Новини

Підсумки дна: корупційна глухота

bihusjpg1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Навіщо нам антикорупційний суд? Все ж і так добре! І нічого, що наші судді відверто знущаються з людей - наприклад, не приймаючи як доказ мейл Кононенка, бо він написаний англійською. І що Верховний суд "оновився" екземлярами, які судили активістів Майдану. Трохи невдобно, але нічого, терпіти можна?

Сьогодні на нашому дні трохи про суди, судову реформу і яскравий приклад її необхідності зокрема.

Хоча доводити її необхідність вже ніби нікому не треба.

Адміністрація Президента і сам Петро Олексійович поступово втрачають слух. Спочатку в АП перестали чути громадян, потім експертів, потім – не втримаюсь щоб не нагадати – гуркіт пожежі в одеському дитячому таборі. А нині і в міжнародних комунікаціях слух поступово зникає. Ні, слова типу «безвіз», «кредити», «допомога» ідентифікують. А ось словосполучення «антикорупційний суд» ну не чують і все. Це при тому, що від традиційних для міжнародної політики натяків і загальних фраз, вже всі відійшли.

Вони раніше може, й справді були якісь туманні. Інколи дипломати так формулюють що й не розумієш, це зараз черговий кредит дадуть чи нафіг послали.

Дозвольте зацитувати фрагмент інтерв’ю посла США в якому йдеться про антикорупційний суд: «в Україні має бути створений Антикорупційний суд». Створений, до речі, згідно українського ж законодавства.

Хммм… я навіть не знаю, про що б могла говорити пані посол. Мабуть про те що в Україні має бути створений антикорупційний суд. Або про необхідність створення антикорупційного суду. Стільки варіантів, спробуй здогадайся.

Так як зараз частина глядачів скипає – чого це ми маємо слухати американського посла то я нагадаю, що йдеться про створення антикорупційного суду згідно українського законодавства. Особисто пані послу він нафіг не вперся, вона громадянка країни, в якій немає спеціального антикорупційного суду, тому що кожен суд в принципі є антикорупційним. І немає сенсу забивати сваї, щоб звести щось пристойне посеред болота, яким є українська судова система.

І яким очевидно залишиться, тому що оновлений Верховний Суд, конкурс до якого проводили рік, з цього болота не надто видряпався. Серед переможців багаторівневого складного конкурсу кожен четвертий – пройшов з негативною оцінкою громадської ради. Людей, які не працювали в судовій системі – ну там науковці, адвокати, викладачі – мінімум.

Доки адміністрація президента переконує про 98% оновлення, до Верховного суду потрапив такий видатний діяч як Богдан Львов. Нормальний суддя з годинником за сотку доларів, Суддя що проходить у справі про вплив на систему розподілу справ між суддями та справі про хабар на півмільйона доларів.

Та він з такими компетенціями ще той Верховний суд очолить.

Судді, які забороняли Майдан – нормально зайшли до післямайданного верховного суду. Чому ні. Є в цих результатах конкурсу і іронія. Визнали кльовими хлопцями і пропустили до верховного суду суддів, які кілька років тому підтвердили обгрунтованість вироку Юрія Луценко.

Ну тоді, коли він сидів через політичні – чи вже ні – переслідування. Жодних заяв нинішній генпрокурор з цього приводу поки що не зробив. А було б цікаво почути що президентський генпрокурор думає такий фінал палко підтриманого АП конкурсу. Тому що за логікою АП в нас генпрокурором – злочинець, а не жертва переслідувань.

Нє, ну АП таке якраз і згодиться, але суто по людські Луценко мало б бути образливо. Я прям уявляю, приходить Луценко до Президента і каже: Петро Олексійович, там до верховного суду пройшли судді, які мене садили. Це ж неподобство.

А Порошенко йому: Вибач, Юра. Дуже невдобно получилось, але мої політтехнологи вже сказали, шо конкурс хороший. А я людина слова. Політтехнолога. Тому ми чекатимемо на тебе. До речі, камеру вже прибрали, книжок привезли.

Залюбки б подивився на такий діалог. Але поки що нам всім дістається лише публічний порошенко, який стібеться над антикорупціними судами. Чи є у Франції антикорупційний суд, питає порошенко на форумі. Чи є він в США? Антикорупційний суд це лише для Уганди, іронізує президент країни, яка в рейтингу економічних свобод не просто нижче Уганди, між нами два розділи. Уганда на 70 країн вище.

Навіщо нам – не Порошенко – Антикорупційний суд. А подивіться секунду відео.

Пам’ятаєте справу, яка нам народила мем «я від Кононенко». Це коли до тодішнього міністра економіки прийшов якийсь чорт і сказав – я від кононенко. Призначте мене, це узгоджено. Це був до речі не перший такий епізод. Абромавічус про це повідомив публічно і зараз судиться з другом президента.

Так ось, суддя не хоче розглядати листи кононенка з пропозиціями керівників держпідприємств. Тому що адреса електронної пошти кононенка не перекладена українською. Адреса. Електронної пошти. На англійській. Судді незрозуміла.

Навіщо їм антикорупційний суд? Щоб судді раптом почали розуміти кононенко собака без перекладу?

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.