Важливо
Новини

НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепа Клочка після сюжету Bihus.Info 

FacebookTwitterTelegram

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народного депутата Андрія Клочка. Йдеться про мільйонні статки родини, які не можна пояснити офіційними доходами. Їх виявила і показала в сюжеті “Син маминої подруги” журналістка Bihus.Info Марія Землянська.

Про початок моніторингу НАЗК повідомило у відповідь на звернення юристів проекту “Тисни” (Bihus.Info).

Нагадаємо, на початку вересня журналісти Bihus.Info показали, що матір нардепа Клочка – протягом двох років стала власницею одразу двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і Tesla Model X 2016-го року. Ринкова вартість цього майна зараз приблизно 14,5 млн грн, а старт вартісних покупок збігся з потраплянням Клочка до Верховної Ради. 

У той же час, журналісти з’ясували, що офіційних доходів ані в самого Клочка, ані в його родині на купівлю цього майна не вистачало. 

Після виходу сюжету юристи “Тисни” (Bihus.Info) звернулись до НАЗК із заявою про невідповідність рівня життя Клочка наявним у нього та членів його сім’ї майну і одержаним ними доходам.

Якщо інформація підтвердиться, то встановлення невідповідності рівня життя суб’єкта декларування задекларованим ним майну і доходам є підставою для здійснення повної перевірки його декларації. А у разі виявлення за результатами моніторингу способу життя ознак корупційного правопорушення, НАЗК проінформує про них відповідні органи.

Вже після виходу матеріалу в родині нардепа з’явились ще дві автівки – Volvo 2017-го року та Lexus 2018-го. Крім того, журналісти Bihus.Info з’ясували, що Клочко отримує компенсацію на житло у розмірі 20 тис грн на місяць. З 2019-го року 416 тис грн з бюджету пішло на допомогу депутату.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.