Важливо
Новини

Нардеп від ОПЗЖ Юрій Бойко може стояти за офшором з Кайманових островів

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Фірма RC Natural Resources Fund з Кайманових островів згадується у звітах кіпрських аудиторів як засновник кіпрської компанії, яка володіє кількома енергопідприємствами в Україні. Усі ці енергоактиви здавна неофіційно пов’язують з Юрієм Бойком, а один з них у 2020 році офіційно перейшов у власність старшого сина Бойка.

Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко для Bihus.Info.

Офшор RC Natural Resources Fund аудитори називають засновником кіпрської фірми San Posidanius Investments Limited попри те, що в офіційних витягах з комерційного реєстру Кіпра і в українському реєстрі її засновником фігурує юрист Рубен Захарян.

Кіпрська San Posidanius у свою чергу володіє низкою енергоактивів в Україні: 

 • 75% акций “Волиньобленерго” (з 2020-го року акції переписані на інвестфонд старшого сина Юрія Бойка, партнер – Костянтин Григоришин),
 • 100% Харківської ТЭЦ-5,
 • 100% “КЗР Петролеум” (газові родовища в Україні),
 • 50% “Азов Петролеум Ллс” (газові родовища в Україні, володіє через ITSH Holding GmbH, партнер – Вадим Новинський).

Крім того, San Posidanius Investments Limited володіє: 50% компанії Beklentsa Management Ltd  (Британські Віргінські острови), 50%  австрійської компанії ITSH Holding GmbH, 99% австрійської ITONS Holding GmbH (у 2019 почала ліквідацію) та раніше володіла 99% української фірми “Укрістгаз” (нині ліквідована).

Усі згадані українські енергоактиви, що записані на кіпрську San Posidanius Investments Limited, і раніше неофіційно пов’язували з Юрієм Бойко. Але він ніколи не декларував ці активи як власні попри вимоги закону.

У 2020 році саме син Бойка Анатолій став кінцевим власником 75% “Волиньобленерго” замість San Posidanius Investments Limited (яку за даними комерційних реєстрів контролює юрист Рубен Захарян, а за даними кіпрських аудиторів – RC Natural Resources Fund з Кайманових островів).

Станом на кінець 2020 року інвестфонд сина Бойка “ОНІКС” мав неоплачену заборгованість у 105 млн грн перед кіпрською San Posidanius за акції обленерго, – сказано в аудиторському звіті фонда за 2020 рік.

Зміна кінцевого власника обленерго з номінального юриста на сина Бойка вказує на імовірну легалізацію обленерго на родині Бойка. 75% “Волиньобленерго” пов’язували з Юрієм Бойком ще з часів їх приватизації у 2013 році. Тоді Бойко працював віце-прем’єром в команді Януковича.

Якщо австрійській юрист Рубен Захарян насправді діє в інтересах фонду з Кайманових островів, як пишуть кіпрські аудитори, це означає, що Юрій Бойко може мати стосунок і до острівного RC Natural Resources Fund.

Компанія RC Natural Resources Fund створена на Кайманових островах у 2011 році. В той час Юрій Бойко був міністром енергетики за Януковича. Директорами фонду зазначені Michail Mavropoulos Stoliarenko, Michael Halsey і JTC Directors (Cayman) Limited. Публічне розкриття бенефіціарів компаній на Кайманових островах відсутнє.

У попередні роки родина Бойко звела великі маєтки під Києвом (в Іванковичах, у Гнідині і на дамбі Київського водосховища). Крім того, у 2020 р. дружина Бойка придбала понад 50 га землі під Києвом. Усе це на фоні відсутності в Бойка офіційних бізнес-активів.

На його дружині є лише київська компанія “Столична нерухомість”, яка володіє 600 кв м в Києві і здає їх в оренду (в останній публічній декларації політика також присутні акції заводу в окупованому Луганську і кілька акцій “Укрнафти”).

Сам Бойко роками користується послугами охоронців і авто супроводу, які також ніколи не декларував.

Нагадаємо, на третій день повномасштабного вторгнення росії в Україну Юрій Бойко вмикався в ефір російського пропагандиста Соловйова. Вони обговорювали тезу Соловйова про те, що “росія не стріляє по житловим кварталам України” на фоні відео із влучанням у житлові квартали. Юрій Бойко не заперечив тверджень пропагандиста, а навпаки іронізував над українськими медіа.

Дружина Бойка не позбавилася квартири в центрі Москви навіть після окупації росією частини України. Щонайменше до 2018 р. дружина Бойка продовжувала отримувати зарплату в рублях від трубного бізнеса росіянина Мирона Горіловського, який пізніше отримав багатомільярдні підряди на проекти в окупованому Криму.

Бойко лишається народним депутатом України, зі званням “герой України”, отриманим від Кучми. В уряді наразі не знайшли підстав накласти на нього санкції.

Детальніше дивіться у сюжеті за посиланням.

 

Російські військові і силовики захопили, тримали в полоні та катували щонайменше 76 працівників правоохоронних органів Херсонщини. Частину з них окупанти вивезли на Лівий берег Херсонщини та в АР Крим, які поки окуповані росіянами. Про це журналістам Bihus.Info розповів керівник відділу протидії воєнним злочинам Херсонської обласної прокуратури Андрій Коваленко.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.