Гра слів

Організація
ГО "ТОМ 14"

Телепрограма «Гра слів» об’єднує два паралельні світи – світ патетичних політичних лозунгів і реальне життя, в якому ці лозунги забуваються, щойно закінчується брифінг, ток-шоу або інтерв’ю. Головна ідея проекту – нагадати можновладцям про персональну відповідальність за те, що вони обіцяють, щоб бути обраними чи залишитися на посадах.

Ідея проекту виникла на початку 2017-го, коли розбіжність між словами й діями постмайданної влади перетворилася на прірву. Накопичилася критична маса антикорупційних журналістських розслідувань і кримінальних проваджень, в яких фігурують топ-чиновники з усіх політичних таборів, а політичні лідери продовжують обіцяти жорстку реакцію на факти корупції, не називаючи конкретних імен і не роблячи жодних кроків для реальних покарань. Програмні обіцянки коаліційних партій щодо реформування правоохоронних органів завершилися зміною вивісок, форменого одягу та перепризначенням старих кадрів. Запущене після Майдану електронне декларування доходів і видатків посадовців не перетворилося на інструмент покарання за незаконне збагачення, а громадські активісти регулярно відбивають спроби влади поховати ідею е-декларування. Перелік можна продовжувати. Саме тому журналісти вирішили нагадати політикам, що все сказане - їх персональна відповідальність.

Ведуча і головний редактор програми – Аліса Юрченко.

Програма вийшла в ефір 24 каналу в листопаді 2017 року за підтримки «Національного фонду демократії» - The National Endowment for Democracy (NED).

Інформаційним партнером програми є фактчекінговий проект VoxCheсk. В однойменній рубриці телепроекту  експерти-фактчекери аналізують, наскільки правдивими є твердження політиків, обрані для аналізу редакцією програми «Гра слів».

Випуски програми доступні до перегляду у плейлісті “Гра слів” на ютуб-каналі проекту Bihus.info. 

Проект антикорупційних розслідувань "Наші гроші" був заснований Денисом Бігусом у 2013-му році. Головна ідея програми - викриття корупційних схем українських чиновників, їх прихованих економічних інтересів і невідповідності задекларованих та реальних статків.

Проект "Декларації"- найбільша база декларацій українських чиновників, з адаптованим повнотекстовим пошуком та аналітичною системою. За кількістю відвідувань переважає офіційний реєстр НАЗК.

“Тисни!” (Push) - юридична ініціатива ГО "ТОМ 14", спрямована на підтримку роботи журналістів після виходу розслідувань, моніторинг карних справ, відкритих "за мотивами" викриттів, а також підвищення юридичної обізнаності активістів в регіонах.

Телепрограма «Гра слів» - проект, що нагадує високопосадовцям про гасла та обіцянки, з якими вони йшли на вибори або призначалися на посади після Революції Гідності. Тут об’єднуються два паралельні світи – світ патетичних політичних лозунгів і реальне життя, в якому ці лозунги забуваються, щойно закінчується брифінг, ток-шоу або інтерв’ю.

Чесна та відверта програма про наше сьогодення. Хіба що трохи занадто емоційна.
В форматі 5 хвилин говоримо на актуальні теми, про відомих (і не дуже) корупціонерів, дурні події, ідіотські рішення, та решту речей, які можна схарактеризувати виключно як дно.

“Народне НАЗК” - розслідувально-аналітичний проект ГО “ТОМ 14”. Одразу після оприлюднення перших електронних декларацій, команда журналістів та аналітиків перевірила декларації та статки близько 1000 топ-чиновників, з метою встановити грубі порушення та скласти загальну статистику по декларантах.

Телевезійний спецпроект про суди, суддів і судову реформу. За півроку «Досудилися» опублікували понад два десятки телерозслідувань, чимало з яких мали вплив на подальшу кар’єру старих суддівських кадрів.

Старі випуски програми антикорупційних розслідувань "Наші гроші".

2010-2013 роки. Старі сюжети для програм розслідувань телеканалу ТВі "Знак оклику" та TenderNews. Залиті сюди, абе все тримати докупи.

В державних органах заплутались у відповідальних за електронним контролем над в’їздом в Україну

18.01.2018

Наталія

Касяненко

Всі тексти автора
Створення системи попередньої електронної реєстрації в’їзду іноземців - один з трьох етапів посилення контролю на кордоні України. Однак, на відміну від біометричного контролю, система е-реєстрації не запроваджена, а державні органи не можуть визначитися, хто за неї відповідальний, йдеться у програмі “Гра Слів” (проект Bihus.info та 24 каналу).

Кличко перебільшив значення підписаного меморандуму про будівництво четвертої гілки метро на Троєщину

11.01.2018

Валерія

Іванова

Всі тексти автора
Меморандум, підписаний київською владою з китайською стороною, говорить лише про наміри співпрацювати у напрямку будівництва четвертої гілки столичного метро, а не про виділення коштів. Про це ідеться у свіжому випуску програми “Гра Слів” (спільний проект Bihus.info і 24 каналу).

Фонддержмайна та Мінекономрозвитку планують дозволити приватизацію офшорам

14.12.2017

Наталія

Касяненко

Всі тексти автора
Фонд державного майна України та Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробили законопроект, який встановлює нові правила продажу державних об’єктів. Він передбачає допуск до приватизаційного процесу учасників, 50% статутного капіталу яких оформлено в офшорних зонах, і не вимагає розкриття бенефіціарів цієї частки.

Справу “рюкзаків Авакова” обіцяють передати до суду не пізніше січня

01.12.2017

АЛІСА

ЮРЧЕНКО

Всі тексти автора

Наталія

Касяненко

Всі тексти автора
«Детективи на останній нараді обіцяють, що протягом двох місяців (від листопада 2017 - ред.) слідство буде завершено і навіть продовження до трьох місяців не буде вимагатися», – повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в коментарі програмі «Гра слів» (проект Bihus.info та 24 каналу).

Голова НАЗК підтвердила знайомство з «куратором» від Банкової

22.11.2017

АЛІСА

ЮРЧЕНКО

Всі тексти автора

Наталія

Касяненко

Всі тексти автора
«Я не можу сказати, що я його не знаю», - повідомила Наталія Корчак, голова Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на питання, чи знає вона Олексія Горащенкова, працівника Адміністрації президента, якого називають «куратором НАЗК».

“Піар без юридичної цінності” - випадкове зізнання Тимошенко про власну заяву (відео)

17.11.2017

Валерія

Іванова

Всі тексти автора
Лідер політичної партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко написала заяву з проханням зняти з себе недоторканність після того, як про її обіцянку нагадали журналісти програми «Гра слів».

Через три роки після виборів народні депутати не пам’ятають, що записано в програмах їхніх партій

13.11.2017

Валерія

Іванова

Всі тексти автора
Серед парламентарів - немала частка депутатів, які не пам'ятають програм своїх політсил, а в політичних програмах деяких партій є положення, незрозумілі навіть їхнім представникам.

Мільярди дотацій: нардеп від БПП Ніна Южаніна забула, як допомогла Косюку

10.11.2017

Валерія

Іванова

Всі тексти автора
Голова комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ніна Южаніна забула, що попросила колег відхилити обмеження дотацій “в одні руки” для агрохолдингів.