Новини

НАБУ розслідує продаж продукції ОГХК за заниженою ціною для прокладки Мартиненка

FacebookTwitterTelegram

Національне антикорупційне бюро почало досудове розслідування щодо постачання продукції, виготовленої […]

Національне антикорупційне бюро почало досудове розслідування щодо постачання продукції, виготовленої ДП “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, за заниженою вартістю компанії Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement AG.

Про це стало відомо з ухвали Солом’янського районного суду м. Києва.

Як зазначається, розслідування почалося за заявою Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса.

У ході досудового слідства встановлено, що упродовж січня-вересня 2015 року між “ОГХК” та компанією Bollwerk укладено 9 зовнішньоекономічних контрактів на поставку продукції виробництва державного підприємства на суму 688 млн. грн.

При цьому, вартість поставленої продукції нижче від ринкової ціни на 15%-55%, за якою аналогічна продукція постачалася іншим суб’єктам господарювання.

“Це свідчить про вчинення упродовж січня-вересня 2015 року службовими особами “ОГХК” зловживання своїм службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди третьою особою – компанією Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement AG, що завдало тяжких наслідків державним інтересам”, – йдеться у ухвалі.

Як зазначається, сума збитків сягає понад 100 мільйонів гривень.

В ході досудового розслідування встановлено, що Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG здійснює розрахунки з “ОГХК” шляхом перерахування коштів на рахунок відкритий у “Діамантбанку”.

Детективи НАБУ запросили доступ до копій договорів, виписок рахунків та документів у “Діамантбанку”, що містять банківську таємницю клієнта банку “ОГХК”.

Суд клопотання задовольнив.

Раніше повідомлялося, що МЕРТ в ході аудиту ОГХК, виявив ознаки істотних порушень.

Мінекономрозвитку звернулося до Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ і НАБУ для детального вивчення виявлених фактів.

У листопаді народний депутат Сергій Лещенко звинуватив ОГХК в невигідності продажу продукції австрійській компанії Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG.

За його словами, директор і акціонер Bollwerk Вольфганг Айбергер є також керівником компанії Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, через яку Східний ГЗК закуповував урановий концентрат в Казахстані.

Лещенко стверджує, що Bollwerk є “прокладкою” і пов’язана з тоді ще народним депутатом від прем’єрської фракції “Народний фронт” Миколою Мартиненком.

Останній заперечував це, визнаючи лише, що знайомий з керівником ОГХК Русланом Журіло з 2006 або 2007 року, коли той був заступником директора Східного ГЗК.

При цьому в ОГХК заявили, що продаж продукції австрійської Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG пояснюється наданням передоплати і складною ситуацією на ринках збуту.

“Наші Гроші” розповідали про особливості ведення бізнесу голови ОГХК Руслана Журила та його “принципову позицію” співпраці з “дружніми фірмами”.

За матеріалами “Економічної правди”

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.