Важливо
Новини

Нардепи від Луганщини виконали менше 15% від обіцяного, а половина не має там приймалень

6664848823231838646023645071253437564321792n.jpg
FacebookTwitterTelegram
Представляти інтереси і підтримувати зв’язок з виборцями свого округу – це одне з основних обов’язків депутатів, обраних в одномандатних виборчих округах. Тож журналісти проаналізували, як нардепи, обрані представляти інтереси мешканців Луганської області, частина території якої тимчасово окупована, виконують свій обов’язок.

У 2019-му році на позачергових виборах до Верховної ради представляти Луганщину обрали шістьох депутатів – Сергій Вельможний («Довіра»), Вікторія Гриб (позафакційна), Олексій Кузнєцов («Слуга народу»), Олександр Лукашев («Опозиційна платформа – За життя»), Олександр Сухов («Довіра») та Сергій Шахов («Довіра»). Станом на жовтень 2021-го року разом ці шестеро нардепів, відповідно до системи «Електронний законопроект», подали 559 законодавчих ініціатив – йдеться і про проєкти законів, постанов і про запити та звернення. З них набуло чинного статусу – 72 законодавчі ініціативи. Найактивнішим серед 6 представників Луганщини став Вельможний, який подав 138 законодавчих ініціатив (з них набуло чинності – 18, зокрема, 15 законопроєктів). Трохи менше проєктів ініціатив подано за авторства/співавторства Шахова (127, з них – 16 стали чинними актами). 84 ініціативи (16 набули чинності) подав Кузнєцов та 83 (10 набули чинності) Сухов. Від Гриб подано 68 ініціатив (3 набули чинності) та 59 від Лукашева (9 набуло чинності).

Що стосується обіцянок мажоритарників від Луганської області, то найвідповідальніший серед них – Шахов. За даними аналітиків видання «Слово і діло», з 60 обіцянок він виконав – 16 (27%). Разом з тим, він лідирує у рейтингу з невиконання обіцянок. Так, він не виконав 21 обіцянку (35%). Як зазначає «Слово і діло», у парламенті IX скликання Шахов виконав обіцянки голосувати за призначення Олександра Ткаченка міністром, голосувати за законопроєкти щодо вирішення конституційної кризи, голосувати за законопроєкт про зняття депутатської недоторканності. Водночас він, незважаючи на обіцянку, не увійшов до складу ТСК з розслідування пожеж в Луганській області.

Кузнєцов з 32 обіцянок виконав 7 (22%), натомість не виконав лише 1 (3%). Зокрема, він виконав обіцянку спростити процедуру імпічменту президента. Гриб з 32 обіцянок виконала 2 (6%) та 1 (3%) не виконала. Як і обіцяла, депутат підтримала банківський законопроєкт і опублікувала звіт про рік роботи.

1 обіцянку (4%) виконав та 1 (4%) не виконав Вельможний. Усього у нього їх 27. 1 обіцянку (4%) з 24 виконав Сухов, при цьому невиконаних у нього не має.

А от Лукашев із 21 обіцянки не виконав жодної. До того ж 2 обіцянки (10%) не виконав.

Крім того, тільки половина з шести нардепів від Луганської області – мають в своїй області приймальні.

Так, нардеп Шахов на запит журналістів відповів, що його приймальня знаходиться у Києві на вулиці Гончара, 35. Сухов повідомив, що офіційно зареєстрованих приймалень у нього немає. 

Ще один представник парламенту – Лукашев не надав відповіді на журналістський запит, при цьому інформація на сайті Верховної ради про наявність у нього громадських приймалень відсутня.

Решта з шести нардепів від Луганщини мають офіційні приймальні на території Луганської області. Зокрема, офіційну приймальню має Гриб. Офіс з помічником-консультантом народної депутатки знаходиться у місті Щастя на вулиці Дружби, 2-А. Прийом громадян здійснюється щовівторка та щочетверга з 09:00 до 13:00. Приймальня утримується за бюджетні кошти, призначені на забезпечення діяльності Верховної ради.

Крім Гриб, офіс для прийому громадян на Луганщині має Вельможний. Його приймальня знаходиться у місті Рубіжне на площі Володимирській, 2. На першому поверсі Рубіжанської міської ради, кабінет 102. Громадян приймають з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00. Утримує приймальню Вельможний за власний рахунок.

Також на території Луганської області знаходиться приймальня Кузнєцова. У місті Сєвєродонецьк на бульварі Дружби народів, 32.

Анастасія Усенко

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

“За майбутнє” як політична партія була створена лише трохи більше року тому. Контрольована близьким соратником олігарха Ігоря Коломойського Ігорем Палицею політична сила швидко набрала обертів і на місцевих виборах 2020-го отримала аж 118 мандатів в різних радах Львівщини. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.