НАБУ почало розслідування щодо ГПУ через купівлю авто всупереч забороні

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження щодо закупівлі Генеральною прокуратурою 19 автомобілів в період, коли це було заборонено постановою Кабінету Міністрів.
Таким чином НАБУ виконало рішення Солом’янського райсуду за скаргою юристів проекту “Тисни” (Bihus.Info). Досі Бюро, всупереч вимогам КПК, відмовлялося реєструвати кримінальне провадження.
Розслідування відкрито 31 січня за ст. 210 ч. 2 Кримінального кодексу – нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах.
Нагадаємо, юристи з проекту “Тисни” звернулися до НАБУ після виходу розслідування Bihus.Info “Заборонені колеса” в листопаді минулого року. В матеріалі йшлося про те, що Генеральна прокуратура закупила 19 легкових автомобілів (в основному – Toyota Corolla) на загальну суму близько 13 мільйонів гривень у той час, коли такі закупівлі були заборонені Постановою Кабміну (у 2016-2018 роках).
Як виявилося, у той час Генпрокуратура самостійно “проаналізувала” заборону і дійшла до висновку, що вона суперечить Закону “Про прокуратуру”. Відтак вирішила її не виконувати.
На час виходу розслідування автопарк ГПУ був найбільшим за всю історію цього органу і складав 103 автомобілі. Водночас прокуратура на сьогодні має найменше повноважень за історію.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.