Новини

На розводі учасників держпрограми «Доступне житло 30/70» заробили донецькі банкіри і «правильна» фірма

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

На коштах учасників програми «Доступне житло 30/70» заробили банки, які […]

На коштах учасників програми «Доступне житло 30/70» заробили банки, які належать донецьким бізнесменам, і забудовник, близький до чиновника, який курує держпрограмму. Тим часом самі учасники, здавши гроші, свої квартири не отримали, йдеться в сюжеті Надії Бурдєй.

Участь у програмі могли взяти українці, які стоять на квартирному обліку і оплатили 70% вартості новозбудованого житла. Решта 30% – повинна була компенсувати держава.

Інвестори проекту перевели близько 100 млн грн. Сьогодні багато вкладників не можуть ані повернути кошти, ані отримати обіцяне житло. Загалом у програмі брали участь 22 банки, де було відкрито 3500 рахунків. Постраждалі учасники програми стверджують, що їх змушували відкривати рахунки переважно лише в двох банках: «Автокразбанк» та «Південкомбанк». У результаті понад половина учасників обрала саме їх: в першому було відкрито 868 рахунків, у другому – 900

«Південкомбанк» заснував товариш Олександра Януковича – Руслан Ципалков. Засновником «Автокразбанку» – є три маловідомі донецькі підприємці – Андрій Лізогуб, Андрiй Некрилов та  Сергiй Пахальчук. Нині у цих банках введено тимчасові адміністрації.

Якщо банки збанкрутують, а квартири продадуть, то Фонд гарантування вкладів поверне вкладникам лише по 200 тис грн. Таку компенсацію отримають навіть ті інвестори, хто вклав у проект майже мільйон.

Куратором державної програми є заступник міністра Мінрегіонбуду – Дмитро Ісаєнко.Його співмешканка – Наталія Ісаєнко, засновниця будівельної компанії «НІКА ЛТД», також дотична до реалізації цього державного проекту. Компанія у рамках програми будує багатоповерхівки за рахунок коштів «Доступного житла».

Зокрема, фірма «НІКА ЛТД» будує багатоповерхівку у Вишгороді. Журналістам «Наших грошей» вдалось з’ясувати, що це будівництво фірма розпочала ще в 2006 році. Та під час фінансової кризи проект заморозили. У 2008 році, за оцінками компанії «Кредит Рейтинг», – «Ніка ЛТД» була на межі дефолту. Втім, фінансовий стан компанії поліпшився у 2011 році – у період запуску програми «Доступне житло 30/70».

У тому ж 2011 році – Наталія Ісаєнко вийшла зі складу засновників компанії «Ніка ЛТД», а замість неї керівником компанії призначили Анатолія Савчука. Раніше чоловік був колегою Дмитра Ісаєнка. Вони разом працювали у Центральному будівельному спеціальному управлінні Міноборони.  Нині обидва працюють у галузі будівництва. Один очолює будівельну компанію «НІКА ЛТД», а інший займає керівну посаду у Мінрегіобуді і забезпечує будівельників роботою.

За матеріалами сайту “Наші гроші”

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.