НАБУ і САП повідомили про підозру партнерам сина Гладковського, викритим на корупції в оборонній сфері

29 квітня детективи Національного Антикорупційного Бюро під процесуальним керівництвом САП повідомили про підозру чотирьом особам, які фактично керували і забезпечували роботу ТОВ «Оптимумспецдеталь» – компанії-постачальниці запчастин підприємствам державного концерну «Укроборонпром», що фігурувала в розслідуванні Лесі Іванової “Армія. Друзі. Бабки”.
Як повідомляє прес-служба НАБУ, дії співвиконавців та організаторів злочину, кваліфіковано за ч. 3 ст. 212 (ухиленні від сплати податків у особливо великому розмірі) та ч.3 ст. 209 (легалізації коштів в особливо великих розмірах, набутих внаслідок вказаного злочину) Кримінального кодексу України.
За даними журналістів Bihus.Info, мова йде про фігурантів журналістського розслідування Віталія Жукова, Андрія Рогозу, директора фірми, а також людину, яка по факту вела її бухгалтерію.
“Ці факти неодноразово ставали об’єктом уваги журналістів, в тому числі Bihus.Info. Тож, спільними зусиллями ми долаємо корупцію в оборонній сфері!” – зазначено у повідомленні НАБУ.
Слідство встановило, що через дії ТОВ «Оптимумспецдеталі» держава недорахувалася понад 49 млн грн. Фактичні керівники цієї компанії разом із іншими суб’єктами господарювання у 2015-2017 роках налагодили схему із постачання товарів невідомого походження підприємствам державного концерну «Укроборонпром» із ухиленням від сплати податків.
Загалом внаслідок такої діяльності поставлено товарів на суму близько 165 млн грн, з яких не сплачено 49 млн грн податків, а «зекономлені» у такий спосіб кошти легалізували шляхом вчинення низки незаконних фінансових операцій.
Нагадаємо, в лютому-березні 2019-го року журналісти Bihus.Info опублікували серію розслідувань про корупційні схеми в оборонній галузі, які ймовірно організувала група Гладковського-Жукова-Рогози, одним з учасників якої був син тодішнього заступника глави РНБО Олега Гладковського. За даними журналістів, через ці схеми, “хлопчики” отримали понад 250 млн грн з бюджету країни.
Два роки тому ми опублікували розслідування «Бронедрузі», в якому розповіли, як у 2015-2016 роках державні оборонні заводи “злили” фіктивним компаніям близько 100 мільйонів гривень за незрозумілого походження і якості запчастини. Тоді нам вдалося ідентифікувати «операційних менеджерів» схеми – дрібного бізнесмена та екс-співробітника концерну «Укроборонпром». Однак ми розуміли, що двоє хлопців «нізвідки» - не могли провертати такі схеми без допомоги та протекції.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.