Полтаву за понад дві мільйони гривень “патрулюють” пенсіонери і депутати

Понад два мільйони гривень з полтавського бюджету передбачено на діяльність опорних пунктів, до роботи яких є суттєві запитання. Про це йдеться в розслідуванні Лілії Войцехівської в рамках спільного з Bihus.Info проекту «Лабораторія викриттів».
По суті, робота опорних пунктів полягає в тому, що громадяни добровільно долучаються до забезпечення безпеки в місті. Це виходи на нічні патрулювання, фіксація адміністративних порушень, допомога поліції. За це «добровольці» отримують певні гонорари. Фінансування даних громадських формувань у Полтаві відбувається на основі міської цільової Програми «боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016–2020 роки». За чотири роки її існування мають витратити 2 054 790 гривень.
При цьому, схоже, що ці опорні пункти працюють лише на папері. Більшість приміщень, де вони розташовуються – в занедбаному стані, окремі – знаходяться в погребах та підвалах. «Добровольцями» на більшості пунктів записані або люди похилого віку, або… депутати. Пункти повинні регулярно подавати звіти, але в них часто вказується лише проведення профілактичних бесід, що перевірити неможливо. Журналісти провели біля одного з опорних пунктів цілий день, але звідти так ніхто і не вийшов.
За даними патрульної поліції вона нині не співпрацює з жодних з громадських формувань, відтак питань до функціонування полтавських опорних пунктів стає ще більше.
Повну версію розслідування можна прочитати тут.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]