Порошенко незаконно призначив Холодницькому держохорону (Рахункова палата, АП – документи)

Рахункова палата на підставі проведеного аудиту зробила висновок, що Управління державної охорони не має права охороняти керівника САП Назара Холодницького.
Про це йдеться у відповіді Рахункової палати на запит народного депутата Віктора Чумака. Рахункова палата провела аудит ефективності використання коштів Управлінням держохорони, під час якого досліджувала питання надання держохорони Назару Холодницькому, і зазначає:
“…з 19.11.2016 здійснюється державна охорона заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н. І., що не узгоджується з вимогами статті 7 Закону України “Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб”.
Рахункова палата пропонує президенту Петру Порошенку, який ухвалив рішення надати УДО Холодницькому, та спікеру Верховної Ради врегулювати це питання.
Ще у серпні журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” з’ясували, що вже два роки антикорупційного прокурора Назара Холодницького за розпорядженням президента Порошенка охороняють військові Управління державної охорони.
Це розпорядження президента порушує закон, який регулює діяльність УДО. Президент не має права надавати таку охорону заступнику генпрокурора.
Як повідомив Холодницький “Нашим грошам”, держохорона надана йому під приводом спроби підпалу його квартири. У 2016 році Холодницькому начебто намагалися підпалити двері, про що тоді публічно не повідомлялося, після чого він звернувся до президента із проханням надати йому охорону. Однак в разі реальної загрози життю Холодницького, він мав звертатися не до глави держави, а охороняти його мала б Національна поліція, а не УДО.
“Згідно з законом, Холодницький мав звернутися до Генпрокурора і повідомити, що йому загрожує небезпека. Однак в ГПУ повідомили нам, що він цього не зробив. Після звернення, у разі небезпеки Холодницькому призначили б охорону з числа працівників поліції, як це роблять для інших прокурорів”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.
Цікаво, що в Адміністрації президента розуміють, що розпорядження про надання охорони УДО заступнику генпрокурора – незаконне. Це з’ясувалося, коли програма “Наші гроші з Денисом Бігусом” звернулася в АП із запитом щодо того, хто охороняє іншого заступника генпрокурора – Анатолія Матіоса. У відповідь на цей запит в АП написали:
“…повідомляємо, що надання державної охорони заступнику Генерального прокурора – Головному військовому прокурору чинним законодавством не передбачено”
За законом серед співробітників ГПУ особисту охорону УДО може отримати лише генпрокурор.
Нагадаємо, наприкінці липня під час засідання Кваліфкомісії прокурорів, яка розглядала порушення антикорупційного прокурора з “акваріумних плівок”, Холодницького супроводжувало понад 10 працівників УДО. Вони чекали на нього у коридорі, затуляли в залі, допомагали уникнути запитань журналістів та вивезли з приміщення кортежем.
Цей випадок масового використання вій��ькових УДО для супроводу заступника генпрокурора і став підставою для журналістського розслідування програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти
Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.