Новини

Після сюжету Bihus.Info Міністерство інфраструктури скасовує корупційний тест для моряків

FacebookTwitterTelegram

У Міністерстві інфраструктури повідомили, що з 21 лютого норвезький тест Crew Evaluation System (CES) 6.0 стане єдиним способом підтвердження кваліфікації моряків. 

Про це йдеться на фейсбуці Міністерства.

“З 21 лютого 2022 року заявки на проведення комп’ютерного тестування на підтвердження кваліфікації, а також підтвердження стажу роботи на судні, приймаються лише на норвезький тест Crew Evaluation System (CES) 6.0”.

Напередодні Bihus.Info повідомили, що корупційна схема в сфері дипломування моряків на $150 млн/рік повернулась.

Мова йшла про те, що в листопаді 2021 року Міністерство інфраструктури повернуло в роботу електронні сервіси для моряків, раніше зупинені через корупцію. Поруч із новим міжнародним тестом CES 6 міністерство залишило старий скомпрометований АСТ тест.

Моряки стверджують, що складання АСТ тесту і отримання документів відбувається за допомогою агентів, які пропонують гарантії його проходження за $4-10 тис. Натомість ті, хто не хоче платити хабарі і готові складати міжнародний тест, не можуть потрапити на CES, бо для цього потрібно верифікувати документи через так само скомпрометований електронний кабінет моряка.

“На сьогодні можемо сміливо говорити про позитивну реакцію українських моряків на норвезький тест”, – зазначає міністр Кубраков і називає CES-тест прозорим інструментом, що виключає корупційні можливості. “На жаль, ми не можемо такого сказати про тест АСТ”, – сказано в повідомленні.

Разом з тим у публікації Міністерства інфраструктури окремо не зазначено, як буде вирішена проблема з Кабінетом моряка, який залишався корупційною ланкою у сфері дипломування моряків.

Річ у тім, що без плати приватному агенту державна верифікація документів в Кабінеті моряка гальмується на необмежений термін. У сюжеті редакція Bihus.Info наводила твердження моряків, які чекали на підтвердження документів і верифікацію стажу місяцями без жодних дедлайнів від держави.

Сюжет про це можна переглянути тут:

 

Міністерство інфраструктури прозвітувало, що електронні сервіси для українських моряків знову запрацювали. Натомість моряки запевняють: разом із цими сервісами повернулась і корупційна схема, через яку в них вимагають хабарі за оновлення документів і тестування.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.

   Новини

   “На службі пропаганди”: як церковники з Харківщини допомагали окупантам

   На початку вересня Збройні сили України звільнили майже всю Харківську область, частина якої півроку перебувала під російською окупацією. З моменту звільнення пройшло декілька тижнів, але досі чи не кожен день українці дізнаються про нові подробиці звірств окупантів. Окремі населені пункти Харківщини зараз знищені майже повністю. Серед них і Ізюм, де після деокупації було знайдено масові поховання вбитих росіянами цивільних. Ворог також "лишив в спадок" місту розбиті мости і будинки, де немає світла, газу і зв'язку. Росіяни старанно приховували злочини всі місяці окупації, прикриваючись пропагандистськими роликами про "визволителів" і створюючи ілюзію турботи про місцевих. 

   Новини

   Журналісти Стремоусова, прихильниця Шарія та учасник “Безсмертного полку”: хто з Енергодару підіграє пропагандистам, звинувачуючи ЗСУ в ударах по ЗАЕС

   Запорізька атомна електростанція, розташована в тимчасово окупованому Енергодарі, за півроку пережила дуже багато. Тут росіяни катували та вбивали працівників, розміщували свою техніку прямо в машинній залі, а ракетні комплекси - на території. Але найстрашнішим є той факт, що окупанти перетворили станцію на центр ядерного шантажу чи не усього світу, регулярно б’ючи по АЕС і звинувачуючи при цьому ЗСУ.