Ми вплинули

Нардеп Яценко отримав 2 кримінальні справи через розслідування “Наших грошей”

acenko
FacebookTwitterTelegram

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала два кримінальних провадження стосовно народного депутата Антона Яценко. Обидві справи відкриті на підставі інформації з сюжету “Тестесховище” Лесі Іванової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Про це у відповідь на звернення юристів bihus.info повідомили у Генеральній прокуратурі України. Депутату з фракції “Відродження” інкримінують зловживання владою (ст.364 ч.2 ККУ) та незаконне збагачення в особливо великих розмірах (ст.368-2 ч.3 ККУ). Розслідування доручено Національному антикорупційному бюро.

“…за фактом набуття останнім, як службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, у власність активів у вигляді рухомого та нерухомого майна у значному розмірі, що значно вище розміру задекларованих ними доходів, які в подальшому переоформив на близьких осіб”, – аргументуються в листі ГПУ особливо великі розміри незаконного збагачення депутата.

Нагадаємо, влітку 2017 журналісти “Наших грошей” з’ясували, що на тестя народного депутата Антона Яценка, причетного до низки корупційних схем національного масштабу, записаний палац на 1500 кв.м. Також тесть нардепа є власником низки елітних квартир та комерційної нерухомості.

Попри це тесть депутата живе у селі під Києвом, а всю нерухомість отримав у подарунок від самого Яценка, йдеться у розслідуванні «ТестеСховище» Лесі Іванової для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Передусім мова йде про палац у елітному селищі Козин під Києвом: на 1,33 га землі розташовані будинок загальною площею 1 520 кв.м., професійний тенісний корт, басейн, т.д.

Крім цього, депутата Яценко підозрюють у зловживанні службовим становищем у сфері держзакупівель, через контроль СГО “Тендерна палата України”.

Нагадаємо, діяльність спілки ГО «Тендерна палата України» вважають однією з найбільших загальнонаціональних корупційних схем. У 2006-2008 рр. охочі взяти учать у тендері мали подати замовнику низку документів, однак зробити це напряму не могли: між учасником і замовником вклинювався приватний посередник, якому учасник змушений був платити за різні послуги – консультації, оформлення документації, витяги, оголошення т.д.

Згідно з підрахунками ГоловКРУ, лише за перші півроку ця схема витягла з кишень учасників тендерів 930 млн грн. (на той час – 200 млн дол.). Відтак за 2,5 роки існування могла спричинити збитків на 1 млрд дол.

При цьому і СГО «Тендерна палата України», і деякі посередники, були напряму пов’язані з Антоном Яценком та його родиною.

Більш детально про корупційні оборудки і мільйонні статки депутата дивіться в сюжеті.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

      Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”. 

      Новини

      Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС

      Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.

      Новини

      “Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника

      Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.