Новини

Після сюжету Bihus.Info Міністерство інфраструктури скасовує корупційний тест для моряків

FacebookTwitterTelegram

У Міністерстві інфраструктури повідомили, що з 21 лютого норвезький тест Crew Evaluation System (CES) 6.0 стане єдиним способом підтвердження кваліфікації моряків. 

Про це йдеться на фейсбуці Міністерства.

“З 21 лютого 2022 року заявки на проведення комп’ютерного тестування на підтвердження кваліфікації, а також підтвердження стажу роботи на судні, приймаються лише на норвезький тест Crew Evaluation System (CES) 6.0”.

Напередодні Bihus.Info повідомили, що корупційна схема в сфері дипломування моряків на $150 млн/рік повернулась.

Мова йшла про те, що в листопаді 2021 року Міністерство інфраструктури повернуло в роботу електронні сервіси для моряків, раніше зупинені через корупцію. Поруч із новим міжнародним тестом CES 6 міністерство залишило старий скомпрометований АСТ тест.

Моряки стверджують, що складання АСТ тесту і отримання документів відбувається за допомогою агентів, які пропонують гарантії його проходження за $4-10 тис. Натомість ті, хто не хоче платити хабарі і готові складати міжнародний тест, не можуть потрапити на CES, бо для цього потрібно верифікувати документи через так само скомпрометований електронний кабінет моряка.

“На сьогодні можемо сміливо говорити про позитивну реакцію українських моряків на норвезький тест”, – зазначає міністр Кубраков і називає CES-тест прозорим інструментом, що виключає корупційні можливості. “На жаль, ми не можемо такого сказати про тест АСТ”, – сказано в повідомленні.

Разом з тим у публікації Міністерства інфраструктури окремо не зазначено, як буде вирішена проблема з Кабінетом моряка, який залишався корупційною ланкою у сфері дипломування моряків.

Річ у тім, що без плати приватному агенту державна верифікація документів в Кабінеті моряка гальмується на необмежений термін. У сюжеті редакція Bihus.Info наводила твердження моряків, які чекали на підтвердження документів і верифікацію стажу місяцями без жодних дедлайнів від держави.

Сюжет про це можна переглянути тут:

 

Міністерство інфраструктури прозвітувало, що електронні сервіси для українських моряків знову запрацювали. Натомість моряки запевняють: разом із цими сервісами повернулась і корупційна схема, через яку в них вимагають хабарі за оновлення документів і тестування.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.