Важливо
Новини

Партійці, їхні родичі та кандидати в депутати: хто донатив “Слугам народу” в Сумах

FacebookTwitterTelegram

Після місцевих виборів у 2020-му році до Сумської міської ради пройшли 5 політичних партій: “Батьківщина”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська Солідарність”, “Сила і Честь” та “Слуга народу”. Відповідно до результатів виборів, остання отримала 8 мандатів у міськраді. Зокрема, депутатами сумської ради стали Резнік Олег, Лазарев Єфрем, Кальченко Ігор, Дмитренко Сергій, Зеленський Максим, Галаєв Рустам, Куц Владислав та Кобзар Артем.

Вдвічі більше мандатів отримали кандидати від “Слуги народу” до сумської обласної ради. Зокрема, пройшли: Зеленський Віталій, Слюсар Олександр, Роженко Павло, Зубко Володимир, Кужель Оксана, Федина Сергій, Лаврик Віра, Кириченко Андрій, Чигринець Віктор, Калініченко Віталій, Іщенко Сергій, Романько Олексій, Чегринець Людмила, Євдокимова Тетяна, Баня Микита та Федорченко Віктор.

Враховуючи непоганий результат пропрезидентської партії, журналісти вирішили дослідити, скільки грошей коштувала передвиборча кампанія “Слугам народу” у Сумській області. 

Отже, у III кварталі 2020-го року, якраз напередодні виборів, на рахунок сумського партійного осередку “Слуги народу” надійшло майже 140 тисяч гривень від центрального апарату і 1 746 770 гривень від прихильників. Щодо останніх, то усі, хто перераховували гроші, живуть та працюють у Сумській області й переважно є депутатами, підприємцями чи сільськими головами. 

Цікаво, що кошти надходили на рахунок партії кількома “хвилями”: у серпні та на початку вересня внесків майже не було, проте в один день, 21-го вересня 12 людей перерахували 1 431 234 гривень, а з 28-го по 30-е вересня троє людей внесли по 30 000 гривень.

11 вересня на рахунок партії 107 тисяч гривень вніс Сергій Дмитренко, депутат Сумської міської ради VIII скликання від “Слуги народу”. За даними сайту міськради, Дмитренко був головним спеціалістом та завідувачем юридичного сектору Управління Держземагентства у Сумському районі, працював на посаді начальника юридичного відділу в ТОВ “МНТ – АГРО” та ТОВ “НИВА – 2018”. Дмитренко також приватний підприємець. 

17 вересня депутат Конотопської міської ради Максим Коханов перерахував “Слугам” 18 500. У 2020-му він задекларував $15 000 активів. Також Коханов зазначив, що перебуває на посаді керівника фірми “УКРАВІАСПЕЦМОНТАЖ”.

В один день, 21 вересня, кошти на рахунок партії внесли 12 людей, серед яких обраний 25 жовтня 2020 року голова Дубов’язівської ОТГ Леонід Білик. Він перекинув 27 000 гривень. До обрання на посаду Білик був заступником Добов’язівського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів. Відповідно до декларації з цієї посади, за основним місцем роботи отримав 257 153 гривень та 7 тисяч від передачі майна в оренду. 

Малігон Валентина, яка за даними сайту Попівської сільської ради, працює секретаркою ради, внесла 7 766 гривень. За основним місцем роботи у 2020 жінка отримала 36 349 гривень. Ще 103 904 – склала пенсія. 

Позапартійний депутат Сумської облради VІІІ скликання, обраний від “Слуги Народу”, Олександр Слюсар вніс 11 309 гривень. У 2019 році в декларації кандидата в депутати зазначив, що від підприємницької діяльності отримав 4 831 650 гривень. Серед грошових активів було зазначено 780 тисяч гривень, $ 122 000 та € 136 000. 

Альона Дика перекинула “Слугам” 241 100 гривень. Жінка займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах. 

Голова Новослобідської сільської ради Ольга Гаркавенко внесла 5 000 гривень. У декларації за 2020-ий зазначала, що отримала 28 771 від здачі майна в оренду та 428 гривень зарплати.

Іван Рябоконь, який у 2020-ому був головою Слобідської сільської ради, перерахував партії 9 259 гривень. У нього задекларовані Jeep Compass, власне фермерське господарство, зарплата за основним місцем роботи – 191 743 гривень та доходи від оренди – 12 873. У власності 6 земельних ділянок загальною площею на 103 тисячі квадратів. 

Олександр Товкус вніс на рахунок партії 100 000 гривень. З вересня 2020-го він підписант громадської організації “Позиція молоді”. У 2020 балотувався до Сумської міської ради від “Слуги народу”. Значиться помічником народного депутата Максима Гузенка, який є власником компанії “АГРОХІМ-ПАРТНЕР”. У 2018 році був обраний до резерву Молодіжної ради при міському голові в Сумах. 

