Новини

НАБУ розслідує три провадження щодо службовців НАЗК

FacebookTwitterTelegram

НАБУ розслідує три кримінальних провадження щодо дій службових осіб НАЗК.

Про це “Українській правді” повідомили у НАБУ у відповідь на запит.

“Детективи Головного підрозділу детективів НАБУ здійснюють досудове розслідування у трьох кримінальних провадженнях щодо дій службових осіб НАЗК”, – сказано в повідомленні.

“Два з цих проваджень відкриті за фактом можливого вчинення службовими особами НАЗК кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст 191 КК України”, – зазначили в повідомленні.

Йдеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

“У рамках ще одного кримінального провадження розслідуються факти, попередньо кваліфіковані за статтею 366-1 КК України”, – зазначено у відповіді НАБУ. Стаття 366-1 стосується Декларування недостовірної інформації.

“Повідомлення про підозру службовим особам не здійснено”, – додали у відповіді НАБУ. Жодних прізвищ, про кого саме йдеться у повідомленні не зазначили. Також у прес-службі НАБУ “Українській правді” відмовились називати прізвища.

У НАБУ також підтвердили, що не здійснюють досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо можливого безпідставного нарахування та виплати зарплати голові і членам НАЗК. І також підтвердили, що на свій запит від 3 травня 2017 року до Кабміну отримали відповідь, що уряд не надавав дозволу на преміювання членів НАЗК.

При цьому в НАБУ наголосили, що ще восени 2016 року після аналітичної оцінки дійшли висновку, що “існують правові колізії та прогалини у чинному законодавстві, які зробили можливим нарахування та виплати премій членам НАЗК всупереч принципам бюджетної системи України”.

У документі зазначили, що “З метою усунення зазначених проблем”, НАБУ надіслало свої пропозиції Нацагенції з питань державної служби.

Теги:

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.