Новини

Підсумки дна: корупційна глухота

bihusjpg1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Навіщо нам антикорупційний суд? Все ж і так добре! І нічого, що наші судді відверто знущаються з людей - наприклад, не приймаючи як доказ мейл Кононенка, бо він написаний англійською. І що Верховний суд "оновився" екземлярами, які судили активістів Майдану. Трохи невдобно, але нічого, терпіти можна?

Сьогодні на нашому дні трохи про суди, судову реформу і яскравий приклад її необхідності зокрема.

Хоча доводити її необхідність вже ніби нікому не треба.

Адміністрація Президента і сам Петро Олексійович поступово втрачають слух. Спочатку в АП перестали чути громадян, потім експертів, потім – не втримаюсь щоб не нагадати – гуркіт пожежі в одеському дитячому таборі. А нині і в міжнародних комунікаціях слух поступово зникає. Ні, слова типу «безвіз», «кредити», «допомога» ідентифікують. А ось словосполучення «антикорупційний суд» ну не чують і все. Це при тому, що від традиційних для міжнародної політики натяків і загальних фраз, вже всі відійшли.

Вони раніше може, й справді були якісь туманні. Інколи дипломати так формулюють що й не розумієш, це зараз черговий кредит дадуть чи нафіг послали.

Дозвольте зацитувати фрагмент інтерв’ю посла США в якому йдеться про антикорупційний суд: «в Україні має бути створений Антикорупційний суд». Створений, до речі, згідно українського ж законодавства.

Хммм… я навіть не знаю, про що б могла говорити пані посол. Мабуть про те що в Україні має бути створений антикорупційний суд. Або про необхідність створення антикорупційного суду. Стільки варіантів, спробуй здогадайся.

Так як зараз частина глядачів скипає – чого це ми маємо слухати американського посла то я нагадаю, що йдеться про створення антикорупційного суду згідно українського законодавства. Особисто пані послу він нафіг не вперся, вона громадянка країни, в якій немає спеціального антикорупційного суду, тому що кожен суд в принципі є антикорупційним. І немає сенсу забивати сваї, щоб звести щось пристойне посеред болота, яким є українська судова система.

І яким очевидно залишиться, тому що оновлений Верховний Суд, конкурс до якого проводили рік, з цього болота не надто видряпався. Серед переможців багаторівневого складного конкурсу кожен четвертий – пройшов з негативною оцінкою громадської ради. Людей, які не працювали в судовій системі – ну там науковці, адвокати, викладачі – мінімум.

Доки адміністрація президента переконує про 98% оновлення, до Верховного суду потрапив такий видатний діяч як Богдан Львов. Нормальний суддя з годинником за сотку доларів, Суддя що проходить у справі про вплив на систему розподілу справ між суддями та справі про хабар на півмільйона доларів.

Та він з такими компетенціями ще той Верховний суд очолить.

Судді, які забороняли Майдан – нормально зайшли до післямайданного верховного суду. Чому ні. Є в цих результатах конкурсу і іронія. Визнали кльовими хлопцями і пропустили до верховного суду суддів, які кілька років тому підтвердили обгрунтованість вироку Юрія Луценко.

Ну тоді, коли він сидів через політичні – чи вже ні – переслідування. Жодних заяв нинішній генпрокурор з цього приводу поки що не зробив. А було б цікаво почути що президентський генпрокурор думає такий фінал палко підтриманого АП конкурсу. Тому що за логікою АП в нас генпрокурором – злочинець, а не жертва переслідувань.

Нє, ну АП таке якраз і згодиться, але суто по людські Луценко мало б бути образливо. Я прям уявляю, приходить Луценко до Президента і каже: Петро Олексійович, там до верховного суду пройшли судді, які мене садили. Це ж неподобство.

А Порошенко йому: Вибач, Юра. Дуже невдобно получилось, але мої політтехнологи вже сказали, шо конкурс хороший. А я людина слова. Політтехнолога. Тому ми чекатимемо на тебе. До речі, камеру вже прибрали, книжок привезли.

Залюбки б подивився на такий діалог. Але поки що нам всім дістається лише публічний порошенко, який стібеться над антикорупціними судами. Чи є у Франції антикорупційний суд, питає порошенко на форумі. Чи є він в США? Антикорупційний суд це лише для Уганди, іронізує президент країни, яка в рейтингу економічних свобод не просто нижче Уганди, між нами два розділи. Уганда на 70 країн вище.

Навіщо нам – не Порошенко – Антикорупційний суд. А подивіться секунду відео.

Пам’ятаєте справу, яка нам народила мем «я від Кононенко». Це коли до тодішнього міністра економіки прийшов якийсь чорт і сказав – я від кононенко. Призначте мене, це узгоджено. Це був до речі не перший такий епізод. Абромавічус про це повідомив публічно і зараз судиться з другом президента.

Так ось, суддя не хоче розглядати листи кононенка з пропозиціями керівників держпідприємств. Тому що адреса електронної пошти кононенка не перекладена українською. Адреса. Електронної пошти. На англійській. Судді незрозуміла.

Навіщо їм антикорупційний суд? Щоб судді раптом почали розуміти кононенко собака без перекладу?

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Партнер Єрмака, після його призначення в ОП, почав активно входити в бізнес Столара-Медведчука

   Бізнес-партнер очільника Офісу Президента Андрія Єрмака Артем Колюбаєв з 2019 року почав активно входити співзасновником в компанії, пов’язані з обраним від “ОПЗЖ” нардепом Вадимом Столаром і підозрюваним у державній зраді ексдепутатом Віктором Медведчуком. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.