Важливо
Новини

«Опоблок» на Кіровоградщині залишився без офісу

FacebookTwitterTelegram
Майно кіровоградського обласного осередку політичної партії “Опозиційний блок”, яке фігурувало у фінансових звітах партії останні 3 роки – зникло з документів. Зокрема, тепер там відсутня інформація про оренду офісу в бізнес центрі «Ельворті», що в Кропивницькому.

Так за друге півріччя 2020-го партійці кіровоградського “Опозиційного блоку” подали два фактично однакові звіти (у першому кварталі 2020-го партія взагалі не подала звіту, а в документах за другий квартал був відсутній Кіровоградський обласний осередок). У них жодної інформації про офіси чи  найманих працівників. Згадується тільки грошові внески. Двічі по 9 тисяч 280 гривень за цей період на рахунок осередку надійшло від фірми «Логістик-трейд» нині вже колишнього депутата облради Костянтина Каспрова. 

Сам Каспров, якраз у той період балотувався на пост міського голови Світловодська. Але напередодні голосування його затримали співробітники СБУ за підозрою в організації схеми з перетягуванням голосів виборців на «липового» кандидата.

У 2021-му році фінансових звітів від партійних осередків «Опозиційного блоку» до Нацагентства з запобігання корупції не надходило. 

Але повернімося до майна кіровоградської організації. “Зникати” з фінзвітів воно почало з 4 кварталу 2018-го року. На той момент “Опозиційний блок” ще був представлений у парламенті і, відповідно, партія отримувала державне фінансування. Але саме в цей час з фракції були виключені Юрій Бойко та Сергій Льовочкін.

Тож партійний розкол регіональні представники партії зустріли в приміщенні на території селища Петрове, яке в якості спонсорського внеску надала місцева мешканка Олена Назаренко. Цікаво, що Назаренко значиться керівницею іншого політпроєкту – Кіровоградської обласної організації політичної партії «Українська перспектива». Власне лише цей офіс, а точніше квартиру в Петровому по вулиці Літвінова, 3, опоблоківці й показували у своїх фінансових звітах в четвертому кварталі 2018-го та першому кварталі 2019-го року. 

У другому кварталі 2019-го у партійців з’явилось трохи нематеріальних активів. Йдеться про програмні продукти «1С:Підприємство», а також MS Windows 10 і MS Office Home and Business для 6 користувачів. Крім того відзвітували й про повноцінний офіс (120 кв. м) і комірчину (10 кв. м) в бізнес центрі «Ельворті», що в Кропивницькому. Орендна плата за вказані площі – понад 17 тисяч гривень. Власник приміщення – фірма “Піраміс”, кінцевим бенефіціарним власником якої є кропивницький підприємець, голова наглядової ради ПрАТ «Гідросила Груп» і ПраТ «Ельворті Груп» Павло Штутман. Свого часу бізнесмен і сам долучився до політичного життя регіону. Зокрема, з 2010 по 2015 роки був депутатом Кіровоградської обласної ради від «Партії Регіонів». 

Щодо надходжень коштів на рахунок партії у 2019-му, то 7 тисяч на рахунок кіровоградського осередку “Опозиційного блоку” надійшло від Тамари Боженко, 8 тисяч від ексголовної редакторки обласного видання «Народне слово» Валентини Бажан та 9,8 тисяч від колишнього керівника Знам’янського осередку «Партії Регіонів» Віктора Копилова. Наприкінці 2020-го року Копилов балотувався до Знам’янської міської ради вже від партії-конкурентна «Опоблоку» на ідеологічному полі – партії «Опозиційна платформа – За життя». 

У третьому кварталі 2019-го у фінзвіті залишились лише програмні продукти і 119 гривень банківських платежів, проведених з рахунків партії. 

Фінансово найвигіднішим для партійців з Кіровоградської області виявився третій квартал 2019-го року. У той період проходила передвиборча кампанія та власне сам процес виборів до Верховної Ради України. Тож до регіону загалом надійшло 258 тисяч 240 гривень з бюджетного фінансування партії. 

Кошти було витрачено на оренду офісу в бізнес-центрі «Ельворті», а також додаткового приміщення на 18 квадратних метрів в бізнес-центрі «Червона зірка». За обидва приміщення «Піраміс» Штутмана отримав загалом майже 58 тисяч гривень орендної плати.

Також у той період з’явились у партійного осередку і 4 працівники, яким за 3 місяці було виплачено 169 з половиною тисяч гривень зарплати. При цьому троє зі згаданих оплачуваних працівників безуспішно балотувались до Верховної Ради. Мова йде про підприємця Ярослава Турчина, який наразі очолює обласний осередок партії, провідного фахівця зі зв’язків з громадськістю та пресою фірми «УкрАгроЕкспо» Віктора Бакшеєва та безробітну на момент виборів Олену Кам’янецьку.  

В той же час фінансово допомагали партії вже згадані Боженко, Бажан та Копилов. А ще 35 тисяч гривень на рахунок партії закинув Андрій Тесленко. Пізніше він перейшов до конкурентів з «Опозиційної платформи – За життя», від якої був обраний на останніх виборах до Кіровоградської обласної ради. 

ПАВЛО ЛІСНИЧЕНКО

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Комунальні “Харківські тепломережі” віддали 150 млн оточенню свого ж директора

   150 млн грн за півроку. Саме на таку суму отримала підрядів від комунального підприємства “Харківські теплові мережі” новенька фірма, яка пов’язана з керівником цього підприємства Василем Скопенко.

   Новини

   “Фінансова опора”: у 2020-му “Голос” спонсорували співробітники мережі дитячих мовних курсів 

   У 2020-му році на рахунок партії «Голос» надійшло понад 500 тисяч гривень. Така сума вказана у двох останніх звітах політсили – за перший та другий квартали 2020 року. Серед донорів – жителі Києва, Харкова, Запоріжжя та Кам’янця-Подільського. Дехто з них «закинув» партії 31 гривню, а дехто – майже 200 тисяч. Найбільш «мажорними» донорами виявилися співробітники мережі дитячої мовної школи Green Country, які «підтримали» політсилу на понад півмільйона гривень. Серед співзасновників закладу – Наталя Лотоцька, дружина екскандидата від “Голосу”, одного з засновників мережі «Опора» та члена Центральної виборчої комісії Андрія Гевка.

   Новини

   Як викладачі Київського національного університету культури і мистецтв Поплавського у 2020-му спонсорували партію Поплавського

   Понад один мільйон гривень – саме стільки у 2020 році “Аграрна партія” офіційно отримала від своїх донорів. Прихильники політсили перераховували від 450 гривень до 200 тисяч. Найбільш щедрими та активними прихильниками партії стали викладачі та співробітники Київського національного університету культури і мистецтв, президентом якого є Михайло Поплавський. Можливо, це пов’язано з тим, що у тому ж році головою “Аграрної партії” став… Михайло Поплавський.