Новини

Посадовці ДСНС заробляють на сигналах тривоги

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Родини діючих та самі екс-посадовці ДСНС мають приватні компанії, які займаються передачею тривожних сповіщень до пожежних частин.

Родини діючих та самі екс-посадовці ДСНС мають приватні компанії, які займаються передачею тривожних сповіщень до пожежних частин.

Будівлі, магазини, банки, аптеки й інші приміщення масового скупчення людей мають бути оснащені пожежною автоматикою. Так вимагають державні будівельні норми. Пожежна автоматика – це сукупність датчиків, сигналізацій, газоаналізаторів для виявлення горіння. У разі спрацювання автоматики – сигнал про пожежу передається на пожежні частини. Колись ці датчики передавали сигнал до пожежників. Але на початку 2000-х років – з’явились пультові організації. Це приватні компанії, які приймають сигнал, а далі передають його до пожежної частини. 

Проектуванням, монтажем,  встановленням  і обслуговуванням системи автоматики мають право займатися виключно  компанії,  які попередньо отримали ліцензію в органах  ДСНС. Журналіст “Наших грошей” (ЗІК) Надія Бурдєй переглянула декілька компаній, які займаються встановленням і обслуговуванням пожежної автоматики.

Київська область. Мережа компаній «Дозор»:  «Дозор ЛТД», «Дозор Сервіс», «Дозор 3». Першу компанію «Дозор» заснували: «Благодійний фонд сприяння державній пожежній охороні міста Києва», співзасновники якої – тодішній начальник головного управління  МНС у місті Києві – Анатолій Косар, приватна компанія «Тітал» та бізнесмен Ігор Немировський. Сьогодні співзасновники компанії «Дозор ЛТД» – Ігор Немировський та Ірина Плевнік, яка є дочкою Анатолія Косаря та дружиною Віталія Плевніка – головного фахівця відділу організації реагування на надзвичайні ситуації Головного управління ДСНС України у місті Києві. 

Полтавська область. У 2000 році співзасновником фірми «Пожежне спостереження» – стала теща керівника обласного управління пожежної охорони Полтавської області Миколи Горбенко – Марія Трибрат, та сестра діючого на той момент начальника Головного управління пожежної охорони МВС України, а пізніше міністра МНС Григорія Реви – Катерина Оксень. 25% у статутний капітал фірми внесло Головне управління МНС у Полтавській області. У 2001 році – управління МНС виходить із засновників. 90% компанії купує фірма «Техноком». Серед засновників «Технокому» –  та сама Марія Трибрат, Олег  Поляков та Ігор Трунов.

У 2011 році фірму доводять до банкрутства та створюють компанію-клон «Пожежне спостерігання». Співзасновниця фірми – дружина Миколи Горбенко – Наталія Горбенко та Олег Поляков. Фірма розташована і зареєстрована за адресою управління ДСНС міста Кременчук. У 2012 році Наталія Горбенко офіційно виходить із співзасновників  «Пожежного спостерігання». Натомість її чоловік Микола Горбенко досьогодні є співзасновником компанії «Українська протипожежна індустрія», яка також зареєстрована у Кременчуці.  Син екс-посадовця Миколи – Олег Горбенко сьогодні займає посаду заступника начальника управління ДСНС в Полтавській області.

Дніпропетровська область. У 2007-2010 роках екс-міністр Григорій Рева співзасновник компаній «Пуль пожежної охорони». У 2009-2010 роках  екс-міністр та його сестра Катерина Оксень – є співзасновниками компанії «Імпульс».  Ця фірма отримала ліцензію на монтаж і обслуговування пожежної автоматики аж до 2099 року.

У Вінниці необмежену дію ліцензії має фірма «Пожежний захист». У 2015 році співзасновником компанії був Олег Лисков, завідувач сектора планування, аналітичного та документального забезпечення  Головного управління ДСНС України у Вінницькій області.

І лише в Харкові в приватних пожежниках немає ДСНСників. Там працюють компанії, засновник яких депутат Харківського облради, голова комісії з питань екології та надзвичайних ситуацій – Олександр Донських. Його компанії “Харківспецпульт”, “Харківспецнагляд», “Харківспецсервіс” мають необмежену дію ліцензії.

Журналісти НГ запитали  заступника директора Департаменту державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ДСНС України Тараса Поліщука, чи потрібні взагалі ці пультові  компанії між управліннями ДСНС та об’єктами господарювання. Адже через виникнення приватного посередника час передачі тривожного сигналу до пожежної  частини – збільшується, а шанси ліквідувати горіння без втрат – зменшуються.

– Іще в системі МНС був відповідний наказ про створення пульта пожежного та техногенного спостерігання, який вже передбачав усунення усіх цих приватних компаній і технічне виведення сигналу напряму на ДП “Центр громадської безпеки 112”. Без телефонних дзвінків і так далі.

– Тобто, це реально?

– Реально, вивести все на пульт «112». Тобто, щоб працювала державна установа, а не якісь там приватні структури. Тим більше, їх багато і у кожного різне обладнання,  яке не завжди стикується.

–  Чому тоді вони досі існують, як ви вважаєте?

– Ну тому що, на сьогоднішній день така от нормативна база.

– Тобто, проблема в нормативні базі? Їх можна виключити?

– Можна. Зараз іде реформування. І ми якраз сьогодні подаємо пропозиції, яким чином буде відбуватися реформування державного нагляду у сфері пожежного нагляду і там набагато спрощує державні перевірки, може це питання вирішиться, скоро будуть громадські слухання.

Попри обіцянки ДСНС виключити приватних посередників – пультові організації прописані в нових правилах пожежного спостерігання, які були затверджені наказом міністра МВС Арсена Авакова у березні 2015 року.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Партійні офіси в районах: зареєстровані, але не існують. І навпаки

   Перед виборами більшість партій мають свій штаб: щоб потенційний виборець міг прийти, познайомитися з кандидатами, поділитися проблемами громади тощо. Але після виборів такі штаби часто зникають. Зрештою, як каже аналітик з партійних фінансів руху “Чесно” Ігор Фещенко, закон не зобов’язує партії мати місцеві, обласні чи навіть центральні офіси: “Це виключно питання їхнього бажання та спроможності”.

   Новини

   Бюджетники і кандидати: хто донатив мерській «Пропозиції» у Кропивницькому

   “Пропозицію” медіа зі старту охрестили “партією мерів”, адже політсилу влітку 2020-го презентували мери одразу шістьох міст - Дніпра, Каховки, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Кропивницького. Партію створювали під місцеві вибори, а основним її посилом була необхідність передати більше повноважень з центру в регіони. 

   Новини

   Близькі до партії: хто “донатить” запорізькому “ОПЗЖ” 

   “Опозиційна платформа - За життя” попри свою відверто проросійську риторику продовжує триматися на верхніх сходинках електоральних рейтингів. Політсила має значну і доволі стабільну підтримку, плюс - колосальні фінансові вливання. Лише у 2019-му каса “ОПЗЖ” поповнилася на понад 108 мільйонів гривень за рахунок пожертв від фізичних та юридичних осіб.