Новини

Прогорілий банкір переоформив свій будинок вже після арешту

FacebookTwitterTelegram

Олег Бахматюк продав сестрі свій маєток у Козині через тиждень після того, як суд наклав арешт на усе його майно.

Олег Бахматюк продав сестрі свій маєток у Козині через тиждень після того, як суд наклав арешт на усе його майно.

Йдеться про маєток у Козині по вул.Київській, 50. Згідно з даними Реєстру майнових прав, до його складу входить житловий будинок на 1 049 кв.м. та будинок охорони.  Цю нерухомість Бахматюк придбав у жовтні 2012 р. за кредит у 58 млн грн, взятий у власному банку «Фінансова ініціатива».

Згідно з матеріалами судових справ у лютому 2015 р. Національний банк подав у суд на Олега Бахматюка щодо стягнення боргу як із поручителя по кредиту НБУ у 24,24 млн грн від 2014 р. Справу розглядав Івано-Франківський міськрайонний суд. НБУ попросив накласти арешт на все рухоме та нерухоме майно Бахматюка. Суд прохання задовольнив, і 6 лютого 2015 року наклав арешт на все майно і перелік із 11 банківських рахунків, перелік майна в ухвалі зазначений не був.

Через тиждень після вказаної ухвали, 12 лютого 2015 р., Олег Бахмтюк за договором купівлі-продажу відчужує нерухомість у на користь своєї сестри Наталії Василюк. За годину перед цим записи по іпотеці та обтяження «Фінансової ініціативи» були погашені.

За даними Держгеокадастру, дві  земельні ділянки під маєтком загальною площею 0,37 га той же день були оформлені на Наталію Василюк.

Через місяць, у березні 2015 р., рішення суду щодо арешту було оскаржене в апеляції: захист Бахматюка стверджував, що арешт на усе майно – неспівмірний із заявленими вимогами Нацбанку в 24 млн грн. Суд погодився і змінив формулювання – обмежив об’єм арешту майна сумою заявленого Нацбанку боргу. Згодом за клопотанням Бахматюка справу передали до Печерського суду м. Києва. У вересні 2015 р. Нацбанк через суд розширив об’єм арештованого майна, в т.ч. рахунків, до суми 1,22 млрд грн., при чому знову з формулюванням «все рухоме та нерухоме майно». Однак у грудні провадження у справі було в цілому призупинене до вирішення пов’язаного спору – компанія Quickom Limited (компанія, через котру Олег Бахматюк володів «VAB» і володіє «Фінансовою ініціативою») до НБУ та «VAB»  про розірвання кредитного договору.

Довідково:

Олег Бахматюк – власнки групи компаній «Укрлендфармін» та агрохолдингу «АвангардКо». У 2015 р. Forbes оцінював йог остатки у $597 млн, у 2016 р. – $138 млн.

Банк «Фінансова Ініціатива» був заснований Бахматюком у 2004 р. У червня 2015 року рішенням Правління Національного банку України віднесено до категорії неплатоспроможних. Офіційне пояснення НБУ: незважаючи на всі зусилля зі стабілізації, зокрема докапіталізацію банку власником істотної участі, зупинити відплив коштів і відновити платоспроможність в умовах поточної фінансової кризи не вдалося, зокрема «ФІ» не виконувала зобов’язання перед самим НБУ за кредитами рефінансування, і не повертала кошти клієнтам. ФГВФО уже виплатив вкладникам банку 3,35 млрд грн. Ліквідація банку наразі заморожена через судовий позов кіпрської фірми «Perusta Constructions LTD», яка вимагає визнати її переможцем конкурсу щодо відбору інвесторів для викупу банку. При цьому фірму «Perusta» в судах представляють два юристи зі структур Олега Бахматюка.

Більше про виведення Олегом Бахматюком грошей із банку «ФІ» через інсайдерські кредити фірмам власних менеджерів та бізнес-партнерів – читайте тут.

 

Про виведення Олегом Бахматюком грошей із банку «ФІ» після введення тимчасової адміністрації ФГВ шляхом підробки документів на прифронтовій птахофабриці – читайте тут.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.