НАБУ розбирається з мільярдом, який «Краснолиманська» спустила через «прокладки» нардепа Тригубенка

Детективи НАБУ розслідують факти зловживання службовим становищем на ДП «Краснолиманська» при закупівлі вугілля та постачання його ПАТ «Центренерго» (78,29% належить державі).
Про це прес-служба НАБУ повідомила «Нашим грошам» у відповідь на запит щодо обшуків на «Краснолиманській», які за даними ЗМІ були проведені на шахті минулого тижня.
Дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки»), ч. 3 ст. 209 («Легалізація та відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі») Кримінального Кодексу України.
У фокусі розслідувачів — угоди на загальну суму понад 1,2 млрд грн. В ході досудового розслідування детективи Бюро викрили схеми, за якими приватні компанії-посередники закуповували вугілля в державного підприємства за цінами, що відрізнялися від ринкових, задля подальшого постачання його ПАТ «Центренерго». Але фактичне постачання здійснювалося напряму — від ДП до ПАТ «Центренерго».
Через такі дії суб’єкти підприємництва, що входять до сфери відання Міненерговугілля, у яких частка державної власності та корпоративних прав держави складає понад 50%, зазнали суттєвих збитків.
Розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ розпочали в липні 2016 року на основі інформації, яку викрили журналісти “Наших грошей”.
Нагадаємо, 31 березня ЗМІ повідомили про обшуки НАБУ на «Краснолиманській». Неофіційно повідомлялось про те, що обшуки були пов’язані з фірмами «Дантрейд лтд» і «Торговий дім-ресурс», через які вугілля державної шахти поставлялось на державні ТЕС.
Про ці ж компанії згадувалось у повідомленні «Економічної правди» щодо обшуків у офісі нардепа Сергія Тригубенка (БПП) у бізнес-центрі «Парус» у грудні 2016 року.
В основі справи НАБУ проти пана Тригубенка – розслідування Аліси Юрченко про неофіційний контроль нардепа над шахтою Краснолиманська, яке було показано у програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом” ще у червні 2016 року. Фірма, у засновниках якої був парламентський помічник Тригубенка – виступила посередником між державною шахтою та державними компаніями, перепродаючи вугілля.
30 листопада детективами Національного антикорупційного бюро було проведено обшук в неофіційному центральному офісі народного депутата від БПП Сергія Тригубенка, внаслідок чого у нього вилучили понад 4 мільйони гривень. Досудове розслідування триває. Про підозру поки нікому не повідомлено.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]