Поліція наїхала на дилера, який розповів журналістам про корупцію в медицині

Поліція взялася ретельно перевіряти фарм-компанію одразу після того, як журналісти опублікували коментарі її власника у розслідуванні про нового замміністра МОЗ Ігоря Іващенка і його роботу у скандальній фірмі, котра постачала ліки за завищеними цінами й має потенційно корупційні зв’язки з СБУ. Про це Bihus.Info стало відомо із листів Національної поліції.
20 липня було опубліковано розслідування «Страх і розпили у МОЗ» про нового замміністра охорони здоров’я Ігор Іващенко. До призначення він працював комерційним директором у ТОВ «Лінк-Медитал», яке постачало закладам охорони здоров’я ліки та інші медичні товари за завищеними цінами і виводило гроші на закордонні фірми-«прокладки», в т.ч. підконтрольну родині власника «Лінка». Подібні схеми мала би розслідувати СБУ, однак виявилося, що власник «Лінка» перебуває у тісних стосунках зі співробітниками Служби, відповідальними за медичний напрям – фірма сидить в офісі дружини одного і користується юридичними послугами дружини другого. При цьому в сюжеті прозвучали коментарі Сергія Ледіна, власника іншої фармкомпанії, «Діавіта». Він розповів журналістам про те, що саме ці два працівники СБУ вимагали відкати з тендерів, а після того як бізнесмен відмовився – фірма отримала кілька кримінальних проваджень за участю СБУ.
Через день після ефіру, 22 липня, Головне слідче управління Нацполіції спрямувало «Діавіті» два листи. В них ідеться про те, що поліція розслідує кримінальне провадження 12020000000000257 від 13.03.2020 «за фактом заволодіння бюджетними коштами службовими особами Департаменту охорони здоров’я КМДА, за попередньою змовою з службовими особами комерційних структур – постачальниками лікарських засобів». І у зв’язку з цим просить документи фірми про співпрацю з КМДА за останні три роки.
Поліція хоче договори, рахунки, накладні, акти, платіжки, сертифікати й свідоцтва, повний пакет документів по імпорту товарів. Окрім того – документи щодо розрахунку ціни, спроможності компанії виконувати договори. Також Нацпол просить видати всю податкову бухгалтерію, інтернет-провайдера, всі ІР-адреси, перерахувати усіх осіб, які працювали в компанії, які подавали документи на тендери, які розраховували ціну на товари, і які за останні три роки отримували безповоротну фінансову допомогу в компанії. Окрім того, що поліція просить за два тижні скопіювати й передати документацію за три роки – вона вимагає підписати й пропечатати кожен аркуш.
Сергій Христинченко, директор департаменту «Діавіти», у коментарі Bihus.Info зазначив, що вимоги поліції є дивними, адже інформація щодо закупівель , яку вимагають правоохоронці – є у вільному доступі в системі публічних закупівель: «Обсяг інформації – тонни паперу, при цьому 95% є в Prozorro». Окрім того він зазначає, що за півроку існування провадження, компанія вперше отримує запити від Нацполу у цій справі.
Натомість схожий перелік документів поліція уже витребувала буквально навесні, розповідає Христинченко. Тоді «Діавіта» отримала листа з вимогою надати інформацію в рамках іншого провадження, № 12018100000000939 від 24.09.2018 року. Згідно з даними судового реєстру це старе провадження, яке стосувалося постачання ліків і медичних тестів не «Діавітою», а міжнародною організацією ПРООН, в рамках договору міжнародників із МОЗ. Попри це, документи в компанії підготували – але поліція їх так і не забрала. Саме в той час у країні оголосили карантин через коронавірус, слідчий сказав, що забере їх пізніше, однак з того часу на контакт не виходив.
Новий заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко не вказав у своїй офіційній біографії, що за часів міністра Раїси Богатирьової був позаштатним помічником її заступника і голови тендерного комітету МОЗ Романа Богачева, а також працював у його приватній фірмі.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.