Після “контролю” за фармацевтичним бізнесом у родини СБУшника з’явилась нерухомість на ~$8 млн

В 2016 році листи за підписом очільника економічної контррозвідки СБУ Сергія Семочка зупинили продаж в Україні життєво важливих ліків для діалізу. Фармацевтичні компанії назвали це тиском СБУ через припинення виплати “службі” відкатів з продажу. Через два роки у родини СБУшника знайшлись три будинки у елітному районі Конча-Заспа сукупною вартістю близько 8 мільйонів доларів.
Як йдеться у розслідуванні Лесі Іванової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, родина Семочка у 2016-17 рр. придбала три будинки сукупною площею майже 1,5 тис кв м і орієнтовною вартістю $7-8 млн. Ці активи неможливо пояснити їхніми офіційними доходами.
Містом Семочко пересувається на чорному Ленд Крузері з номерами прикриття. За спостереженнями програми, свого пасажира Ленд Крузер щоранку їздить забирати в Конча-Заспу (село Козин), у закрите котеджне містечко, де паркується під одним і тим же будинком.
Це будинок на 333 квадрати з великим садом довкола. Офіційно його в лютому 2016 року придбала жінка на ім’я Тетяна Лисенко. Розслідування доводить, що найвірогідніше Тетяна Лисенко – це дружина Семочка.
Зокрема, у соцмережах діти Лисенко від першого шлюбу – Анастасія та Станіслав – називають братом третю дитину: хлопчика Іллю Лисенко, який раніше підписував себе “Ілля Семочко”.
Згідно з даними майнового реєстру, у Сергія Семочка справді є син Ілля.
Неподалік від будинку Тетяни Лисенко, є ще два великих будинки, нещодавно оформлені на падчерку Семочка – Анастасію. Рік тому вона викупила будинок на 367 кв.м. по сусідству із Юрієм Артюховим, екс-заступником голови СБУ і очільником управління по боротьбі з корупцією. Раніше цей будинок був виставлений на продаж за два мільйони доларів.
Однак будинок за $2 млн – не найдорожче, що придбала тої зими Анастасія. Неподалік є ще одне закрите містечко. У січні 2017 року на неї там оформлюють маєток на 670 квадратів.
Соцмережі також показують любов Лисенків до перельотів вертольотом. Яскраво-блакитний гвинтокрил з бортовим номером «UR-ICH» на фото з’являється щонайменше тричі за останні роки. Наприклад, у Анастасії є фото, зроблене під Одесою. Переліт маршрутом Київ-Одеса на сайті фірми-експлуатанта коштує від 4 до 6 тис дол.
«Наші Гроші з Денисом Бігусом» проаналізували доходи всієї родини за останні 8 років і не знайшли жодного реалістичного варіанту легального джерела таких статків.
Офіційний дохід Тетяни Лисенко за майже 10 років склав $135 тис, причому всі гроші зароблені до 2014 року, надалі офіційного доходу не було. Це приблизно 1/10 будинку, який на Лисенко оформили. Її дочка Анастасія останні кілька років – доглядає за дитиною. Офіційно працювала до 2014, за останні 8 років загалом заробила близько $59 тис. Вказана сума – це “приблизно балкон” у одному з двох будинків, який на неї оформили.
Зять Володимир Котон. Офіційний дохід за 8 років – півтори тисячі гривень.Старший син Станіслав – 18 тис грн. Молодший син неповнолітній.
Ані батьки Семочка, ані його брат згідно їхніх доходів та способу життя також не допомогли б з купвлею нерухомості на мільйони доларів.
Особисті офіційні доходи самого Семочка, засекречені разом з декларацією. Однак зарплати керівників служби (вказані у деклараціях трирічної давнини) вказують: очільнику СБУ Василю Грицаку (1,5 тис дол./міс) довелось би заробляти на будинок Семочка 120 років. Першим заступникам Грицака Малікову і Демчині – 83 роки і 138 років відповідно.
Нагадаємо, найчастіше прізвище Семочка звучало в контексті втручання СБУ в державні закупівлі ліків, зокрема – препаратів для перитонеального діалізу. Внаслідок цього втручання на якийсь час зупинилися закупівлі ліків, пацієнти не отримували необхідних препаратів. Представники діалізного ринку називають кількість померлих – близько 200 людей.
В липні 2018 року Семочко призначили першим заступником Голови Служби зовнішньої розвідки. Водночас, більшість членів його родини – громадяни Росії.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.