Важливо
Ми вплинули

НАБУ і САП повідомили про підозру партнерам сина Гладковського, викритим на корупції в оборонній сфері

FacebookTwitterTelegram

29 квітня детективи Національного Антикорупційного Бюро під процесуальним керівництвом САП повідомили про підозру чотирьом особам, які фактично керували і забезпечували роботу ТОВ «Оптимумспецдеталь» – компанії-постачальниці запчастин підприємствам державного концерну «Укроборонпром», що фігурувала в розслідуванні Лесі Іванової “Армія. Друзі. Бабки”.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, дії співвиконавців та організаторів злочину, кваліфіковано за ч. 3 ст. 212 (ухиленні від сплати податків у особливо великому розмірі) та ч.3 ст. 209 (легалізації коштів в особливо великих розмірах, набутих внаслідок вказаного злочину) Кримінального кодексу України.

За даними журналістів Bihus.Info, мова йде про фігурантів журналістського розслідування Віталія Жукова, Андрія Рогозу, директора фірми, а також людину, яка по факту вела її бухгалтерію.

“Ці факти неодноразово ставали об’єктом уваги журналістів, в тому числі Bihus.Info. Тож, спільними зусиллями ми долаємо корупцію в оборонній сфері!” – зазначено у повідомленні НАБУ. 

Слідство встановило, що через дії ТОВ «Оптимумспецдеталі» держава недорахувалася понад 49 млн грн. Фактичні керівники цієї компанії разом із іншими суб’єктами господарювання у 2015-2017 роках налагодили схему із постачання товарів невідомого походження підприємствам державного концерну «Укроборонпром» із ухиленням від сплати податків.

Загалом внаслідок такої діяльності поставлено товарів на суму близько 165 млн грн, з яких не сплачено 49 млн грн податків, а «зекономлені» у такий спосіб кошти легалізували шляхом вчинення низки незаконних фінансових операцій.
Нагадаємо, в лютому-березні 2019-го року журналісти Bihus.Info опублікували серію розслідувань про корупційні схеми в оборонній галузі, які ймовірно організувала група Гладковського-Жукова-Рогози, одним з учасників якої був син тодішнього заступника глави РНБО Олега Гладковського. За даними журналістів, через ці схеми, “хлопчики” отримали понад 250 млн грн з бюджету країни.

Два роки тому ми опублікували розслідування «Бронедрузі», в якому розповіли, як у 2015-2016 роках державні оборонні заводи “злили” фіктивним компаніям близько 100 мільйонів гривень за незрозумілого походження і якості запчастини. Тоді нам вдалося ідентифікувати «операційних менеджерів» схеми – дрібного бізнесмена та екс-співробітника концерну «Укроборонпром». Однак ми розуміли, що двоє хлопців «нізвідки» - не могли провертати такі схеми без допомоги та протекції.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.