Прощавай, Captcha: реєстр судових рішень знову відкритий

Для користування реєстром судових рішень більше не потрібно проходити додаткову верифікацію через систему reCAPTCHA.
Останнім часом процедура розпізнавання reCAPTCHA ускладнювала роботу з реєстром судових рішень і не давала журналістам повноцінного доступу до нього. В окремих випадках система просто “не пускала” журналістів по декілька годин, хоча за задумом, має захищати лише від ботів.
Водночас, законом України «Про доступ до судових рішень» передбачено, що судові рішення, внесені до реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу. А в Положенні Кабміну, що регулює роботу реєстру, зазначено, що перегляд і завантаження файлів має відбуватись без додаткових обмежень.
Варто зазначити, що у світі система reCAPTCHA ефективно використовується для захисту від ботів, однак в ситуації з українським реєстром, вона стала реальною перешкодою для роботи з відкритими джерелами інформації.
Нагадаємо, раніше юристи проекту “Тисни!” звернулись до Державної судової адміністрації України з обгрунтуванням неправомірності використання reCAPTCHA у реєстрі судових рішень, та з вимогою забезпечити повноцінне функціонування реєстру відповідно до закону.
Юридична довідка
Ведення Єдиного державного реєстру судових рішень регулюються Законом України «Про доступ до судових рішень».
Судові рішення, внесені до реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України і входять до набору відкритих даних.
Вимоги до формату і структури відкритих даних визначені Положенням про набори даних, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835. Відповідно до якого оприлюднення набору даних передбачає можливість їх перегляду і завантаження без проведення додаткової авторизації, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів чи інших обмежень.
Юридичний проект “Тисни!” (Push) – юридична ініціатива ГО “ТОМ 14”, спрямована на підтримку роботи журналістів після виходу розслідувань, моніторинг карних справ, відкритих “за мотивами” викриттів, а також підвищення юридичної обізнаності активістів в регіонах.
Головне завдання “Тисни!” – щоб розслідування не залишались лише текстом на папері і мали своє логічне завершення – у формі звільнень посадовців, збереження ресурсів і зупинень мільйонних розпилів бюджетних коштів.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти
Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.