Новини

Прокурори, судді-викривачі та аутсайдери конкурсу до Верховного суду: аналіз кандидатів на місце у Конституційному суді. Частина 1.

FacebookTwitterTelegram

13-го листопада Рада суддів обиратиме нового суддю Конституційного суду України. На цю посаду подалися 18 кандидатів. Журналісти проекту “Bihus.Info” спеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд! дослідили профайл кожного з них.

Боршуляк Ігор Іванович

Ігор Боршуляк – начальник відділу управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів Генпрокуратури. Має чималий досвід роботи в органах прокуратури: як  він зазначив у своєму мотиваційному листі, з 1994 року працював слідчим Військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України.  З 2010-го став заступником прокурора Миколаївської області, з травня 2011 – керівником Очаківської міжрайонної прокуратури, з 2012-го – начальник слідчого управління прокуратури Одеської області. В лютому 2013-го нагороджений нагрудним знаком “Почесний працівник прокуратури”.

У квітні 2014-го Боршуляк встиг побувати прокурором Одеської області і відмітитися конфліктом з міністром МВС Арсеном Аваковим. Останній звинуватив його в тому, що, під час заворушень в Одесі 2 травня Боршуляк відпустив усіх порушників і навпаки, покарав правоохоронців. Вже у липні його перевели до Генеральної прокуратури України, де він працює і по сьогодні, незважаючи на те, що він підпадає під люстрацію – така інформація міститься на сайті Міністерства юстиції.

Його дружина – Гринчак Світлана – суддя Роздільнянського райсуду Одеської області. Старший син – Олег Боршуляк – працює разом з батьком в Головному слідчому управлінні ГПУ на посаді слідчого в особливо важливих справах. Молодший син Денис – cтудент Одеської національної юридичної академії.

Вся нерухомість сім’ї знаходиться в Одеській області – на дружині дві земельні ділянки в Затоці площею 300 та 344 квадрати, а також будинок там же на 469 квадратних метрів. Примітно, що і сам Ігор Боршуляк, які його старший син Олег, не мають в Києві житла: згідно з деклараціями обох, вони орендують по кімнаті в Генпрокуратури. Автівка у Боршуляка –  Land Cruiser 200 2008-го року. У дружини Світлани модель новіша – Land Cruiser Prado 2013-го року випуску, яку вона купила в той же місяць, коли Боршуляка призначили головним прокурором Одеської області.

Гольник Лариса Владленівна

Суддя Октябрського районного суду міста Полтави.

З жовтня 2001-го по травень 2010-го працювала в Апеляційному суді Полтавської області. З квітня 2010-го Лариса Гольник – суддя Октябрського райсуду Полтави. Відома тривалим протистоянням з головою цього суду Олександром Струковим. У 2014-му році до Гольник потрапила справа мера Полтави Олександра Мамая. Його обвинувачували у конфлікті інтересів при виділенні землі своїй падчерці Ірині Климко. До судді прийшов колишній заступник міського голови Дмитро Трихна з пропозицією “вирішити проблему”, проте Гольник відмовилася і заявила про це до правоохоронних органів. З того часу у суді почалися проблеми на роботі, а у 2016-го зафіксована навіть спроба фізичного тиску: голова суду намагався виштовхати Гольник із кабінету. Нині суддя вже два з половиною роки не має повноважень.

Чоловік судді – Ігор Гавриленко – з 1 вересня звільнений з Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка, де працював доцентом. Зараз у судовому порядку намагається добитися поновлення на роботі. Згідно з декларацією судді, подружжя володіє квартирою на 60 квадратів з 2001-го року, а також накопичило заощадження у розмірі близько 250-ти тисяч гривень та 7-ми тисяч доларів. Минулого року суддя продала автівку Ssang Yong Kyron 2008-го року випуску за 121 тисячу гривень.

Городовенко Віктор Валентинович

Голова Апеляційного суду Запорізької області.

З 1993 по 2003 рік працював суддею Мелітопольського міського суду Запорізької області. За часів президентства Леоніда Кучми очолив  суд, а в 2004-му призначений головою Мелітопольського міськрайонного суду. За рік, за правління вже Віктора Ющенка, став вже головою Апеляційного суду Запорізької області. Повторно Вища рада юстиції призначила його  головою суду у 2010-му році. Заслужений юрист, Представник України в Консультативному раді європейських суддів Комітету міністрів Ради Європи в Страсбурзі.

26 вересня 2013-го року на робочій нараді керівників Вищих спецссудів та апеляційних судів України за часів Януковича Віктор Городовенко виступав “за новинки нового КПК” від імені всіх суддів. Окрім судді, на зустрічі виступили радник Януковича Андрій Портнов, голова ВССУ Андрій Солодков, його заступник по кримінальних справах Станіслав Міщенко.

Згідно з декларацією судді, у власності його та дружини Світлани Городовенко перебуває одна квартира у Запоріжжі на 92 квадрати. Серед автівок – TOYOTA CAMRY 2012-го року випуску та MITSUBISHI PAJERO WAGON 2008-го на праві користування.

А-от заощаджень у сім’ї чимало: 100 тисяч гривень, 13 тисяч доларів та близько 13-ти тисяч євро.

Груіцька Людмила Олександрівна

Суддя Апеляційного суду Донецької області.

З жовтня 2001-го року Людмила Груіцька працювала суддею Краматорського міського суду Донецької області. У жовтні 2013-го стала суддею Апеляційного суду Донецької області.

У лютому 2015-го  року від громадянина Юртаєва на суддю надійшла скарга до Вищої кваліфкомісії суддів. У листопаді за результатами перевірки дисциплінарна справа була припинена.

