На розводі учасників держпрограми «Доступне житло 30/70» заробили донецькі банкіри і «правильна» фірма

На коштах учасників програми «Доступне житло 30/70» заробили банки, які […]
На коштах учасників програми «Доступне житло 30/70» заробили банки, які належать донецьким бізнесменам, і забудовник, близький до чиновника, який курує держпрограмму. Тим часом самі учасники, здавши гроші, свої квартири не отримали, йдеться в сюжеті Надії Бурдєй.
Участь у програмі могли взяти українці, які стоять на квартирному обліку і оплатили 70% вартості новозбудованого житла. Решта 30% – повинна була компенсувати держава.
Інвестори проекту перевели близько 100 млн грн. Сьогодні багато вкладників не можуть ані повернути кошти, ані отримати обіцяне житло. Загалом у програмі брали участь 22 банки, де було відкрито 3500 рахунків. Постраждалі учасники програми стверджують, що їх змушували відкривати рахунки переважно лише в двох банках: «Автокразбанк» та «Південкомбанк». У результаті понад половина учасників обрала саме їх: в першому було відкрито 868 рахунків, у другому – 900
«Південкомбанк» заснував товариш Олександра Януковича – Руслан Ципалков. Засновником «Автокразбанку» – є три маловідомі донецькі підприємці – Андрій Лізогуб, Андрiй Некрилов та Сергiй Пахальчук. Нині у цих банках введено тимчасові адміністрації.
Якщо банки збанкрутують, а квартири продадуть, то Фонд гарантування вкладів поверне вкладникам лише по 200 тис грн. Таку компенсацію отримають навіть ті інвестори, хто вклав у проект майже мільйон.
Куратором державної програми є заступник міністра Мінрегіонбуду – Дмитро Ісаєнко.Його співмешканка – Наталія Ісаєнко, засновниця будівельної компанії «НІКА ЛТД», також дотична до реалізації цього державного проекту. Компанія у рамках програми будує багатоповерхівки за рахунок коштів «Доступного житла».
Зокрема, фірма «НІКА ЛТД» будує багатоповерхівку у Вишгороді. Журналістам «Наших грошей» вдалось з’ясувати, що це будівництво фірма розпочала ще в 2006 році. Та під час фінансової кризи проект заморозили. У 2008 році, за оцінками компанії «Кредит Рейтинг», – «Ніка ЛТД» була на межі дефолту. Втім, фінансовий стан компанії поліпшився у 2011 році – у період запуску програми «Доступне житло 30/70».
У тому ж 2011 році – Наталія Ісаєнко вийшла зі складу засновників компанії «Ніка ЛТД», а замість неї керівником компанії призначили Анатолія Савчука. Раніше чоловік був колегою Дмитра Ісаєнка. Вони разом працювали у Центральному будівельному спеціальному управлінні Міноборони. Нині обидва працюють у галузі будівництва. Один очолює будівельну компанію «НІКА ЛТД», а інший займає керівну посаду у Мінрегіобуді і забезпечує будівельників роботою.
За матеріалами сайту “Наші гроші”
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниТесть нардепа Дубневича розповів як його “вписували” у фірми з мільйонними активами
Тесть народного депутата та фігуранта корупційної справи щодо розкрадання десятків мільйонів гривень “Укрзалізниці” Ярослав Дубневич Мирослав Швидкий, який за документами є власником львівської компанії “Передзвін”, розповів журналістам, що у фірмі виступає виключно як “підставне лице”. Про це йдеться в розслідуванні Мар’яни Сич та Максима Опанасенко для Bihus.Info.
Бюро економічної безпеки: головне про функції та структуру нового правоохоронного органу
Український бізнес роками страждав від візитів податкової міліції та економічного департаменту СБУ. Та, схоже, у підприємців нарешті з’явився шанс позбавитись від надмірного тиску правоохоронців. Обережну надію дає ухвалений 28.01.2021 Верховною Радою законопроєкт № 3087-д "Про Бюро економічної безпеки" (БЕБ), що фактично створює єдиний правоохоронний орган для розслідування економічних кримінальних правопорушень. Про його функції, структуру та особливості роботи - розповідає адвокат Bihus.Info Євген Воробйов.
Bihus.Info виграли суд у колишнього секретаря РНБО Турчинова
Після чотирьох років судової тяганини Верховний суд став на сторону журналістів у справі проти Олександра Турчинова. Йдеться про позов Турчинова через сюжет про лотерейну монополію, який команда Bihus.Info випустила у 2017-му році.