Новини

Облігації, бабки і п’ять стволів: продовження історії про крадені облігації з колишнього банку Пшонки

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Ось як все було у Дніпропетровську (реконструкція подій з судового […]

Ось як все було у Дніпропетровську (реконструкція подій з судового рішення).

Одного чудового дня одній людині захотілось мати класну зброю. І 19 жовтня 2014 року представник ТОВ «Калина трейд» підписав угоду з продавцем ТОВ «Арм еліт» на придбання п’яти ексклюзивних карабінів:

– нарізний карабін Fanzoj Karabin 98 k-p 30-06 в кейсі – 2,00 млн грн;

– нарізний карабін Fanzoj k-p 9,3x74R в кейсі – 3,65 млн грн;

– карабін Karl Haupmann 8×57 IS – 2,00 млн грн;

– карабін Prehtel М98 Win – 1,75 млн грн;

– рушниця МЦ-111 к-р 12 – 1,60 млн грн.

(Можете помилуватись на ці коштовності на сайті збройного магазину. Те що вказані там ціни набагато менші, ніж для «Калини трейд» – то ми пояснити не можемо. Може вони там бовтаються ще з часів долару по 8 гривень.)

Але грошей у покупця не було, бо до оплати він дійшов трохи згодом. А саме після того, як прокрутив неймовірно вдалий ґешефт з облігаціями внутрішньої державної позики, які належали «БГ-банку».

Ще пам’ятаєте цю оборудку, яку витягли на світ журналісти телепрограми «Наші гроші»? То нагадаємо.

Банк, який дихав на ладан, 4 листопада 2014 року спихнув купу ОВДП фірмам, пов’язаним з керівництвом дніпропетровської біржової групи «Перспектива». Причому керівництво банку, який вже мав куратора з Нацбанку Валерії Гонтарєвої, зробив це у неймовірно хамський спосіб – облігації були продані за жалюгідні 8 тисяч гривень.

10 листопада біржовики продали ОВДП «Калині трейд» за 150 тисяч гривень.

14 листопада «Калина трейд» продала облігації вже за їх справжню ціну 70 млн грн. компанії «Інвестиційний капітал Україна» (це знову ж таки рідна фірма Валерії Гонтарєвої). У подальшому «ІКУ» дочекалось погашення облігацій Мінфіном і фактично відбулась наступна річ – облігації з банку фактично вкрали, але формально «ІКУ» – не при ділах. То все менеджери банку нахомутали, а «маржа» осіла на «Калині трейд».

І чомусь саме в той в день, коли «Калина трейд» продала облігації рідній фірмі Гонтарєвої на 70 мільйонів, фірма вирішила заплатити 11 мільйонів за карабіни, угоду на придбання яких уклала ще за місяць до того. Слово «чомусь» на початку абзацу вжито тому, що ми не можемо пояснити це співпадіння.

З цього місця починається новий виток ковбойських пригод.

«Калина трейд» перераховує зброярам 11 мільйонів через термінал «Приватбанку» шістьма платежами – п’ять по 2 млн грн. і один на 1 млн грн. І треба ж такому статись, що до «Арм еліту» дійшов лише 1 мільйон, а точніше 984 тис грн. за вирахуванням комісійних банку.

Доля 10 мільйонів залишилась невідомою. Коли «Калина трейд» почала судитись з «Арм елітом» про розрив угоди на закупівлю товару, який не було поставлено через неотримання всієї суми грошей, до «Приватбанку» не могли достукатись через адвокатські запити. Але у банку лише обіцяли дати відповідь, бо «спеціалісти Головного офісу ПАТ Комерційний банк “Приватбанк” шукають необхідну інформацію в архівах і програмних комплексах банк».

Через рік судової тяганини, вже в жовтні 2015 року, коли 10 мільйонів гривень важили вже $500 тисяч, а не $900 тис як у минулому листопаді, представник банку таки потрапив в суд. Там у нього спитали – де гроші? «Приватбанк» лише розвів руками. Мовляв, мільйон проходив, а за решту – не в курсі.

І в цьому місці останній фортель викинув Госпсуд Києва. Суддя вирішив, що позивач «Калина трейд» правий. Він платив гроші? Чеки показують, що платив. А те що зброярі грошей не отримали і банкіри не мають уяви де вони, так то не проблема позивача. Тому суддя постановив задовольнити вимогу позивача про розрив угоди з «Арм елітом».

Уважний читач, звісно задасть питання про долю 1 мільйона, який таки дійшов до торговців зброєю. Відповідаємо: в судовому рішення за це ні слова. Тому ми і не знаємо, хто тут «дартаньян» чи «робін гуд». Єдине що ми точно можемо підтвердити так це простий факт: 14 листопада фірма «Калина трейд» завершила оборудку по облігаціям з колишньою фірмою Гонтарєвої на 70 мільйонів і в той же день перерахувала 11 мільйонів за ексклюзивну зброю. Погодьтесь, дозволити собі таку примху можна лише з хороших прибутків. Формальним їх отримувачем мав би стати власник «Калини трейд» Дмитро Гірниченко, якого називають знайомим Вадима Дратвера. Це нині розшукуваний замголови правління «БГ банку», що рік тому підписав угоду про продаж облігацій біржовикам за копійки. І здається, що Дратвер і залишить єдиним, кого міліція буде розшукувати невизначений час.

Детальніше у сюжеті Аліси Юрченко.

За матеріалами сайту “Наші гроші”, блог Юрія Ніколова.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.

      Новини

      В очільника “Київського метрополітену” знайшлася незадекларована “колишня” дружина зі статками на мільйон доларів

      Журналісти Bihus.Info з’ясували, що офіційно колишня дружина директора КП “Київський метрополітен” Віктора Брагінського, не маючи співмірних доходів, стала власницею активів вартістю в мільйон доларів, а сам Брагінський декларує дивні грошові подарунки від рідні. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.