Новини

Палац Ахметова і 19 мільярдів збитків за Роттердам+

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Поки антикорупційні органи роздають підозри фігурантам схеми "Роттердам+", справи олігарха Ахметова йдуть вгору. Які збитки це завдало українській економіці та як заробляли компанії найбагатшого українця Ріната Ахметова - у влозі Марії Землянської.

Майже 19 мільярдів – це сума збитків, за версією САП та НАБУ, через так звану схему Роттердам+, коли в розрахунок вартості теплоенергії ТЕС закладали ціну вугілля, як із біржі в Нідерландах, плюс його доставка з порту Роттердама. Більша частина від цієї суми збитків – надприпутки приватних компаній, які продають теплову енергію. Зокрема, компанії Ріната Ахметова – ДТЕК, за даними Асоціації спожи��ачів енергетики та комунальних послуг, яка видобуває 85% українського вугілля та володіє 80% українських ТЕС. Відповідно ТЕС Ахметова підняли тариф на електроенергію для промисловості. А промисловість – підняла ціни на усі товари для споживачів, тобто для українців.

Понад 12 тисяч квадратних метрів. А це загальна площа лише одного з маєтків Ріната Ахметова під Києвом. За парканом 20 гектарів лісу, на території штучні озера з містком, ландшафтний дизайн, гаражі, альтанки, кілька будинків. У центрі – велетенський симетричний. Будівництво ще не завершене. На території працює техніка, стоять вагончики і будівельні матеріали, ходять люди, схоже працівники. Офіційно, земля і нерухомість, на якій будується Ахметов – власність його ж компанії “Мета-Капітал”. За документами – це  реабілітаційно-оздоровчий комплекс.

До речі, Ахметов – єдиний українець у рейтингу 500 найбагатших людей світу за версією агентства Блумберг. Його статки оцінюють у близько 5,5 мільярдів доларів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.