Після розслідування Bihus.Info у Міноборони заявили про аудит всіх айтішних проектів в оборонці

Міністерство оборони України заявило про припинення фінансування проекту “Дзвін” до висновків правоохоронних органів. Також у Міноборони анонсували аудит усіх дослідно-конструкторських робіт у сфері інформаційних технологій.
Про це йдеться на сайті Міноборони.
Через 3 дні після виходу сюжету Bihus.Info про провал проекту “Дзвін” – у Міноборони підтвердили, що аудит дійсно дійшов висновку, що існує ризик недосягнення мети створення “Дзвону”. Зокрема, було встановлено факти невідповідності виготовленого дослідного зразка початковому технічному завданню.
Крім того, у Міністерстві анонсували, що “з метою попередження виникнення подібних ризиків, у ІІ кварталі 2021 року Міноборони ініціює аудиторську перевірку усіх дослідно-конструкторських робіт у сфері інформаційних технологій. Відбудеться порівняння обсягу інвестованих коштів із реальними результатами виконаних робіт”.
Нагадаємо, напередодні цієї заяви журналісти Bihus.Info опублікували розслідування про проект “Дзвін-АС”, в рамках якого мало бути розроблене надважливе для армії програмне забезпечення – система управління збройними силами. Розробку військові замовили у ТОВ «Еверест Лімітед». На розробку витратили 4 роки і близько 600 млн грн бюджетних коштів. Але аудит виявив у «Дзвоні» таку кількість вад і проблем, що його впровадження в армії може виявитися взагалі недоцільним і неможливим.
Робота над проектом тривала 4 роки, за цей час кошторис зростав, адже замовник з підрядником постійно змінювали план і обсяг робіт. Зокрема 12 разів виправляли техзавдання, через що постійно коригували робочо-конструкторську документацію. За одне тільки це коригування, як за окремий шмат робіт, «Евересту» заплатили 115 млн грн (це 20% загальної вартості проекту). Ще на 255 млн грн вартість «ДЗВОНУ» виросла через те, що чиновники вирішили потроїти кількість пунктів управління, які мав обладнати «Еверест», і замість запланованих 4 комплексів закупили 12. Аудитори так і не знайшли обґрунтованих пояснень, навіщо кількість збільшили саме до 12. По фіналу за «ДЗВІН» уже виплатили 580 млн грн.
Влітку 2020, за кілька місяців до здачі проекту, СБУ ініціювало аудиторську перевірку, спочатку фінансову, а потім восени – комплексний аудит по проекту в цілому. Аудит проводив Департамент внутрішнього аудиту МОУ. Загальний висновок аудиту такий: софт – не відповідає поставленому завданню, відтак подальше використання «Дзвону» може бути взагалі недоцільним, а закупівля аж 12 комплексів нічим не обґрунтована, тож відповідно переплата в 255 мільйонів могла взагалі бути зайвою.
Військові “злили” 600 млн на систему управління армією, яка може виявитися взагалі непридатною
У 2016 році військові замовили ТОВ «Еверест Лімітед» систему управління збройними силами. На розробку витратили 4 роки і 600 млн грн бюджетних коштів. Але аудит виявив у «Дзвоні», саме таку назву отримала система, таку кількість вад і проблем, що його впровадження в армії може виявитися взагалі недоцільним і неможливим. Про це з посиланням на результати аудиту повідомляє Bihus.Info.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниОчільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ
В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info
Дружина очільника БЕБ продає заводам Укрзалізниці деталі з подвійною націнкою і має ще 20 інших бізнесів
Компанія дружини в.о. Директора Бюро економічної безпеки Едуарда Федорова продає діоди ремонтним заводам Укрзалізниці. Ціна продажу деталей заводам у півтора-два рази перевищує ціну, за якою фірма купує їх у виробника. Про це повідомляється в сюжеті “Брейкінг БЕБ” Лесі Іванової на Bihus.Info.
Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.