Поліція розслідує можливий розпил мільйона гривень після звернення юристів Bihus.Info

Чернівецька поліція почала розслідування, щодо можливої розтрати 1 067 550 грн керівниками дитячого протитуберкульозного санаторію “Садгора” на схемах альтернативного опалення.
Про це йдеться у повідомленні про початок досудового розслідування та витягу з ЄРДР.
Як з’ясував журналіст сайту “Наші гроші” Богдан Красовський, посадовці спрацювали за “класичною” схемою, за якою:
– депутати віддають приватній компанії котельні,
– опалення з газу змінюють на “альтернативну енергетику” (зазвичай дрова),
– а після отримання монополії підвищують тарифи на опалення.
Так і сталося, коли депутати Чернівецької облради дали дозвіл компанії “Чернівецькі Теплові Мережі» на розміщення пелетних котелень в обласному протитуберкульозному диспансеру і дитячому протитуберкульозному санаторію «Садгора». Ще через рік – в лікарнях швидкої допомоги, онкодиспансері та обласній клінічній лікарні. Далі через махінації з тарифами, компанія підняла тарифи вище, ніж вони були при газовому опаленні.
Після викриття схеми Богдан Красовський звернувся до юристів «Тисни» (Bihus.Info). Юристи склали заяву в поліцію, а та почала досудове розслідування по справі за частиною 1 статті 191 Кримінального кодексу України (розтрата).
Нагадаємо, на початку квітня 2020-го Нацполіція повідомила про підозру начальнику відділу освіти Слов’янської міської ради – у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Йдеться аналогічну схему з альтернативним опаленням. Тоді міськрада переплатила 8.5 мільйонів гривень. Про це читайте тут.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.