Підсумки дна: ніжні обійми ГПУ
Сьогодні ми знову говоримо про намагання вбити якусь хорошу ініціативу. Адже щось ми тут загралися в хороші ініціативи.
Зауважте, в нас на дні переважно депутати та силовики. Так ось, сьогодні будуть і ті і інші. Група коаліційних депутатів підготувала законопроект про зміни до кримінально-процесуального кодексу. Що це таке – це документ, який визначає усілякі організаційні моменти кримінального провадження. Як його правильно вести, колі відкривати-коли закривати. Ось саме про закривати і поговоримо.
В цьому законопроекті закладено ось яку ідею. Якщо якийсь правоохоронний орган відкривав справу, за певними обставинами, або фактами і закрив її, то інший правоохоронний орган – в тому числі НАБУ – наново відкрити справу більше не може.
Ідея, як її презентують парламентарі – в принципі хороша. Тобто якщо якийсь бізнес умовна СБУ покошмарила-покошмарила і пішла геть, то вслід за нею не може прийти умовна ГПУ і покошмарити його за тими ж приводами наново.
Цей законопроект здається дуже українським. Тому що необхідність в ньому реально є лише в умовах, коли будь-який правохоронець може за будь-яким приводом приходити подоїти якусь компанію. В нормальнй системі координат він в принципі не надто потрібний, адже якщо якийсь умовний ФБР не знайшов доказів і справу закрив, то ще більш умовна прокуратура округу в ці справу і не полізе. Принаймні без дуже вагомих причин. У нас не так, і як бачимо, депутати про це в курсі.
Але в курсі депутати і про інше. Про те, що після прийняття такого закону кращим виходом із складної ситуації з кримінальною справою буде завчасно завітати до, наприклад, генеральної прокуратури. І здатись в іхні ніжні руки. Нехай вони розслідують.
Дивіться, якщо закинути в пошуковик фразу ГПУ не знайшли, то:
“У ГПУ не знайшли доказів причетності Кернеса і Добкіна до побиття Харківських майданівців”.
“Не знайшли доказів причетності Льовочкіна до побиття київських майданівців”.
“Не знайшли порушень у декларації Демчака із 133 мільйонами готівки”.
Із зовсім свіжого – у ГПУ не знайшли причетності Бойка до афери з вишками Бойка.
Все, далі не читатиму, бо заплачу.
А член Вищої ради юстиції Гречківський із справою про хабар – засміється. В прокуратурі цей хабар вже перетворився на шахрайство. А це значно приємніша стаття кримінального кодексу. І з новим законом до НАБУ вже не повернеться. Народний депутат Котвіцький, який вивів за кордон 40 мільйонів доларів буде взагалі щасливий. У ГПУ його справу вже припинили, а НАБУ ще працює. З новим законом – рішення ГПУ про те, що справа Котвіцького провальна – стане приводом для закриття справи і в НАБУ.
Минула атака законодавцыв на НАБУ відбулась кілька місяців тому, коли депутати мало не проголосували за аудитора для цього антикорупційного органу. Ні, аудитор у НАБУ дійсно має бути, кандидатури довго обговорювались, обирались та дискутувались. Однак у сесійній залі з’явилась не кандидати з шорт-листу, а нове обличчя. І це обличчя тоді навіть не змогло відповісти на запитання – хто він, звідки і хто його запросив.
Тоді всі переважно говорили про те, що це нонсенс, це спроба вбити НАБУ і багато інших правильних речей. Аж тут у зв’язку із новими загрозами для детективів колеги поставили хороше питання.
Ну добре, в нас проблеми з вибором аудитора для НАБУ.
Але хтось взагалі чув про аудит Служби безпеки? Або Генеральної прокуратури? Менш із тим тепер рішення цих правоохоронців намагаються нав’язати НАБУ. До яких питання звісно є. Але це поки що питання, а не прокляття.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.