Президента Української асоціації футболу Павелка заарештували у справі, відкритій за розслідуванням Bihus.Info

Печерський суд обрав президенту Української асоціації футболу Андрію Павелку міру запобіжного заходу у вигляді арешту на 2 місяці з можливістю внесення 9 мільйонів 880 тисяч гривень застави. Його підозрюють у розкраданні грошей на будівництві заводу з виробництва штучної трави. Заставу за Павелка вже внесли.
Кримінальне провадження, в якому фігурує Павелко, було відкрите Національним антикорупційним бюро ще 2018 року після виходу розслідування Bihus.Info.
Йдеться про історію з отриманням бюджетних замовлень на виготовлення штучних покриттів для футбольних майданчиків комерційним заводом. Тоді Міністерство регіонального розвитку прописало такі вимоги для закупівлі штучної трави, під які в Україні підходило тільки покриття від ТОВ “ФФУ Продакшн”.
ТОВ “ФФУ Продакшн”, яке у 2017 році під Києвом відкрило завод по виробництву штучного покриття для футбольних полів, було засноване громадською організацією “ФФУ”, яку очолював Павелко.
З кінця 2017-го на профільних тендерах почали вимагати “кучеряву траву”.
Приблизно тоді ж стало відомо, що ФФУ закуповувала обладнання для заводу через компанію S.D.T FZE з Об’єднаних Арабських Еміратів з переплатою, сума якої нібито становила понад $1 млн.
Згодом Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування про можливу корупцію ФФУ при будівництві футбольних полів.
Доходи нового держпідприємства формуються за рахунок контрактів з Міноборони, а штат налічуватиме 151 особу, наразі є 50 співробітників.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниЮридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників
Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.
Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка
14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.
“Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги
Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─ у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.