Новини

Поети, адвокати та судді у відставці: аналіз кандидатів на місце у Конституційному суді. Частина 2.

FacebookTwitterTelegram

13-го листопада Рада суддів має обрати нового суддю Конституційного суду України. На цю посаду подалися 18 кандидатів. Журналісти проекту “Bihus.Info” спеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд! дослідили профайл кожного з них.

Леонтович Андрій Миколайович

Суддя Київського окружного адміністративного суду. В минулому у кандидата – робота в прокуратурі та індивідуальна адвокатська  діяльність. Окрім цього, з 1998-го по 2006-тий Леонтович працював завідувачем юридичного відділу газети “Столиця”, а з 2007-го був керівником юридичного відділу видання “Вечірній Київ”. З 2010-го суддя Київського окружного адміністративного суду Києва. Андрій Леонтович також брав участь у конкурсі в оновлений Верховний Суд, однак не потрапив до списку переможців за фінальним рейтингом. Громадська рада доброчесності тоді надала Вищій кваліфкомісії суддів  інформацію щодо кандидата. Згідно з нею, дружина судді – Любов Леонтович – придбала у 2012-му році дві квартири, площею 79 і 113 квадратів. Примітно, що того ж року між подружжям шлюб було розірвано. З 2013-го року суддя декларував одну квартиру площею 17 квадратів, а з рухомого майна –  ВАЗ 2105 88-го року випуску, TOYOTA CAMRY 2008-го року випуску, а також SKODA Oktavia GLX 98-го року випуску. В деклараціях 2016-го року машину SKODA, а також квартиру Леонтович більше не вказує в декларації.

За інформацією з автобіографії,  старший син судді Максим працює провідним спеціалістом з питань призначення суддів у Вищій раді правосуддя. Молодший син Олексій – провідний консультант юридичного відділу Київського обласного центру зайнятості.

Міросєді Андрій Ілліч

Голова Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області. До суддівства, з 2001-го по 2004-тий рік працював помічником голови Костянтинівського міськрайонного суду. З 2004-го по 2007-мий рік – був помічником, а пізніше старшим помічником Костянтинівського міжрайонного прокурора  Донецької області. З 2007-го вже суддя Костянтинівського міськрайонного суду, а з 2016-го – його голова. У декларації за 2014-тий рік має дві квартири площею 70 і 81 метр у Костянтинівці та Дружківці, а також машину марки Hyundai Elantra 2008-го року випуску. У наступних деклараціях нерухомості вже немає. Одружений, має сина Ігоря, на даний час студента. У вересні 2017-го року Вища рада правосуддя постановила  відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді за скаргами нардепів Мосійчука І.В.,  Петренка О.М., Тимошенко Ю.В.

Патраманський Іван Олександрович

Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області. З 1985-го по 2002-ий рік – суддя Жмеринського міського суду Вінницької області. У 2002-му році переведений на посаду судді Ладижинського міського суду Вінницької області, а за рік стає головою цього суду.  У грудні 2014-го року  був нагороджений подякою від Державної судової адміністрації України “за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, активну участь у зміцненні стану організаційного забезпечення діяльності судів”. У тому ж році, за інформацією сайту “Новини Ладижина”,  видав збірку віршів “Квіти любові”.

Подавав документи для участі в конкурсі до оновленого Верховного Суду, однак його не було допущено до конкурсу.

Згідно з декларацією, родина судді має три земельні ділянки, два гаражі, дві квартири площею 70 і 170 квадратів, будинок, а також пункт з обслуговування автомобілів. З автівок у сім’ї –  ВАЗ 2005-го року випуску, а також Toyota Camry 2007-го року випуску. Дружина судді – Таїсія Патраманська – нині приватний підприємець. Раніше була керуючою Ладижинським відділенням ПАТ «КБ» Хрещатик», а також – народним засідателем суду, де працював її чоловік. Син – Ігор Патраманський – начальник відділу карного розшуку Головного відділу Нацполіції у Вінницькій області. Син задекларував три квартири, дві земельні ділянки, а також житловий будинок площею 253 квадрати.

Штульман Ігор Володимирович

Суддя Вищого адміністративного суду України. З 96-го по 2002-ий – суддя Чаплинського райсуду Херсонської області. З 2002 по 2006  суддя Обол��нського райсуду Києва. м.Києва.

Був кандидатом на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, однак не з’явився на складання анонімного письмового тестування.

Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Штульман І.В. був у складі колегії суддів, яка 17 червня 2015 року визнала незаконним та скасувала рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення судді Печерського районного суду м. Києва Царевич Оксани Ігорівни, підозрюваної ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення у справах про адміністративні правопорушення відносно активістів Автомайдану).

Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Штульман І.В. головував у колегії суддів, яка 29 лютого 2016 року визнала незаконним та скасувала подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни з посади за порушення присяги. Висновку про порушення присяги Васильєвою дійшла ТСК, яка аналізувала рішення судді щодо учасників протестних акцій під час Революції гідності (зокрема, за висновком комісії, суддя розглядала 2 адміністративні справи відносно учасників протестних акцій зі значними порушеннями норм КУпАП).

Згідно з декларацією, родина судді володіє двома квартирами в Києві, а також машиною марки VOLVO XC60 2011-го року випуску.

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки, син судді (Штульман В.І.) працює помічником судді у Подільському районному суді м. Києва.

Півторак Володимир Вікторович

Заступник директора адвокатського об’єднання “Нечаєв і партнери”. З 2000-го по 2010-ий рік працював у Головній державно-правовій службі Секретаріату Президента України. З 2010-го по 2014-тий був заступником голови Державної судової адміністрації, тож, згідно із законом, підпадає під люстрацію. Володимир Півторак подавав документи на конкурс до Верховного суду,  однак його не було допущено до конкурсу.

Згідно з декларацією, Володимир Півторак із сім’єю має одну земельну ділянку та дві квартири, а також машину марки Mercedes Е 280 2007-го року випуску. З готівки – 137 тисяч гривень, а також 21 тисяча доларів. Дочка Оксана Півторак – завідувач відділу в ПАТ “Укргазвидобування”.

Савуляк Роман Васильович

Суддя Апеляційного суду Львівської області. З 2003 по 2011 рік був суддею Червоноградського міського суду Львівської області, а з 2011-го року став суддею Апеляційного суду Львіської області. Брав участь у конкурсі на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного  Суду, однак не потрапив за сумою балів до фінального рейтингу переможців.

Згідно з декларацією, у власності родини одна квартира, а  у декларації 2015 року суддя вказав 4 земельні ділянки: дві з них (площею 12 420 кв. м та 7 419 кв. м) належать йому та були набуті у 2005 році, а інші дві (площею 14 600 кв. м та 11 080 кв. м) належать його дружині та були набуті у 2000 році.

Дружина Марія Савуляк працює вихователькою, старший син Роман Савуляк займається підприємницькою діяльністю.

Хомченко Світлана Іванівна

Голова Марганецького міського суду Дніпропетровської області. З 2000 по 2004 рік працювала помічником прокурора  міста Нікополя Дніпропетровської області. У 2004-му стала помічником судді Марганецького міського суду Дніпропетровської області, а за рік – суддею цього суду. У 2017-му Світлана Хомченко стала головою суду.  Згідно з декларацією, суддя має будинок, ділянку, квартиру, а також нежитлову будівлю площею 498 квадратів. Окрім цього, у власності Світлани Хомченко перебувають два автомобілі – Ford Scorpio 86-го року випуску, а також Hyundai Elantra 2011-го року випуску.

Чумак Сергій Юрійович

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Згідно з інформацією з автобіографії, Сергій Чумак з 2004-го року був суддею Жовтневого райсуду Маріуполя, а з 2010 став суддею Донецького апеляційного адміністративного суду. Указом президента у 2015-му році суддю перевели у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд. Сергій Чумак брав участь у конкурсі до Верховного суду, однак не потрапив за сумою балів до фінального рейтингу переможців.

Згідно з декларацією, у власності родини перебувають дві квартири, житловий будинок та земельна ділянка, а також автомобіль марки Skoda Octavia 2013-го року випуску. Дружина – Світлана Потоцька – працює на посаді провідного юрисконсульта в ПАТ “ДТЕК Дніпробленерго”, донька Марія – школярка.

Штогун Сергій Григорович

Суддя Київського окружного адміністративного суду у відставці. З 1990-го по 1996-ий рік був головою Шумського районного народного суду. З 1996-го по 2000-ий – голова Збаразького райсуду Тернопільської області. З 2000-го по 2008-ий –  голова Острозького райсуду Рівненської області. З 2008-го по 2010-ий – в.о. голови Київського окружного адміністративного суду.  У 2007-му році отримав Почесне звання “Заслужений юрист України”. Нині Сергій Штогун є викладачем Національного університету водного господарства та природокористування.

Згідно з даними декларації, у судді 5 земельних ділянок, дві квартири в Болгарії, дві квартири і два будинки в Україні. Сергій Штогун має машину марки TOYOTA HIGHLANDER 2011-го року випуску. Дружина Раїса Штогун – пенсіонерка.  Старший син Олександр Штогун – суддя Рівненського райсуду Рівненської області, молодший син Михайло – процесуальний прокурор Прокуратури Київської області.

Марина Ансіфорова спеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд!.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Ми вплинули

   Лебедина пісня: перед ліквідацією ОАСК “роздав” мільйони суддям, люстрованим та екс-заступнику Генпрокурора

   За час воєнного стану Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв низку рішень про багатомільйонні виплати посадовцям, поновлення люстрованих та майже мільйонну виплату “судді Майдану”, а також скасував санкції щодо підприємства з “російським слідом”. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.