Важливо
Новини

На Донеччині “Опозиційний блок” та “Опозиційна платформа – за життя” роками не платять за оренду партійних офісів

6664848823231838646023645071253437564321792n.jpg
FacebookTwitterTelegram

На Донеччині осередки та територіальні організації політичних партій “Опозиційний блок” та “Опозиційна платформа – за життя” не сплачують за оренду партійних офісів. Місцеві підприємці зробили для політиків такі “спонсорські внески” і на роки передали свої приміщення у користування. Таким чином, партії економлять до півмільйона гривень на рік. Про це свідчать проаналізовані журналістами фінансові звіти партійних осередків на Донеччині. 

Отже, Донецька регіональна організація політичної партії “Опозиційна платформа – за життя” безоплатно користується офісом у Слов’янську. Приміщення на понад 30 квадратів партія отримала у безкоштовне користування терміном на два роки: з грудня 2019 до грудня 2021 року. Ще до початку цього року адресу саме цього офісу в осередку вказували як адресу реєстрації

У партійному звіті вартість оренди майна була оцінена у понад 20 тисяч гривень (ймовірно, на рік). Тобто, за два роки партійний осередок “ОПЗЖ” зекономив понад 40 тисяч гривень. Це приміщення у безоплатне користування осередку політичної партії надала 74-річна мешканка Слов’янська Ніна Берко, вона ж і його власниця. Син Берко – місцевий бізнесмен, у регіональних новинах фігурує як прихильник партії ОПЗЖ. Раніше компанії, якими він володіє, були прописані саме за адресою цього офісу. Ймовірно, саме там наприкінці минулого року відбулися сутички підприємця Олега Берко і ветеранів АТО, які прийшли у будівлю з акцією протесту і розмалювали вікна офісу. Вже через місяць після інциденту партійний осередок змінив юридичну адресу офісу.

Для порівняння, у 2018 році Донецька регіональна організація політичної партії “ОПЗЖ” теж мала у безоплатному користуванні два приміщення: перше – у місті Маріуполь, друге – у Краматорську. 

Територіальна організація політичної партії “Опозиційний блок” у місті Маріуполь Донецької області також безкоштовно використовує приміщення під офіс у центрі Маріуполя. Про це партійний осередок вказує у річному звіті НАЗК від 2019 року. Місцевому осередку передали у безоплатне користування приміщення на майже 300 квадратів. Вартість оренди такого приміщення у партійному звіті була оцінена у понад 115 тисяч гривень за квартал. У рік партія зекономила на оренді такого офісу майже півмільйона гривень – 467 тисяч.

Приміщенням володіє мешканка Маріуполя Раїса Таїсіна. Жінка є однією з співзасновниць компанії, що займається розміщенням реклами в Маріуполі. А також є власницею благодійного фонду “Патріот Приазов’я” у Маріуполі. Жінка також є власницею компанії ТОВ «Термінал-Сервіс компані». Її бізнес-партнером у цій компанії є Сергій Маліков, чоловік Жанни Усенко-Чорної, яка була звільнена з посади заступника голови ЦВК у вересні 2018-го року, пропрацювавши у цій структурі 14 років.

Приміщення за такою ж адресою перебувало у користуванні територіального осередку партії і у 2018 році. Однак тоді у звіті вказували користування приміщенням майже 200 квадратів –  на 100 квадратів менше, ніж у 2019. Скільки тоді коштувала оренда такого приміщення – у звіті не зазначили. 

До прикладу, зараз оренда нежитлового приміщення в центральному районі Маріуполя на понад 200 квадратів коштує близько 30 тисяч гривень на місяць.

Для порівняння, політична партія “Донецька територіальна організація партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” у 2019 році сплачувала за оренду офісного приміщення у місті Краматорськ більше 90 тисяч гривень у квартал. Відтак, на оренду офісу осередок витратив більше 360 тисяч гривень на рік. Про це йдеться у фінансовому звіті політичної партії за 2019 рік. Також за оренду офісних приміщень на Донеччині сплачує політична партія “Наш Край”. У 2019 році регіональний осередок орендував чотири офіси у Донецькій області – два в Маріуполі, один у Слов’янську та один у Миколаївці. Оренда всіх офісів на Донеччині обійшлася партії у понад 70 тисяч гривень за 2019 рік. 

Відповідно до аналізу фінансових звітів партійних осередків на Донеччині, можемо помітити, що власники приміщень, які надавали їх у безкоштовне користування політичним партіям, є власниками місцевого бізнесу, а також пов’язані з політичними діячами чи прихильниками певних партійних рухів. Так, жителька Слов’янська Ніна Берко, яка надала у безоплатне користування приміщення для партії “Опозиційна платформа – за життя” є матір’ю місцевого бізнесмена, який відвідує сесії міської ради і публічно підтримує діяльність партії, на користь якої “спонсорські внески” робить його матір. Підприємиця з Маріуполя Раїса Таїсіна, яка надала офісне приміщення у безкоштовне користування осередку партії “Опозиційний блок” також володіє рядом компаній у Маріуполі, у деяких спільно з родичами екс-чиновниці.

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.