НАБУ розслідує компенсації нардепам-мільйонерам за оренду житла

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують відшкодування народним депутатам коштів за оренду житла в Києві, про яке розповідали журналісти Bihus.Info.
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на джерело в правоохоронних органах.
«Кримінальне провадження стосується відшкодування членам Верховної Ради України за оренду житла в Києві», – сказав співрозмовник журналістам. За його словами, недавно слідство намагалося отримати доступ до документів апарату Верховної Ради, проте слідчий суддя відмовив. Водночас, як вказує джерело, розпорядник документів-представник апарату парламенту не виступав проти надання запитуваних документів.
Це провадження порушене за журналістським розслідуванням Bihus.info. У ньому вказувалося, що 170 народних депутатів отримують державну компенсацію на оренду житла в Києві, із них 120 задекларували мільйони заощаджень, а щонайменше 25 мають житло у столиці чи елітному передмісті.
За законом, який нардепи ухвалили самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці й 30 кілометрах навколо, мають право на компенсацію з грошей платників податків. Щомісяця їм нараховують по 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера в готелі «Київ». За один день це 650 гривень, за рік – 240 тисяч.
Серед отримувачів компенсації є навіть офіційні власники житла в столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва. Наприклад, колишній «регіонал», а нині член депутатської групи «Воля народу» Ігор Молоток, який разом із родиною задекларував близько 20 мільйонів гривень заощаджень і особисто володіє заміським маєтком у селі Романків під Києвом.
«Опоблоківець» Дмитро Колєсніков і його дружина мають дві квартири майже на 250 кв. м у столичному будинку біля НАБУ, але нардеп запевняє, що мешкає в Кривому Розі, їздить до Києва й живе нібито в готелі. Один із найбагатших депутатів ВР, член партії «Відродження» Євгеній Гєллєр має цілий палац із власним парком у Козині, але щомісяця отримує компенсацію з коштів платників податків.
У сюжеті зазначається, що дехто з депутатів завбачливо оформив нерухомість на родичів. Наприклад, нардеп від БПП Руслан Демчак. Його батько володіє маєтком під Києвом із басейном і спортивним майданчиком, яким користується Демчак.
Також компенсації за житло отримує й народний депутат, обвинувачений у так званій «бурштиновій справі» Максим Поляков. За його словами, у нього немає житла в Києві і тому за законом він повинен отримувати компенсацію. Однак, як встановили детективи НАБУ, Поляков разом із сім’єю проживає в квартирі своєї сестри в ЖК Crystal Park. Офіційно житло оформлено на його сестру, але, за версією слідства, придбав її сам нардеп. Як вказували в НАБУ, помічниця Полякова Тетяна Любонько, яка також є обвинуваченою в «бурштиновій справі», декількома траншами поповнювала банківський рахунок сестри політика на загальну суму трохи більше 7 мільйонів гривень. Вона ж на основі довіреності сестри Полякова, яку вона видала братові, й придбала цю квартиру за 11 мільйонів гривень. Крім того, в цій квартирі встановлена дорога техніка і меблі.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.