Новини

НАБУ розслідуватиме розпил 100 млн на ремонті Дніпровських доріг

FacebookTwitterTelegram

За заявою юристів Bihus.info, суд зобов’язав НАБУ відкрити справу щодо масштабної розтрати у Дніпрі. Місцеві чиновники з чисельними порушеннями уклали договір на ремонт доріг на 208 мільйонів, 100 з яких вже встигли перевести підряднику.

Солом’янський суд м.Києва зобов’язав НАБУ внести відомості до ЄРДР і розпочати розслідування у справі про розтрату на ремонті доріг у Дніпрі. Відповідна ухвала надійшла у відповідь на звернення юристів проекту “Тисни!”.

Нагадаємо, як повідомляли журналісти сайту “Наші гроші”, 29 травня Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради 29 травня за результатами тендеру замовив ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС» поточний ремонт автошляхів міста на 208,56 млн грн.

Водночас, ані ціни окремих видів робіт та матеріалів, ані умов щодо якості робіт і гарантійних строків, ані навіть переліку об’єктів (вулиць) і площі покриття доріг, по вказаному тендеру спочатку опубліковано не було.

Лише після публікації новини “Наших грошей”, був опублікований розрахунок договірної ціни. Це дало можливість виявити, що ціна принаймні на 12-15% дорожча, ніж на аналогічні роботи у Кривому Розі.

Також у договорі не вказано жодних умов щодо якості робіт і гарантійних строків на них. Анонімний учасник питав, який термін гарантії треба надавати і чому це не зазначено в проекті договору. Замовника відповів, що «діючим законодавством України не передбачено гарантійний термін експлуатації на поточний ремонт автошляхів».

Крім цього, проаналізувавши тендерні документи, юристи проекту ”Тисни!” з’ясували, що представник компанії-переможця – ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС» – взагалі не мав права підписувати договір. Його повноваження не підтверджені ані рішенням учасників ТОВ, ані довіреністю директора підприємства.

Якість ремонтів – відповідна. Не зважаючи на те, що виконавцю переведено вже близько 100 млн. грн., мешканці громади м. Дніпра продовжують скаржитись на погані дороги.

Юристи Bihus.info неодноразово повідомляли правоохоронцям про порушення на цьому тендері, підтверджуючи свої підозри висновками Держаудитслужби, однак не отримували жодної реакції упродовж декількох місяців.

“Це було одне з найдовших і найнахабніших затягувань розслідування з боку правоохоронців, – зазначає юрист проекту “Тисни!” Євген Воробйов. – Це ознака корупційної складової, саме тому ми звернулись до суду. Тепер маємо рішення і плануємо пильно моніторити процес розслідування”.

Довідково: фірма «УПС» належить сину екс-начальника ДП «Дніпропетровський облавтодор» Тарасу Палію, депутату Дніпропетровської облради від «УКРОПу» Владиславу Бородіну та латвійській компанії «Fuel Systems, SIA» Оксани Захарової.

Після зміни влади у 2014 р. на Тараса Палія було відкрито два кримінальні провадження щодо привласнення бюджетних коштів на ремонті доріг фірмою «УПС». У 2015 р. обидві справи закрили.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.