Програма “Наші гроші” відсудила декларації Укрзалізниці

Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов журналістів НГ й забов’язав ПАТ “Українська залізниця” надати відповідь на запит щодо декларацій про доходи залізничників.
Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов журналістів НГ й забов’язав ПАТ “Українська залізниця” надати відповідь на запит щодо декларацій про доходи залізничників. На початку 2016 року, журналісти звернулись до УЗ із офіційним запитом надати декларації 38 працівників. Залізничники офіційно відмовились надати запитувані документи, наголошуючи, що їх декларації є конфіденційними.
Кореспонденти, за підтримки юристів Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП), звернулись до суду із проханням визнати відмову УЗ протиправною. В ході розгляду справи, на одному із судових засідань юристи Укрзалізниці переконували суддю, що залізничники взагалі не зобов’язані подавати декларації про доходи.
Натомість на офіційному сайті УЗ вказано: “згідно з чинним законодавством посадові особи ПАТ “Укрзалізниця” повинні подати декларації про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру до 1 квітня 2016 року”. Ця вимога опублікована на сайті Укрзалізниці ще в березні 2016 року. Крім того, вона є й в антикорупційній програмі ПАТ “Українська залізниця”.
Суддя визнала, що декларації залізничників – є суспільно необхідною інформацією, яка підлягає оприлюдненню: “відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, запитуваних у запиті позивача від 03.02.2016 осіб, становлять суспільний інтерес і є суспільно необхідною інформацією, яка підлягає оприлюдненню за запитом, а відповідач, до якого така декларація подана, є розпорядником визначеної інформації”.
У відмові на запит залізничники посилались на рішення Конституційного суду: “збирання, зберігання, використання та поширення державою, юридичними або фізичними особами конфіденційної інформації про особу є втручанням в її особисте та сімейне життя, яке допускається лише у визначених законом випадках і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини”.
Втім, згідно ч.6 ст.6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації” – не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданій відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”, крім відомостей, зазначених в абзаці четвертому частини першої статті 47 вказаного Закону. Відповідно до ч.3 ст.5 Закону України «Про захист персональних даних» персональні дані, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, не належать до інформації з обмеженим доступом,
Відтак, звертаємось до керівництва ПАТ “Українська залізниця” із вимогою виконати вимогу суду і надати відповідь.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.