Новини

Радник Кличка купив у Києві квартиру за 149 тисяч гривень

FacebookTwitterTelegram

Депутат Київської облради від БПП Сергій Федорченко придбав сину столичну квартиру площею 40,4 кв. м. Про це йдеться в його декларації за 2016 рік, яку проаналізував Громадський рух ЧЕСНО. Сім’я чиновника живе за межею бідності. Крім того Федорченко у 2014 році при проходженні перевірки не декларував наявні в нього земельні ділянки.

Сергій Федорченко подав декларацію як посадовець – заступник начальника відділу аналітичного забезпечення діяльності Київського міського голови у КМДА і задекларував 67 тис. 599 грн зарплати.

Жодних заощаджень, згідно з декларацією, сім’я з чотирьох осіб не має. Офіційно депутат якось прожив рік із родиною за межею прожиткового мінімуму.

У декларації за 2014 рік Сергій Федорченко вказав 79 тис. 781 грн сукупного доходу сім’ї, що на 12 тисяч 182 грн більше, ніж депутат заробив як радник Кличка у 2016 році – 67 тис. 599 грн.

Дивіться, це питання не до мене – це питання до держави, тому що на сьогодні я є держслужбовцем. Працюю на держслужбі. Зарплату не я визначаю – визначає держава, в якій ми живем. І скільки призначили – стільки і получаєм. Вся зарплата йде на карточку офіційну і других зарплат ми не получаєм, – каже радник міського голови і депутат обласної радиФедорченко.

Але далі в розмові депутат зізнається, що крім офіційної зарплати таки підробляє консультантом у неробочий час.

Не те що складно – нереально складно. Виживали за счьот того, що працюємо ще так, ну буває консультантом… консультіруємо в неробочий час, – зізнається депутат облради й радник Кличка в доходах, які, ймовірно, не задекларував.

У декларації грошей від консультацій політик не відобразив.

Що ж тримає держслужбовця на такій відповідальній, проте низькооплачуваній посаді?

При порівнянні декларацій 2014 і 2016 року виявляється, що в 2014 році Федорченко задекларував лише 2 земельні ділянки площею 2 га і 0,318 га, а також квартиру 26,52 кв. м свою і квартиру дружини площею 42 кв. м.

У 2016 році в посадовця вже у власності 8 земельних ділянок на Київщині у Макарівському районі, 9 земельних ділянок у Броварах у співвласності.

Зауважимо, що набуття права на земельні ділянки в Федорченка вказане з 2007 року. Чому ж тоді в декларації за 2014 рік лише дві ділянки?

 

Ми вказували, тут ми вєздє все время указували. А ця електронна декларація – вона більш детальна. Замовляли акти і згідно з державним актом вносили дані в декларацію…, – не розгублюється Сергій Федорченко, проте питання, чому ці ділянки не були в декларації за 2014 рік залишається відкритим.

Зауважимо, що депутат пройшов перевірку за результатами розгляду його декларації за 2014 рік у ДПІ у Дарницькому районі.

Квартира дружини депутата в декларації за 2016 рік залишилася, квартира Федорченка площею 26,52 кв. м з декларації зникла, але депутат про це, здається, не в курсі.

 

А що, її (квартири 26,52 кв.м – прим. ЧЕСНО) немає? Ми в налогову здали всі документи – все, що в декларації, в мене все написано, все. Куди і що перемістилося, куди що додалося. Все відкрито, – дивується Федорченко.

Натомість у 2016 році у сина депутата, який ще навчається в школі, з’явилося придбання – квартира в Києві площею 40,4 кв. м куплена всього за 149 тис. грн. Але вартість такої супер-покупки депутат забув.

 

Дивіться, я не пам’ятаю, зараз прийду додому візьму декларацію… треба подивитися. То я вам зможу детальніше розказати. Просто сказати в телефон, якщо не пам’ятаю, то буде виглядіть глупо й нечесно, – каже депутат Федорченко.

Депутат так і не перетелефонував ЧЕСНО.

Зауважимо, що дешевше вдалося купити нерухомість хіба що голові облради Ганні Стариковій, яка у 2015 році купила квартиру під Києвом за 4 тис. доларів.

Зауважимо, що операції від 150 тис. грн і вище мали відбуватися за безготівковим розрахунком. Купівля і продаж майна за 149 тис. 999 грн притаманні також і депутатам Київської міської ради.

Ймовірно, заниження вартості нерухомості відбувається задля зменшення суми податку, який потрібно сплатити державі під час купівлі.

Найближчим часом Громадський рух ЧЕСНО опублікує аналіз декларацій депутатів Київської обласної ради. Нагадаємо, ЧЕСНО вже проаналізував декларації депутатів Київської міськради.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.