Важливо
Ми вплинули

Прокуратура оскаржує будівництво висотки у Харкові після розслідування журналіста “Лабораторії викриттів”

FacebookTwitterTelegram

Прокуратура подала до суду позов до ТОВ “Куликовський” та ФОП Вікторія Мица через будівництво багатоповерхівки по вул. Куликівській, 32, яке за версією правоохоронців відбувається з порушеннями закону. 

ТОВ “Куликовський” має у власності земельну ділянку, на якій звели багатоповерхівку, а ФОП Мица – є замовником реконструкції квартир.  

У суді прокуратура вимагає скасувати реєстрації повідомлень про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність квартир до експлуатації, повідомляє пресслужба прокуратури. 

Мова про ЖК “Куликівський”, про проблеми й порушення на будівництві котрого детально розповів в своєму розслідуванні інтерн “Лабораторії викриттів 3.0” Павло Новик.

Нагадаємо, що у Харкові побудували багатоповерховий житловий будинок під виглядом реконструкцій окремих квартир. Тобто в центрі міста зростала висотка на 18 поверхів – а за документами це була почергова реконструкція квартир з нарощуванням поверхів. Така маніпуляція позбавила забудовника від обов’язку отримувати дозволи й погодження, які вимагає закон при зведенні багатоповерхового житлового будинку.

Фактично в релізі прокуратури використані всі факти, які були викладені у журналістському розслідуванні: і схема реконструкції квартир, і те, що забудовник мав би отримати містобудівні умови та обмеження, але не зробив цього, і що клас наслідків СС1, до якого відноситься реконструкція, дозволяє лише 4 поверхи, а звели 18. 

Будівництво триває вже понад рік, каркас будинку вже зведений, однак лише після публікації розслідування – прокуратура взялася оскаржувати будівельну схему.

 

Про схеми з виділенням земельних ділянок для учасників АТО і їхньою подальшою долею писали вже багато. В кожному регіоні - свої “правила”, свої проблеми, але єдиний для всіх висновок - обіцяна державою роздача землі для захисників перетворилася на велику годівничку для зацікавлених осіб.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.