Костенко Владислав, який працює в “АГРОХІМ-ПАРТНЕР”, також вніс 100 000 гривень. У 2020-му він балотувався до Сумської міської ради від “Слуги Народу”.

Найбільший внесок надійшов від Владислава Куца – 380 000 гривень. Він депутат Сумської міської ради від “Слуги народу”, онук голови Сумської облради Віктора Федорченка. У грудні 2021-го Куц ініціював відставку Сумського міського голови Олександра Лисенко. Працює начальником дільниці з переробки сільськогосподарської продукції Будівельної виробничо-комерційної компанії “Федорченко”, яка є найбільшим забудовником у Сумах.

Кирило Куц перерахував на рахунок партії 119 000 гривень.З травня 2020 року він приватний підприємець, виконує діяльність із забезпечення фізичного комфорту. 

Ірина Швачич, яка також у 2020-го була кандидаткою в депутати Сумської міської ради від “Слуги народу”, “поповнила” запаси партії на 145 800 гривень. Жінка була помічницею народної депутатки від “Слуги народу” Тетяни Рябухи. Директорка громадської організації “Мереживо”, засновницею якої є та сама Рябуха. На президентських виборах у 2019-му Рябуха була довіреною особою кандидата Володимира Зеленського по виборчому округу №157 у Сумах. У 2020-му зареєстрована кандидаткою на посаду міської голови Сум від партії “Слуга народу”. 

Артем Кобзар, який вніс партії 375 тисяч гривень, обраний до Сумської міської ради у 2020-му від “Слуги народу”. З 2019-го працював заступником начальника з питань взаємодії з органами місцевої влади у Службі автомобільних доріг Сумської області. 

28 вересня 30 тисяч внесла Антоніна Клизуб. Її чоловік Леонід був селищним головою Великописарівської селищної ради з 2016 по 2020 роки. У 2021 став головою Охтирської РДА.

29 вересня ще 30 тисяч перерахувала Зая Лазаренко. На момент внесення коштів заявлена депутаткою Чернеччинської сільської ради Сумської області. На виборах 2020 висувалася до сільради від “Слуги народу”, як позапартійна кандидатка. У 2016 році була депутаткою Охтирської районної ради від “Радикальної партії Олега Ляшка”. 

Отже, підсумовуючи, можна відзначити, що більшість коштів на рахунок сумського осередку “Слуги народу” перераховували люди, які безпосередньо пов’язані з цією політсилою. 

Важливо також нагадати, що сьогодні “Слуга народу”  – одна з 5 партій, яка отримує державне фінансування на статутну діяльність. Зокрема, на 2022-и для неї передбачено 439,3 млн грн. У 2021-му на “Слугу народу” виділили 349,8 млн. Проте як і куди партія витрачала ці кошти – наразі невідомо. Нагадаємо, в березні 2020 року Верховна Рада, посилаючись на боротьбу з наслідками пандемії COVID-19, фактично дозволила партіям не подавати фінансові звіти, зробивши їх на період карантину не обов’язковими. І партії успішно цим користуються. 

Діана Зубар

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.

   Новини

   “На службі пропаганди”: як церковники з Харківщини допомагали окупантам

   На початку вересня Збройні сили України звільнили майже всю Харківську область, частина якої півроку перебувала під російською окупацією. З моменту звільнення пройшло декілька тижнів, але досі чи не кожен день українці дізнаються про нові подробиці звірств окупантів. Окремі населені пункти Харківщини зараз знищені майже повністю. Серед них і Ізюм, де після деокупації було знайдено масові поховання вбитих росіянами цивільних. Ворог також "лишив в спадок" місту розбиті мости і будинки, де немає світла, газу і зв'язку. Росіяни старанно приховували злочини всі місяці окупації, прикриваючись пропагандистськими роликами про "визволителів" і створюючи ілюзію турботи про місцевих. 

   Новини

   Журналісти Стремоусова, прихильниця Шарія та учасник “Безсмертного полку”: хто з Енергодару підіграє пропагандистам, звинувачуючи ЗСУ в ударах по ЗАЕС

   Запорізька атомна електростанція, розташована в тимчасово окупованому Енергодарі, за півроку пережила дуже багато. Тут росіяни катували та вбивали працівників, розміщували свою техніку прямо в машинній залі, а ракетні комплекси - на території. Але найстрашнішим є той факт, що окупанти перетворили станцію на центр ядерного шантажу чи не усього світу, регулярно б’ючи по АЕС і звинувачуючи при цьому ЗСУ.