ПРОЕКТ

ГО "Канцелярська сотня"

"Канцелярська сотня" - ініціатива зі створення інформаційних проектів із залученням тисяч волонтерів в інтернеті. Звучить дещо складно, тому давайте спочатку.В лютому 2014 року, після втечі Януковича, в Межигір"ї знайшлись стоси ...

Перейти на сайт проекту

Автори:

Дмитро Чаплінський
Денис Бігус

"Канцелярська сотня" - ініціатива зі створення інформаційних проектів із залученням тисяч волонтерів в інтернеті. Звучить дещо складно, тому давайте спочатку.

В лютому 2014 року, після втечі Януковича, в Межигір"ї знайшлись стоси документів. Частково вони були цілі, частково втоплені та спалені, частково - пропущені через шредер. Робота з відновлення втоплених документів стала проектом Януковичлікс. Однак після відновлення паперів, які кинули в Київське море, настав час і шредованих документів. Ініціатором та координатором цієї роботи став журналіст Денис Бігус. Першопочаткова ідея була - наклеїти фрагменти на колькоровий папір та відсканувати. Тоді інформація не була б відновлена, однак принаймні не була б і втрачена у випадку повернення Януковича (ну так, в березні 2013 ми гадали, що все може стрімко відігратись назад).

Робота зі сканування 5 сміттєвих мішків із різаним папером потребувала кількох тижнів, до неї долучились десятки волонтерів. Однак на четвертий день відновлення цих документів журналіст Севгіль Мусаєва знайшла ще півсотні мішків із шредованими документами з офісу СЄПЕК Сергія Курченко. Ці документи теж потрапили до проекту, який на той момент вже називався Канцелярська сотня.

З моменту отримання цих фрагментів, головним завданням проекту був їхній збір, відновлення документів та їхній аналіз. Готові документи публікувались на сайті ЯнуковичЛіксу. З моменту початку роботи проект змінив кілька офісів (зокрема попрацювали і в екс-офісі Комуністичної партії України). До нього долучились сотні волонтерів, які руками складали фрагменти документів. Спеціалісти ФБР (того самого) проводили для нас тренінги, щоб підвищити якість складання та аналізу.

Влітку 2014 року волонтери руками відновили майже півтори тисячі фінансових та організаційних документів з діяльності СЄПЕКу.

В липні 2014 до Канцелярської сотні приєднався Дмитро Чаплінський, який запропонував створити систему з напівавтоматичного-напівручного опрацювання шредованих фрагментів. Створення інтернет-сервісу допомогло б долучити не сотні, а тисячі волонтерів. Хоча завершити проект, що отримав назву "Unshred.it", не вдалося через брак ресурсів, їдеї втілились у проектах Канцелярської сотні - Декларації та ГарнаХата

Окрім того Канцелярська сотня проводить просвітницьку роботу з відкриття державних даних, лобіює якомога ширшу публікацію державних реєстрів, а також концентрує зусилля громадян на аналізі державних даних.

На сьогодні Канцелярська сотня поєднує низку проектів: 

Unshred.it - відновлення і аналіз шредованих документів Сергія Курченка.

ГарнаХата - пошук чиновників серед власників елітної нерухомості.

Декларації - збір, переведення в машинозчитувальний вигляд та аналіз декларацій про доходи.

Вулик - система подрібнення масштабних задач та розподілу їх між волонтерами.

Helpus - побудована на базі Вулика система збору інформації про кандидатів на посади. Була створена для відбору нової поліції та передана конкурсному комітету.

pep.org.ua - база даних осіб, що мають політичний вплив. Створена у партнерстві із Центром протидії корупції. Підтримується та наповнюється ЦПК для відділів фінансового моніторингу європейських банків.

posipaky.info - база даних помічників народних депутатів. Створена за матеріалами Слідство.інфо.