Новини

Сім’я екс-керівника “Укрзалізниці” Олександра Завгороднього заборгувала залізниці майже мільйон

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Компанія родини в.о. голови ПАТ “Українська залізниця” - Олександра Завгороднього заборгувала “Одеській залізниці” майже мільйон гривень за користування вагонами та зберігання вантажу. Рішення про виплату боргу на користь залізниці суд прийняв наприкінці 2015 року.

Компанія “А.С. Інжиніринг Груп” родини екс-керівника ПАТ “Українська залізниця” –  Олександра Завгороднього, згідно рішенню суду,  заборгувала “Одеській залізниці” майже мільйон гривень за користування вагонами і зберігання вантажу.

Наприкінці 2015 року Господарський суд Дніпропетровської області за позовом “Одеської залізниці” прийняв рішення стягнути понад 800 тис. грн з компанії Завгородніх. Власник вантажу – “А.С. Інжиніринг Груп” – вчасно  не розвантажив вагони, відтак вони простояли на станції більше строку безоплатного  зберігання. “Одеська залізниця” нарахувала  “А.С. Інжиніринг Груп” майже мільйон гривень боргу: з яких 545 тис. грн –   за користування вагонами, 338 тис. грн – збір за зберігання вантажу.

На судове засідання представники  компанії “А.С. Інжиніринг Груп”, й за сумісництвом родичі екс-очільника УЗ, не з’явились тричі. Відтак, суд забов’язав фірму виплатити борг залізниці.

30 березня Арсеній Яценюк підписав розпорядження про звільнення Олександра Завгороднього. Втім, офіційно залізничника звільнили не  через борг, а тому що він виконав поставлені завдання. Таку офіційну причину відставки озвучив заступник міністра інфраструктури України Володимир Омельян.

Вже наступного дня член комітету  ВРУ з питань транспорту Олександр Урбанський заявив, що звільнення Завгороднього до проведення розслідування за звинуваченнями, озвученим на його адресу, є передчасним.  

Фактично звинувачення на адресу екс-керівника УЗ публічно ніхто не висував. Лише ряд ЗМІ оприлюднили колективне депутатське звернення до прем’єр-міністра України, генерального прокурора, голови СБУ та голови НАБУ щодо корупційних дій Завгороднього.  В редакцію НГ цей запит також потрапив.

У документі перераховано декілька причин, з яких, за наявності фактичних підтверджень, було б правильно не лише звільнити, а й, у судовому порядку, притягти до відповідальності порушника. Зокрема, у зверненні йдеться про зловживання голови правління “Укрзалізниці”: співпрацю залізниці з компаніями та банками, пов’язаними з родиною Віктора Януковича. Зокрема, СК “Домінанта”, платежі якої склали тільки за IV квартал 2015 року 414 млн. грн., ТОВ “Євроінвестсрой” – 14 млн. грн. у лютому 2016 року.

Також повідомляється про зловживання Олександром Завгороднім службовим становищем: змову з директором Запорізького електромонтажного заводу, завдяки якому в 2015 році на рахунки цього підприємства перевели 398 млн грн. Крім того, депутати звинувачують залізничника і в прямій корупції – підряди “Укрзалізниці” мають компанія, пов’язані з рідним сином і братом Завгороднього – “Інжиніринг груп”. 

Однак, жодних додатків, або фактичних підтверджень, озвученим гіпотезам у депутатському запиті немає. Більше того, у документі є неточності: назва компанії родини залізничника вказана невірно. 

Після звільнення Олександр  Завгородній заявив, що планує приймати участь у конкурсі на посаду керівника ПАТ “УЗ”.

– Так, я приймаю участь в цьому конкурсі. Було б нелогічно з мого боку відмовитися від можливості продовжити роботу, в яку вже вкладено стільки сил і часу. Моїй команді багато вдалося зробити за цей час, проведений цілий ряд структурних реформ. 

Нагадаємо, одразу після призначення на посаду керівника УЗ – Олександр Завгородній в інтерв’ю журналістам заявив, його сім’я має будівельну компанію, яка “зареєстрована на мого брата і на мого сина”. Однак запевнив, що вона “ніколи не працювала на залізниці”.

Натомість, журналісти УП розповіли про договори між компанією сім’ї Олександра Завгороднього “Сферастрой-Інвест”  та “Придніпровською залізницею”. За інформацією УП, у  2007 році залізниця провела тендер на капітальний ремонт прибудови до будівлі управління держпідприємства. Фірма виграла тендер на 3 млн грн, але отримавши підряд, підписала додатковий договір, збільшивши суму за ті ж роботи до 3,2 млн грн. Тоді, Олександр Завгородній відмовився коментувати матеріал. 

ДОВІДКА: 

Олександр Завгородній з липня 2015 року – в.о. керівника ПАТ “Українська залізниця”, член правління.

Трудову діяльність розпочинав на ДП “Придніпровська залізниця”. Має досвід роботи у приватному секторі. З листопада 2012-го по березень 2015-го обіймав посаду начальника управління державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті в Запорізькій області.

Був співзасновником ТОВ “А.С. Інжиніринг груп”, ТОВ “Інформаційно-аналітичного агенства Техноексперт”, ТОВ “Сферастрой-інвест”, ТОВ “Виробничо-будівельна компанія “Агропромінвест”.

Нині фірми “А.С. Інжиніринг груп” та “Інформаційно-аналітичне агенство “Техноексперт” належать сину екс-голови УЗ – Ігорю Завгородньому. 

Більше біографій та зв”язків керівництва українських залізниць – у матеріалі “Борги залізничників…

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.