Новини

Потерпілий і прокурори не хочуть говорити про корупційну справу Іллі Киви

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

Підприємець, який у 2011 році повідомив міліціонерів про те, що Ілля Кива вимагав у нього хабар, нині відмовляється розповідати про ті події через те, що нібито мав неприємності. Про це йдеться в розслідуванні Данила Мокрика для програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.

Ілля Кива, який сьогодні є народним депутатом від партії “Опозиційна платформа – За Життя”, у 2013 році був засуджений за отримання хабара. Згідно з текстом судового вироку, злочин відбувся у 2011 році, коли Кива був заступником начальника Управління захисту справ споживачів у Полтавській області.

За текстом, Ілля Кива вимагав хабар у підприємця Ігоря Горбатенка. Управління нарахувало підприємцю штраф в розмірі 23 тис. доларів, але Кива запропонував Горбатенку “відкупитися” хабарем – всього 1,5 тис. доларів. Ці гроші двома траншами мали передати брату Киви, Дмитру. Підприємець повідомив про злочинний намір Киви правоохоронців, і під час передачі другої частини грошей Дмитра Киву затримали. В той самий час затримали і самого Іллю.

Однак сьогодні розповідати про ті події журналістам Bihus.Info Горбатенко відмовився.

“Я не хочу про це розмовляти. Я вже постраждав за це”, – сказав підприємець журналістам, після чого поклав слухавку.

Цікаво, що розповідати про кримінальну справу Киви відмовився і тодішній прокурор Полтавської області Андрій Миронов. Хоча у 2011 році, на наступний день після затримання, він із жартами розповідав про цей випадок хабарництва, виступаючи в обласній раді.

“Я ані цього не пам’ятаю, ані Майдан, ані цей день. У мене – погана пам’ять. Я нічого не хочу згадувати”, – сказав він журналістам зараз.

У серпні 2014 року Октябрський районний с��д Полтави переглянув вирок Іллі Киві, визнавши його винним у менш тяжкому злочині – і одразу застосував до нього амністію. На це рішення прокурори подали апеляційну скаргу, однак її відкликав особисто тодішній заступник прокурора Полтавської області Анатолій Ковальчук.

На запитання Bihus.Info, чому він відкликав апеляційну скаргу, Ковальчук сказав, що отримав таку вказівку:

“Мене викликав керівник і сказав відкликати апеляцію, тому що там є якісь порушення… Керівник приймав рішення”.

Ян Стрелюк, який на той час очолював обласну прокуратуру, сказав, що не може пригадати, чому саме дав своєму заступнику вказівку відкликати апеляційну скаргу на пом’якшення вироку Іллі Киві.

Коментувати справу Киви відмовилася також прокурорка Марина Чічіль, яка підтримувала державне обвинувачення в суді.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.