Новини

Прокуратура не повернула державі тисячі гектарів лісів Пшонки та Арбузова

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Прокуратура пропустила строк позовної давності і вже не поверне державі […]

Прокуратура пропустила строк позовної давності і вже не поверне державі 15 тис.га  мисливських угідь Пшонки.

Суд щодо повернення угідь державі переносили сім разів. На початку червня судді відхили позов, оскільки  строк позовної давності сплив ще у 2014 році, йдеться у розслідуванні Надії Бурдєй для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Зазначимо, що 2014 році ЗМІ повідомили, що прокуратура ніби-то повернула державі угіддя, що перебували у користуванні компанії “Укрмістобудпроект”, записаної на помічників нардепа-регіонала та сина екс-генпрокурора Артема Пшонку.


Суд у 2014 справді повернув угіддя державі, оскільки прокуратура довела, що пшонківці вирубували дерева під будівництво котеджу та лазні без дозволу. Відтак, суд розірвав договір між “Укрмістбудпроектом” і київським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Люди Пшонки  намагались оскаржити рішення суду, але програли.


Попри розірвання угоди з лісництвом, залишилось в силі рішення Київської обласної ради про виділення мисливських угідь. Це ключовий документ, оскільки саме рішенням обласної ради виділяється земля під мисливські угіддя.


Перший позов суд відхиляє, оскільки прокуратура не вказала свій код ЄДРПОУ і не всі документи проштампувала. Загалом розгляд цієї справи переносили сім разів. У червні 2016 року, апеляційний господарський суд Києва відмовив прокуратурі у поверненні лісу державі.

Суд визнав, мисливські угіддя надавались компанії помічників Пшонки із порушеннями: фірма оформила  гектари без погодження з  власниками та користувачами полів і городів, на яких знаходяться угіддя. Позов прокуратури не задовольняють через пропушений строк позовної давності.

Хоча саме у 2014 році прокуратура почала судитись із компанією помічників Пшонки, позов не містив вимоги скасувати рішення облради. Відтак, через помилку прокуратури люди екс-генпрокурора продовжать полювати у лісах Київської області.

Не вдалось повернути і ліс, що знаходиться в оренді родини екс-голови НБУ Сергія Арбузова. У квітні 2015 року ГПУ повідомила, що прокуратура Київщини повернула державі 18 га лісу, який банкір отримав в оренду на 49 років від Київської обласної держадміністрації.

Лісову ділянку в межах Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського району оформили на батька банкіра Геннадія Арбузова. Вона розташована відразу за будинком, який також записаний на батька.

На початку 2015 року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути ліс у власність держави, оскільки Арбузови вирубували дерева і обнесли ліс залізобетонним парканом. Перша інстанція позов відхилила. Натомість, апеляція повернула ліс державі.

Однак, на етапі касації, суд встановив, що двометровий залізобетонний паркан посеред лісу Арбузови встановили з дозволу ДП “Київське лісове господарство”. Тобто, згідно рішенню суду, саме лісове господарство дозволило батькові банкіра зводити посеред лісу огорожу. Твердження про рубку дерев суд також визнає помилковим.

Ще одну ділянку, площею 30 га, у тому ж лісі, отримав Андрій Лисичкін. Чоловік прописаний у Донецьку, за однією адресою із братом Арбузова – Вадимом Баголою. Також Лисичкін працював в ПАТ “Український бізнес банк”, в якому Сергій Арбузов займав посаду голови правління.

Гектар лісу Лисичкін вже оформив у власність.


Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.