Насіров зберігав вдома документ з кримінальної справи проти Центру протидії корупції

Роман Насіров, екс-голова Державної фіскальної служби України, підозрюваний Національним антикорупційним бюро у незаконному відстроченні платежів для компаній Онищенка, зберігав вдома витяг з кримінального провадження у справі проти Центру протидії корупції, яку сфальсифікували прокурори ГПУ.
Про це стало відомо сьогодні під час судового засідання, в якому Насіров оскаржував арешт майна.
Головуючий суддя оголошував перелік арештованого під час обшуків вдома у екс-дфсника і повідомив, зокрема, що “детективи НАБУ вилучили під час обшуків службовий документ, а саме – витяг з кримінального провадження за номером 42016000000000688”.
Саме за таким номером у березні минулого року Генеральна прокуратура України незаконно порушила та розслідувала кримінальне провадження проти ЦПК, в рамках якого слідчі з департаменту “Кононенка-Грановського” отримали доступ до всіх фінансових документів Центру з можливістю їх виїмки.
У червні 2016 року наступник Шокіна – Юрій Луценко – закрив дане кримінальне провадження невдовзі після того, як був призначений на посаду генерального прокурора. Справу було закрито через “відсутність складу кримінального правопорушення”, утім, ніхто з прокурорів та слідчих, які, на думку Центру протидії корупції, фальсифікували документи кримінального провадження, покараний не був.
Зі слів прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Романа Симківа, який був присутній у суді, наявність вдома у Насірова витягу з кримінального провадження свідчить про те, що екс-голова ДФС міг зловживати своїм службовим становищем та отримувати від правоохоронних органів службову інформацію.
“Витяг з Реєстру досудових розслідувань по певному кримінальному провадженню може мати слідчий або прокурор ГПУ, тобто, посадова особа того органу, що здійснює досудове розслідування у справі. Такий витяг – закрита інформація”, – пояснює юрист Центру протидії корупції Андрій Савін, який був присутній у суді під час розгляду апеляційної скарги Романа Насірова. “Витяг міг опинитися у Насірова тільки в одному випадку – хтось зі слідства злив йому цей документ”.
Як відомо, одним зі слідчих у кримінальній справі проти Центру протидії корупції був (на той час) слідчий в особливо важливих справах відділу з розслідування кримінальних проваджень у сфері власності Генеральної прокуратури України В.Машика. Згідно з його електронною декларацією, Машика до ГПУ працював слідчим у Державній фіскальній службі. У департамент “Кононенка-Грановського” слідчий потрапив наприкінці 2015 року, а уже в березні 2016 року звертався до суду із клопотанням про доступ до банківських та фінансових документів ЦПК.
Нагадаємо, слідчі ГПУ шукали на рахунках ЦПК гроші Уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і, на думку ГПУ, мали б надходити безпосередньо на рахунки правоохоронного органу. Під час досудового розслідування Печерський суд дозволив виїмку всіх фінансових та бухгалтерських документів громадської організації. Відповідні ухвали видані судом в один день – 22 березня. За інформацією ЦПК, виїмка документів відбулался в банках, що обслуговують громадську організацію, та Міністерстві економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ).
27 травня частина інформації, до якої отримали доступ співробітники ГПУ, була оприлюднена в соціальній мережі Facebook користувачем з ім′ям Pavlo Nuss. Зокрема, інформація про окремих контрагентів ЦПК та про надходження коштів на поточні рахунки Центру від донорських організацій. Така інформація є банківською таємницею та була частиною матеріалів кримінального провадження щодо ЦПК, до якої мало доступ обмежене коло осіб – члени слідчої групи в даному кримінальному провадженні, процесуальні керівники та керівництво ГПУ.
Центр протидії корупції добився через суд відкриття кримінального провадження щодо фальсифікації документів та витоку інформації щодо слідчих та прокурорів ГПУ, які здійснювали досудове розслідування у справі проти ЦПК. Утім, в лютому 2017 року в ГПУ закрили цю справу. Нараз ЦПК оскаржує закриття провадження в судовому порядку.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниДружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.
“Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів
Журналісти зафіксували, як народний депутат Богдан Торохтій використовує придбаний у березні 2023-го Mercedes-Benz EQS, та знайшли докази виїзду на море за кордон під час воєнного стану.
Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ
В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info