Новини

Після сюжету Bihus.Info Міністерство інфраструктури скасовує корупційний тест для моряків

FacebookTwitterTelegram

У Міністерстві інфраструктури повідомили, що з 21 лютого норвезький тест Crew Evaluation System (CES) 6.0 стане єдиним способом підтвердження кваліфікації моряків. 

Про це йдеться на фейсбуці Міністерства.

“З 21 лютого 2022 року заявки на проведення комп’ютерного тестування на підтвердження кваліфікації, а також підтвердження стажу роботи на судні, приймаються лише на норвезький тест Crew Evaluation System (CES) 6.0”.

Напередодні Bihus.Info повідомили, що корупційна схема в сфері дипломування моряків на $150 млн/рік повернулась.

Мова йшла про те, що в листопаді 2021 року Міністерство інфраструктури повернуло в роботу електронні сервіси для моряків, раніше зупинені через корупцію. Поруч із новим міжнародним тестом CES 6 міністерство залишило старий скомпрометований АСТ тест.

Моряки стверджують, що складання АСТ тесту і отримання документів відбувається за допомогою агентів, які пропонують гарантії його проходження за $4-10 тис. Натомість ті, хто не хоче платити хабарі і готові складати міжнародний тест, не можуть потрапити на CES, бо для цього потрібно верифікувати документи через так само скомпрометований електронний кабінет моряка.

“На сьогодні можемо сміливо говорити про позитивну реакцію українських моряків на норвезький тест”, – зазначає міністр Кубраков і називає CES-тест прозорим інструментом, що виключає корупційні можливості. “На жаль, ми не можемо такого сказати про тест АСТ”, – сказано в повідомленні.

Разом з тим у публікації Міністерства інфраструктури окремо не зазначено, як буде вирішена проблема з Кабінетом моряка, який залишався корупційною ланкою у сфері дипломування моряків.

Річ у тім, що без плати приватному агенту державна верифікація документів в Кабінеті моряка гальмується на необмежений термін. У сюжеті редакція Bihus.Info наводила твердження моряків, які чекали на підтвердження документів і верифікацію стажу місяцями без жодних дедлайнів від держави.

Сюжет про це можна переглянути тут:

 

Міністерство інфраструктури прозвітувало, що електронні сервіси для українських моряків знову запрацювали. Натомість моряки запевняють: разом із цими сервісами повернулась і корупційна схема, через яку в них вимагають хабарі за оновлення документів і тестування.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

   Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

   Новини

   Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти

   Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.

   Новини

   У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

   За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.