Прокурора Майдану на співбесіді до ДБР питали про розслідування “Наших грошей”

Прокурор Павло Головко, який під час Революції Гідності виступав в судах проти активістів, подав документи на конкурс до Державного бюро розслідувань - на посаду слідчого. Під час співбесіди він вперше прокоментував розслідування програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.
Запитання про розслідування BIHUS.Info на співбесіді 23 липня озвучив член Внутрішньої конкурсної комісїі №1 Олександр Лємєнов. Спершу він запитав про роль Павла Головка у переслідуванні активістів Революції Гідності Едуарда Крижанівського і Романа Тисівського.
“Була складена група прокурорів, до складу якої я входив… Мною особисто було підписано два запобіжних заходи. В подальшому було обрано особам особисте зобов’язання. В подальшому вказані кримінальні провадження були мною закриті”, – пояснив прокурор.
Треба зауважити, що Павло Головко клопотав у суді про запобіжний захід Едуарду Крижанівському 20 лютого 2014 року – тобто якраз у день розстрілів на вул. Інститутській, який вважається переломним у революційних подіях.
Друге запитання Олександра Лємєнова стосувалося майна Павла Головка і його дружини – прокурорки Аліни Головко. У травні цього року журналісти BIHUS.Info з’ясували, що батько Аліни Головко подарував їй котедж на київських Осокорках. Опитані журналістами ріелтори оцінювали цей будинок у 4 млн грн. Але в декларації Аліни Головко вказана вартість лише 150 тис. грн.
“Будинок збудований моїм тестем. Була проведена оцінка цього будинку і він був подарований моїй жінці. Є особи, які оцінюють. Я – не спеціаліст, я не можу оцінювати”, – пояснив прокурор.
На запитання, чим займається його тесть, Павло Головко не відповів.
“Тесть не є приватним підприємцем. Це, скажімо так, відноситься до їхніх сімейних справ, тому… Він не є моїм батьком. Про свого батька я можу сказати, про свою матір я можу сказати, по своїй дружині я можу сказати, а інші члени сім’ї – ну…”, – сказав кандидат до ДБР.
Ця співбесіда була першою можливістю почути коментарі Павла Головка з приводу розслідувань BIHUS.Info. В той час, коли журналісти готували матеріал, і прокурор, і його дружина відмовлялися від будь-яких коментарів.
На тестах зі знання законодавства під час конкурсу до ДБР Павло Головко набрав 89 балів зі 100. За загальними результатами конкурсу (тестування, поліграф і співбесіда) Внутрішня конкурсна комісія №1 не рекомендувала Павла Головка до призначення на посаду.
Про сімейну пару прокурорів Павла і Аліну Головків журналісти BIHUS.Info розповіли у розслідуванні “Прокурори Майдану. (Анти)революція ГПУ” на початку цього року. Тоді виявилося, що Павло Головко раніше брав участь у переслідуванні активістів Революції Гідності, а після цього пішов на роботу до Департаменту спеціальних розслідувань. Якраз цей департамент і розслідував злочини проти активістів Революції.
Аліна Головко (дівоче прізвище – Мінчук) також брала участь у притягненні активістів до відповідальності. Зокрема, вона входила до групи прокурорів, яка в суді вимагала арешту для 72-річного Миколи Пасічника.
Сьогодні Аліна Головко працює прокуроркою у Печерському районі Києва.
Павло Головко, окрім ДБР, також подав документи на три посади до Національного антикорупційного бюро – НАБУ. Цей конкурс іще триває. Тестування на одну з посад у НАБУ Павло Головко здаватиме 2 серпня.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЛабораторія викриттів 3.0: новий набір на прокачку для регіональних розслідувачів
Команда Bihus.Info оголошує набір на програму підтримки для розслідувачів, що викривають корупцію в регіонах. 8 журналістів-розслідувачів отримають можливість наступні 10 місяців працювати і навчатись під менторством Bihus.Info, отримувати стипендію, а також прокачати свої навички не лише в створенні матеріалів, але й в їх “упаковці” і просуванні.
Переліт президента в ОАЕ коштував 1,7 млн грн. Летіли 10 осіб
Переліт президентського борту в ОАЕ 13-15 лютого 2021 року коштував українським платникам податків 1 688 199 грн. Літак перевозив 10 представників української делегації - Bihus.Info.
Місія “не пропустити суд”: як дізнатись, що ви фігуруєте в судовій справі і отримати позов
Щоб одного дня не прокинутись з арештованими рахунками, кожному громадянину корисно час від часу перевіряти себе на сайті “Судова влада”. Як з’ясувати, чи фігуруєте ви в судовій справі, і що робити, якщо позову ви не отримували - пояснили юристки Bihus.Info Марія Музичка і Тетяна Дмитрюкова.