Чоловік судді Віктор Груіцький – пенсіонер. Подружжя має дві доньки: Юлію та Вікторію, перша працює завідуючою кафедрою права у Донбаському інституті техніки і менеджменту, а друга – викладачем того ж самого вишу.

У власності сім’ї – квартира з 1993-го року, 3 земельні ділянки та 2 гаражі.У 2011-му придбали машину марки Hyundai Tucson 2007-го року випуску.

Гуменюк Василь Іванович

Суддя Верховного суду України.

До 1991-го року –  народний суддя Богунівського районного народного суду м. Житомира. З 1991-го по 1995  – суддя Житомирського обласного суду. З 1995-го року – суддя Верховного суду України.  Був кандидатом на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, однак не набрав необхідної кількості балів на першому етапі – анонімному тестуванні.  

Працює суддею з 1984 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2003 року.

У 2008 році Київська міська рада передала у власність особі на ім’я Гуменюк Василь Іванович земельну ділянку площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому за повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів. Окрім того, за інформацією з веб-сайту «Обком» землю, передану Товариству «Десенка», у 1991 році  виділяли людям, які були евакуйовані із зони відчуження внаслідок Чорнобильскої катастрофи.

Згідно із декларацією, за 2015 рік сім’я судді володіє трьома земельними ділянками (1000, 1200, 906 кв. м) і двома квартирами (50,5 і 50,4 кв. м). На дружину також зареєстрований недобудований садовий (дачний) будинок (150 кв. м). Вартість усієї нерухомості не вказана. Суддя Гуменюк В.І. володіє автомобілем MAZDA CX-7 2008 року вартістю 289 900 грн, а його дочка, яка згідно з декларації не отримує жодного прибутку, автомобілем HONDA CIVIC 2012 року випуску вартістю 225 100 грн.

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки син судді (Гуменюк Іван Васильович) є помічником судді Вищого адміністративного суду України.

Денисенко Наталія Миколаївна

Заступник керівника Управління порівняльних досліджень та правових позицій Конституційного суду України.

З 1998-го року працювала головним консультантом науково-аналітичного відділу Управління правової експертизи, з 2004-го стала завідувачем відділу. Указом Призидента від 2016-го року Наталії Денисенко присвоєно знання “Почесний юрист України”. На праві власності у сім’ї – чотири земельні ділянки в Обуховичах та недобудований будинок, а також – квартира у Києві з 1993-го року.

Чоловік Володимир Денисенко працює водієм у Конституційному суді, а діти – Мирослава та  Олексій – навчаються у школі.

Зайцев Василь Вікторович

Суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці.

 З листопада 1997 року по березень 2008 року працював на посаді судді Першотравневого міського суду Дніпропетровської області, з квітня 2008 року – суддя апеляційного суду Дніпропетровської області, Верховною Радою України 20 березня 2008 року обраний суддею безстроково. У вересні 2016 року звільнений  у зв’язку з поданням до Вищої ради юстиції відставку. Примітно, що суддівського стажу  Зайцева не вистачало для задоволення подання, тож Вища рада юстиції зарахувала судді і  стаж проходження строкової служби, а також період навчання і стаж роботи слідчим.

Суддя був кандидатом на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, однак не набрав необхідної кількості балів на першому етапі конкурсу – анонімному тестуванні.

Згідно з декларацією судді, проживала сім’я у службовому житлі, яке надав виконком Ленінської райради у Дніпропетровську. Однак, з декларації, яка була подана перед звільненням, квартира зникла. У власності Зайцева –  авто марки Volkswagen Golf 2013-го року випуску. Дружина Олена  Зайцева  – начальник Ленінського райвідділу державної реєстрації актів цивільного стану територіального управління юстиції у Дніпропетровській області. Двоє дітей – Юлія та Олеся – навчаються у школі.

Крижановський Валентин Якович

Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

З 1991 по 1992  – заступник  голови Центрального районного суду Одеси. З 1992 – голова цього суду. З 2003-го року  – суддя, а з наступного –  заступник голови Приморський районного суду Одеси. З 2010-го року працює в ВССУ.

Подавав свою кандидатуру на суддю Верховного суду, однак не пройшов другу частину першого етапу, а саме – виконання практичного завдання.

При порівнянні електронної та паперової декларацій за 2015 рік можна зробити висновок про розбіжності у відомостях про нерухоме майно. Зокрема, у паперовій декларації відсутня земельна ділянка площею 398 кв.м. (належить дружині), квартира площею 124,7 кв. м (50% належить судді), квартира площею 67,4 кв. м (50% належить судді, 25% – дружині). Натомість у паперовій декларації наявні квартири площею 62,35 кв. м, 24,42 кв. м, 12,21 кв. м, про які не зазначено в електронній декларації.

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, син Крижановський Олег Валентинович є суддею Малиновського районного суду міста Одеси. Своїм рішенням у 2012-му році останній відпустив на волю підозрюваного в отриманні хабаря міського голову Болграда Сергія Корольова.

Кудрявцев Ігор Володимирович

Суддя Старобільського районного суду Луганської області.

З 1994-го по 2011 рік був суддею Старобільськоо райсуду Луганської області. З 2011 по 2015-ий рік – суддя, а пізніше голова  Алчевськоо міського суду  Луанської області. З 2015-го повернувся на посаду судді Старобільського районного суду Луганської області.

Був кандидатом на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, однак отримав непрохідний бал за результатами першого етапу – анонімного тестування та практичного завдання.

Має земельну ділянку та житловий будинок на 135 квадратів у Старобільську. У 2015-му- 16-му  користувався авто  КІА SORENTO XM 2012-го року випуску, однак у декларації кандидата на посаду судді Конституційного суду вона вже не з’являлася.

Марина Ансіфорова спеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд!.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.