Важливо
Новини

Обшуки у КМДА “оминули” департамент, директора якого Кличку “радив” Єрмак

6664848823231838646023645071253437564321792n.jpg
FacebookTwitterTelegram
Масові обшуки у КМДА, що торкнулися більшості її структурних підрозділів, “оминули” департамент міського благоустрою, директор якого два роки тому був призначений на посаду “за рекомендацією” керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. Про це йдеться в матеріалі Bihus.Info.

Олексій Кулеба очолив департамент міського благоустрою КМДА у листопаді 2019 року.
За словами міського голови Києва Віталія Кличка призначення Олексія Кулеби на цю посаду було рекомендацією керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. В інтерв’ю редакції Bihus.Info Віталій Кличко так прокоментував це призначення: “ – Це моє було прохання. В розмові з Єрмаком він сказав, що там були зауваження і благоустрій – корумпована складова, тобто корумпований. Я кажу – добре, я готовий. Якщо ви мені можете надати людину, я готовий поставити людину, але максимально ефективну. Ніяких політичних зобов’язань не було, нічого. Через деякий час Єрмак дав мені – “подивись цю людину”.Із початку цього року Олексій Кулеба – перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень. Він спрямовує, контролює та координує діяльність, у тому числі департаменту міського благоустрою.

Із початку травня цього року правоохоронці регулярно проводили обшуки у структурних підрозділах КМДА. Слідчі дії проходили у рамках кримінальних проваджень, переважно, щодо ухилення від сплати податків, незаконної видачі дозвільних документів та розтрат бюджетних коштів.

За останні півроку у департаментах, управліннях та комунальних підприємствах КМДА відбулося не менше 70 обшуків. Міський голова Віталій Кличко у коментарях ЗМІ та під час брифінгів називав цей процес  “атакою на КМДА та на нього особисто з боку Офісу Президента”.

У відповіді на запит Bihus.Info у КМДА надали перелік структур, де правоохоронці провели обшуки. Серед усіх департаментів, управлінь та комунальних підприємств не було згадки про департамент міського благоустрою. Цей департамент контролює законність встановлення споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи будь-якого іншого призначення. Зокрема йдеться про перевірку зон стихійної торгівлі, а також перевірку дозвільних документів на встановлення об’єктів малої архітектурної форми (МАФи). Крім того, у департаменті благоустрою можуть зупиняти самовільні роботи і висувати приписи з вимогою знесення об’єктів, встановлених без дозвільних документів або з порушеннями. Традиційно, він вважався структурою з високими корупційними можливостями, на що, до слова, звертав увагу і сам Андрій Єрмак.

Бігус відповідь

Нагадаємо, восени 2019 року окремі депутати від партії “Слуга Народу” зареєстрували законопроект “Про місто Київ – столицю України”, який передбачав розділення посад голови КМДА та мера. Віталій Кличко, який нині займає обидві посади, назвав даний законопроект “узурпацією влади”. У вересні цього року проект закону включили до порядку денного, однак голосування щодо нього переносять. Конфлікт через розділення посад триває між міським головою Віталієм Кличком та Офісом Президента вже понад два роки. У певні періоди часу сторонам вдавалося знаходити компроміс. Варто зазначити, що у жовтні відбулася перша за рік зустріч Віталія Кличка та Володимира Зеленського, на якій обговорювали проблематику столиці, тепло та тарифи. А також, за словами міського голови, на зустрічі з президентом піднімалося питання і щодо регулярних обшуків та кримінальних проваджень щодо посадовців КМДА. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.