Новини

“Наші гроші” викрили секретний офіс одіозного судді Ємельянова

FacebookTwitterTelegram

Суддя Вищого госпсуду Артур Ємельянов - відсторонений від правосуддя через статус підозрюваного у справі про втручання в роботу інших суддів. Однак досі є суддею і має таємний офіс, куди до нього приїжджають інші фігуранти кримінальних проваджень. Про це ідеться в сюжеті Марини Ансіфорової "Штаб-квартира судді Артура" для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

За даними журналістів, суддя Ємельянов регулярно відвідує респектабельну офісну будівлю по вул. Ольгінській в Києві, поруч з Адміністрацією президента і Національним банком. Інколи лишається там на цілий день і постійно проводить зустрічі.

Так, 13 червня Ємельянов бачився там із суддею Господарського суду Києва Романом Бойком. Ємельянов працював з ним, коли був головою Господарського суду Києва. Роман Бойко тоді був його заступником. Нині він – свідок у  кримінальному провадженні, в якому Ємельянову висунуто підозру (про втручання в роботу суддів та автоматизованої системи розподілу судових справ).

22 червня суддя Ємельянов там же зустрічався із представником “Асоціації суддів та працівників судів України” Святославом Пограничним.

6 та 20 червня журналісти зафіксували зустрічі Артура Ємельянова з відстороненим очільником “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії” Русланом Журилом. Він має вже кілька підозр від Національного антикорупційного бюро у справах, пов’язаних із господарською діяльністю держпідприємств, якими керував. І може отримати ще одну.

Вперше Артур Ємельянов та Руслан Журило зустрілися 6 червня. А після їхньої зустрічі Верховний суд прийняв рішення у господарській справі, яке відтягує оголошення Журилу ще однієї підозри. Так, 14-го червня “господарська палата” Верховного суду направила справу про розірвання договорів на купівлю сірки для держпідприємства “СхідГЗК” на новий розгляд.

За матеріалами слідства, держпідприємство, яке очолював раніше Журило, купувало сірку в приватної фірми “Торговий дім Еко-Сервіс”, яка пов’язана із Журилом. Якби суд визнав договори недійсними, детективи отримали б достатньо підстав для оголошення Руслану Журилу підозри.

“Господарська палата” нового Верховного суду розташована у тій самій будівлі, де і розформований Вищий господарський суд, у якому Ємельянов залишається суддею. Двоє з трьох суддів, які приймали рішення, раніше працювали разом з Ємельяновим. Причому після зустрічі із Журилом і перед прийняттям рішення Верховним судом Ємельянов відвідав будівлю суду.

Вдруге Журило та Ємельянов зустрілися 20 червня.

Наступного дня після їхньої зустрічі Шевченківський суд Києва повернув Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі обвинувальний акт по гучній “справі Мартиненка”, де Журило також є підозрюваним. Ідеться про заволодіння понад $17 млн на закупівлях держпідприємства «СхідГЗК». За матеріалами слідства, Журило купував для підприємства, яким тоді керував, урановий концентрат через австрійську компанію-посередника STEUERMANN Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну екс-нардепу Миколі Мартиненку.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.