Прокурори САП знов “переадресували” справу тестя Насірова до місцевої прокуратури – юристи Bihus.Info

Як Олександру Глімбовському вдалося заволодіти будинком в центрі Києва за ціною в 35 разів дешевше ринкової, - прокуратура Києва розслідує вже 6 років. Попри це, у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі не побачили підстав для передачі справи до НАБУ для більш ефективного розслідування.
Про це у відповідь на звернення юристів проекту “Тисни” (Bihus.Info) повідомили зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Нагадаємо, раніше юристи Bihus.Info звернулись до антикорупційної прокуратури з вимогою передати провадження щодо тестя Насірова Національному антикорупційному бюро України. Адже до цього прокуратура міста Києва 6 років безрезультатно розслідувала заволодіння будинком у центрі Києва фірмою ТОВ «Георгієвський резиденс», що належить Олександру Глімбовському, а також сестрі нардепа Олеся Довгого.
Будинок на Рейтарській 5-8 розташований в межах охоронної (буферної) зони «Софії Київської» і визнаний речовим доказом згідно постанови від 31 жовтня 2017 року. За даними слідства, Фірма ТОВ «Георгієвський резиденс» купувала нерухомість шматками (з 2015-го по 2017-й рік). Загальна сума склала 4,06 млн грн, що за нинішнім курсом у розрахунку на загальну площу будівлі 2315 кв м становить $65 за «квадрат».
Тоді як квартири на Рейтарській продаються нині по $2500 за «квадрат».
Наразі будівля площею 2315 кв м належить ТОВ «Георгієвський резиденс». В липні 2018-го суд наклав арешт на половину будівлі – заборонив фірмі відчужувати приміщення, але дозволив ними користуватися.
Через затягування прокуратурою міста Києва справи про незаконне заволодіння будинком на Рейтарській 8-5 (провадження розслідується з 2012-го року), юристи та громадські активісти проекту Bihus.Info вимагали передати справу детективам НАБУ і провести об’єктивне розслідування.
Водночас, зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відповіли, що “наявність підстав для визначення підслідності” має…сама прокуратура Києва. І передали туди заяву Bihus.Info.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЖитло на колесах та одинокі вовки: типові деклараційні порушення і що з ними робити
1 квітня для українських чиновників закінчився строк подання електронних декларацій за 2020 рік. За інформацією НАЗК, за період кампанії декларування до Реєстру надійшло майже 800 тис декларацій. Які ж найпоширеніші помилки та порушення в деклараціях вчиняють посадовці? І що робити, якщо ви помітили таке порушення? Пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.
Верховний Суд вважає, що в ОП не довели відсутність у Президента записів розмов активістів
Верховний суд ухвалив остаточне рішення за позовом активіста Дмитра Сінченка до президента щодо ненадання записів розмов активістів акції “Ні капітуляції!”. Суд частково задовольнив вимоги позову і визнав, що відзив Офісу Президента щодо відсутності в ОП записів розмов активістів, не доводить відсутність у президента цієї інформації.
Компанія дружини Кернеса хоче семиповерховий ТЦ в історичному центрі Харкова
Компанія “Діамант 2006”, власницею якої кілька тижнів тому стала дружина покійного мера Харкова Геннадія Кернеса Оксана Гайсинська, хоче будувати багатоповерховий торгівельний комплекс в історичній частині міста попри спротив чиновників. Про це розповіли журналісти Bihus.Info.