектно­-кошторисну документацію, здійснює авторський нагляд за реставрацією палацу. «Проектне бюро ДУС працювало над розробленням проекту реставрації Маріїнського палацу і є власниками авторських прав на проект. І будь­-які дії, зміни в проекті і т. д. повинні бути з ними погоджені, -­ повідомив Василь Можар, начальник Управління капітального будівництва та ЖКХ Державного управління справами. – Тобто він [Станіслав Адаменко] є генеральним проектувальником і головним художником і архітектором проекту».

Таким чином Станіслав Адаменко отримує бюджетні кошти від замовника як директор ДП – на роботу над проектом реставрації Маріїнського, а його приватні фірми – бюджетне фінансування від генпідрядника – за реставраційні роботи.

Станіслав Адаменко свою причетність до приватних субпідрядників заперечує. Однак згідно з офіційним реєстром власників юросіб, він був безпосереднім засновником цих фірм ще минулого року. Обидві компанії досі прописані в його квартирі поблизу Будинку художника (вул. Артема, 5­А), одна з них наразі вказує в контактах робочий телефон ДП «Проектне бюро ДУС», яким керує Адаменко. А в назві ТОВ «Ангел­-Марія» навіть присутнє ім’я дружини Станіслава Адаменка – художниці Марії Ралко, яка раніше також була співвласницею цієї фірми. 

Дані про те, скільки отримали фірми Адаменка, генпідрядник реставрації тримає в таємниці. Олег Горбатюк, директор ДП «Будівельно-монтажне управління ДУС» відмовився повідомляти цю інформацію, пославшись на те, що вона буде опублікована на порталі e-­data до 31 січня 2016 р. Однак цього не відбулося. На наступні запити генпідрядник також не надав цих даних, порушуючи норми закону «Про доступ до публічної інформації».


У ДУС повідомили тільки, що «Ангел­-Марія» працювала в Маріїнському над ескізами і монтажем люстр у правому флігелі, архітектурно-­художній фонд «Арт» виконував там мармурові підлоги. 

Крім того, серед субпідрядників виявилися ще дві цікаві фірми – ТОВ «СНРБВ «Укрреставрація» і ТОВ «Київське міжобласне спеціальне науково­-реставраційне проектно­-виробниче управління». Вони цікаві тим, що раніше входили до складу корпорації «Укрреставрація», частина якої перейшла під контроль найближчого оточення Віктора Януковича. А саме: 2011 р. ПАТ «Укрреставрація», що входила до складу корпорації, очолили люди з орбіти тодішнього голови Державного управління справами Андрія Кравця, її власниками записали офшори, що засвітилися, зокрема, поруч з іменем друга Кравця – екс­-голови АП Сергія Льовочкіна. Група реставраторів, яка на той час контролювала ПАТ, пішла з нього. Саме ПАТ «Укрреставрація» невдовзі після зміни власників виявила бажання реконструювати столичну пам’ятку архітектури Гостиний двір під торговельно­-офісний центр, через що виник тривалий скандал.

Але перевірка «Наших грошей» показала, що компанії-­субпідрядники в Маріїнському належать не структурам Кравця-­Льовочкіна, а реставраторам, які працювали в корпорації «Укрреставрація» задовго до того, як одну з її складових – ПАТ «Укрреставрація» ­ взяла під контроль команда Януковича. Група “реставраторів” співпрацювала з менеджемнтом Кравця в часи Януковича, зараз обидві групи заявляють про “розлучення” і розташовані за різними фактичними адресами.

Маріїнський палац – церемоніальна резиденція президента України. Його реставрація триває 10-­ий рік, з 2007-­го. Загалом за цей час (станом на березень 2016­-го) на неї витрачено 347 млн грн. У квітні 2016-­го замовник і генпідрядник очікують на надходження ще одного траншу – 95 млн грн, передбачених на реставрацію в держбюджеті поточного року.


Загальна вартість реставрації Маріїнського за кошторисом 2007 р. становила 428 млн грн. За кошторисом кінця 2015-­го – 1 млрд 306 млн грн. Розробники та замовник робіт пояснюють потрійне зростання кошторису ростом цін. «Ця вартість – це є ліміт затрат. А далі – вийде дешевше, дуже добре, тому що в цій сводці присутні ризики, інфляція, непередбачені витрати, -­ говорить Василь Можар, начальник Управління капітального будівництва та ЖКХ Державного управління справами. – І якщо не буде інфляційних процесів, то ці кошти будуть зекономлені. Але не буде цього, тому що, якщо давати по 95­-100 млн в рік, то це 10 років попереду роботи».

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.