Важливо
Новини

Навчальний заклад Киви “заднім числом” опублікував збірники з його матеріалами, яких до цього там не було

FacebookTwitterTelegram
На наступний день після публікації розслідування Bihus.Info про кандидатську дисертацію нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП), де він проходив аспірантуру, опублікувала в себе на сайті збірники науково-практичних конференцій з матеріалами Киви, яких раніше не було.

27 квітня, на наступний день після публікації розслідування Bihus.Info про дисертацію Киви, Міжрегіональна академія управління персоналом опублікувала на своєму сайті “оновлені версії” збірників матеріалів науково-практичних конференцій 2018 і 2019 років із матеріалами Киви.Що ці файли завантажено саме 27 квітня, видно із властивостей самих файлів.

У “оновлених” версіях збірок з конференцій 2018 і 2019 року з’явились додаткові сторінки із матеріалами нібито від Киви. Тоді як в Інтернеті досі є в наявності попередні варіанти цих збірок з меншою кількістю сторінок. Їх можна подивитись тут і тут.

В дисертації Киви, опублікованій на сайті Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості, вказано, що Ілля Кива брав участь у двох наукових конференціях МАУПу у 2018 та 2019 роках. При цьому там вказано, що роботи Киви опубліковані в збірниках на ст. 152-154 та ст. 414-416 відповідно. В розслідуванні Bihus.Info йшлося про те, що наявний в Інтернеті офіційний збірник матеріалів конференції 2018 року має лише 144 сторінки. Збірник конференції 2019 року має 414 сторінок, остання з яких містить вихідні дані. Внески Іллі Киви в обох відсутні.

Відсутність Киви на цих конференціях підтвердила і їх координаторка, Оксана Пархоменко-Куцевіл.

“Я його не пам’ятаю, я вам чесно скажу. Тези я збирала особисто. Я його не пам’ятаю по прізвищу”, – сказала вона.

Цікаво, що раніше проректор МАУП Євген Романенко також допомагав Іллі Киви “прикрити” додану до дисертації довідку із підробленим підписом.

Річ у тім, що до своєї дисертації Ілля Кива додав декілька довідок, які мають підтверджувати практичне значення його наукової роботи. Зокрема, дисертація містила довідку від ГО “Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління”, підписана Ольгою Руденко. Підпис на цій довідці суттєво відрізняється від підпису тієї ж Ольги Руденко на інших документах, наявних у вільному доступі.

Після того, як журналісти Bihus.Info звернулися до згаданої вище ГО із запитанням, з чим пов’язана така відмінність у підписах і чи справді Ольга Руденко підписувала таку довідку для Іллі Киви, відповіді вони не надійшло. Однак невдовзі на сайті Інституту замінили файл із дисертацією Іллі Киви. У новій версії файлу також міститься довідка від тієї ж організації із тими ж вихідними даними, однак підписана не Ольгою Руденко, а Євгеном Романенком.

Євген Романенко є водночас проректором МАУПУ і президентом згаданої громадської організації. Це вказано на сайті організації. Ще одна керівниця цієї ГО, Ірина Жукова, була офіційною опоненткою на захисті Киви.

Після цього на сервері Інституту підготовки кадрів ще впродовж декількох днів можна було знайти обидва файли з дисертацією Киви (перший варіант із підробленою довідкою та другий варіант із заміненою довідкою). Документи мали різну назву: “dis-KYVA” та “dis-KYVA-1”.

Станом на зараз перша версія дисертація видалена, однак копія видаленої сторінки збережена на сервісі Internet Archive.

 

Нардеп Ілля Кива (ОПЗЖ) додав до своєї кандидатської дисертації довідку з підробленим підписом, а серед підтверджень апробації своєї дисертації вказав матеріали науково-практичних конференцій, які відсутні в офіційних збірниках. Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.