Пожежний бізнес родини заступника голови ДСНС Полтавської області

Батько діючого заступника керівника обласного управління ДСНС Полтавської області Олега Горбенко – Микола Горбенко – є співзасновником компанії «Українська протипожежна індустрія».
Пожежний бізнес родини заступника голови ДСНС Полтавської області

НАДІЯ

БУРДЄЙ

Всі тексти автора

Батько діючого заступника керівника обласного управління ДСНС Полтавської області Олега Горбенко – Микола Горбенко – є співзасновником компанії «Українська протипожежна індустрія». 

Раніше Микола Горбенко займав посаду керівника управління держаної пожежної охорони МВС в Полтавській області, а його дружина і теща були співзасновниками компаній, які здійснюють протипожежне обслуговування та спостерігання за пожежною автоматикою.  

Як з'ясували Наші Гроші, пожежною  автоматикою мають бути оснащені  магазини, банки, аптеки й інші приміщення масового скупчення людей. Пожежна автоматика - це сукупність датчиків, сигналізації, газоаналізаторів для виявлення горіння. Колись сигнал про пожежу передавався напряму до пожежної частини. На початку 2000 років з’явились приватні компанії - пультові організації - які приймають сигнал та передають його до ДСНС. 

Перша компанія «Пожежне спостерігання» в полтавській області з’явилась у 1997 році. У 2000 році співзасновником фірми  – була теща керівника обласного управління пожежної охорони Полтавської області Миколи Горбенко – Марія Трибрат, та сестра тодішнього начальника Головного управління пожежної охорони МВС України, а пізніше міністра МНС Григорія Реви – Катерина Оксень, 25% у статутний капітал фірми внесло Головне управління МНС у Полтавській області.

У 2001 році – управління МНС виходить із засновників, 90% компанії купує фірма «Техноком». Серед засновників «Технокому» -  та сама Марія Трибрат, Олег  Поляков та Ігор Трунов. У 2009 році Трунова виключають із співзасновників трьох компаній «Техноком», «Техно-комплекс», і, відповідно, «Пожежне спостереження» без його відома. Останній подає в суд і виграє справу.  За рішенням суду Ігоря Трунова поновили на посаді співзасновника,  а рішення зборів, на яких  його виключили – визнав недійсними. 

пдф131.38 КБ

Однак, поки тривали судові процеси, дружина екс-керівника пожежної охорони області та її бізнес партнер починають продавати нерухоме майно, що є у перебуває у власності фірм, а самі фірми доводять до банкрутства. За словами Ігоря Трунова: «фірма контролювала близько 90% ринку пожежного автоматики Полтавської області».

В квітні Ігоря Трунова виключають із співзасновників «Техно-комплекс», а у червні проводять збори, на яких приймають рішення продати нерухомість, а саме - адміністративне приміщення (надбудову мансардного поверху), що знаходиться в Кременчуку, за адресою Петровського 35.

За цією адресою розташована нерухомість, яка перебуває в користуванні ДСНС. Земельна ділянка під будівлею має цільове призначення: «для розміщення та постійної діяльності  органів МНС». Третій поверх, за інформацією із  реєстру нерухомого майна, і досі перебуває у користуванні компанії «Техно-Комплект». Останній співзасновник фірми – Микола Горбенко. Нині компанія перебуває у стані ліквідації. Натомість у мансардній надбудові розмістилась нова компанія «Пожежне спостерігання». Перші співзасновники фірми – Наталія Горбенко, Олег Поляков та Валерій Рева. У 2012 році, Наталія Горбенко офіційно виходить із співзасновників. 

Ще одну будівлю, яка була у власності «Техно-Комплексу» перепродають по колу через родини Горбенків та Полякових: 30 липня «Техно-Комплекс» продає недобудований завод вогнегасників Олені Поляковій та не чужій ДСНСникам Катерині Горбенко за 635 тис грн. Наступного дня жінки дарують завод Олегу Полякову та Миколі Горбенко, у договорі дарування майно вже оцінюють в 200 тис. грн. Ще через п’ять днів Поляков та Горбенко передають завод компанії «Українська протипожежна індустрія». Загальна вартість об’єкту в договорі підскочила аж до 3,4 млн грн.  Співзасновник «Пожежної індустрії» - Микола Горбенко.

За такою самою схемою  перепродають і ресторан-готель у смт. Диканька, спочатку заклад належав компанії «Техноком», нині власник - Микола Горбенко.  

Ще однак компанія, яка займається пожежною  автоматикою  у Полтавській області – «Техно комплектсервіс». Перші засновники цієї компанії Наталія та Микола Горбенко, а також Олег Поляков. Нині співзаснониця фірми – Наталія Фірсова, дружина діючого посадовця ДСНС Сергія Фірсова. Нині на сайті ДСНС не вказано, яку саме посаду займає Сергій Фірсов, однак у 2013 році він був першим заступником керівника ДСНС Полтавської області, а у 2006 році – займав посаду керівника цього управління.