Новини

Прощавай, Captcha: реєстр судових рішень знову відкритий

FacebookTwitterTelegram

Для користування реєстром судових рішень більше не потрібно проходити додаткову верифікацію через систему reCAPTCHA.

Останнім часом процедура розпізнавання reCAPTCHA ускладнювала роботу з реєстром судових рішень і не давала журналістам повноцінного доступу до нього. В окремих випадках система просто “не пускала” журналістів по декілька годин, хоча за задумом, має захищати лише від ботів.

Водночас, законом України «Про доступ до судових рішень» передбачено, що судові рішення, внесені до реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу. А в Положенні Кабміну, що регулює роботу реєстру, зазначено, що перегляд і завантаження файлів має відбуватись без додаткових обмежень.

Варто зазначити, що у світі система reCAPTCHA ефективно використовується для захисту від ботів, однак в ситуації з українським реєстром, вона стала реальною перешкодою для роботи з відкритими джерелами інформації.

Нагадаємо, раніше юристи проекту “Тисни!” звернулись до Державної судової адміністрації України з обгрунтуванням неправомірності використання reCAPTCHA у реєстрі судових рішень, та з вимогою забезпечити повноцінне функціонування реєстру відповідно до закону.

Юридична довідка

Ведення Єдиного державного реєстру судових рішень регулюються Законом України «Про доступ до судових рішень».

Судові рішення, внесені до реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України і входять до набору відкритих даних.

Вимоги до формату і структури відкритих даних визначені Положенням про набори даних, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835. Відповідно до якого оприлюднення набору даних передбачає можливість їх перегляду і завантаження без проведення додаткової авторизації, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів чи інших обмежень.

Юридичний проект “Тисни!” (Push) – юридична ініціатива ГО “ТОМ 14”, спрямована на підтримку роботи журналістів після виходу розслідувань, моніторинг карних справ, відкритих “за мотивами” викриттів, а також підвищення юридичної обізнаності активістів в регіонах.

Головне завдання “Тисни!” – щоб розслідування не залишались лише текстом на папері і мали своє логічне завершення – у формі звільнень посадовців, збереження ресурсів і зупинень мільйонних розпилів бюджетних коштів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.