Важливо
Новини

НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепа Клочка після сюжету Bihus.Info 

FacebookTwitterTelegram

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народного депутата Андрія Клочка. Йдеться про мільйонні статки родини, які не можна пояснити офіційними доходами. Їх виявила і показала в сюжеті “Син маминої подруги” журналістка Bihus.Info Марія Землянська.

Про початок моніторингу НАЗК повідомило у відповідь на звернення юристів проекту “Тисни” (Bihus.Info).

Нагадаємо, на початку вересня журналісти Bihus.Info показали, що матір нардепа Клочка – протягом двох років стала власницею одразу двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і Tesla Model X 2016-го року. Ринкова вартість цього майна зараз приблизно 14,5 млн грн, а старт вартісних покупок збігся з потраплянням Клочка до Верховної Ради. 

У той же час, журналісти з’ясували, що офіційних доходів ані в самого Клочка, ані в його родині на купівлю цього майна не вистачало. 

Після виходу сюжету юристи “Тисни” (Bihus.Info) звернулись до НАЗК із заявою про невідповідність рівня життя Клочка наявним у нього та членів його сім’ї майну і одержаним ними доходам.

Якщо інформація підтвердиться, то встановлення невідповідності рівня життя суб’єкта декларування задекларованим ним майну і доходам є підставою для здійснення повної перевірки його декларації. А у разі виявлення за результатами моніторингу способу життя ознак корупційного правопорушення, НАЗК проінформує про них відповідні органи.

Вже після виходу матеріалу в родині нардепа з’явились ще дві автівки – Volvo 2017-го року та Lexus 2018-го. Крім того, журналісти Bihus.Info з’ясували, що Клочко отримує компенсацію на житло у розмірі 20 тис грн на місяць. З 2019-го року 416 тис грн з бюджету пішло на допомогу депутату.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.