Важливо
Новини

МОЗ не захотіло давати більше грошей з Фонду боротьби з COVID-19 на якісніші ШВЛ

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Міністерство охорони здоров’я відмовилося довиділити більше грошей з Фонду боротьби з COVID-19 на дорожчі, але, ймовірно, якісніші апарати штучної вентиляції легень. Відтак, державне підприємство “Медичні закупівлі України” оголосило повторний тендер з тією ж ціною, через яку попередні торги так і не відбулися. Про це свідчать оголошення на сайті публічних закупівель.

Перша спроба закупити партію у 50 апаратів не дала результату, адже запропоноване обладнання або не відповідало вимогам торгів, або були питання до самих постачальників. Тому ДП просило Міністерство охорони здоров’я збільшити закладену за кожен апарат ціну – 500 тисяч гривень за один, щоб залучити більшу кількість учасників торгів. Нині “Медичні закупівлі” пішли на повторні торги. Але в оголошеннях ціна не виросла – лишилася на рівні 500 тисяч гривень за один апарат. Це означає, що МОЗ збільшення вартості не погодило.

Ще у травні Кабмін виділив МОЗу з Фонду боротьби з COVID-19 3 млрд грн. Частина грошей призначались на доплати медикам. Решта – 2,5 млрд грн на закупівлю засобів захисту лікарям та власне 200 апаратів ШВЛ. За даними журналістів Bihus.Info, станом на 20 серпня, тобто за три місяці після виділення коштів – МОЗом витрачено менше 37 млн грн (1,5%), а більшість товарів з переліку так і не закуплена. У повному обсязі замовили тільки респіратори і захисні щитки, частину масок і рукавичок.

Ще під час погодження документів, журналісти Bihus.Info отримали копії розрахунків, за підписом міністра Максима Степанова, в яких обґрунтовувалися заплановані витрати. Зокрема, там наголошувалось, що МОЗ отримало комерційну пропозицію від національного виробника. Але ані деталей цієї пропозиції, ані специфікації обладнання – не зазначили. Тож, говорити про відповідність вартості у півмільйона гривень за один апарат ринковим цінам – можливості не було.

За нашими даними, в обгрунтуваннях МОЗ йшлося про апарати Ювент-А, Ювент-Т та Ювент-М київської компанії “Ютас”.

Витрачати напряму кошти МОЗ не може, тому що усі “антиковідні” закупівлі проходять через «Медичні закупівлі України». Тож одразу після затвердження бюджету ДП провело власний моніторинг ринку і під час формування вимог до тендеру – умови, що апарати ШВЛ мають бути власне українськими – вже не було

Попри те, що більшість коштів МОЗ досі так не освоїло, в липні Кабмін докинув на нього ще 11 млрд – на доплати медикам та закупівлю обладнання. Ці закупівлі також ще не стартували.

Більше про закупівлі і діяльність МОЗ дивіться в сюжеті Bihus.Info про 5 місяців карантину в Україні.

Державне підприємство “Медичні закупівлі України” хоче закупити медичні костюми для медиків не по 488 грн, як це планувало Міністерство охорони здоров’я, а по 246 грн за штуку. Потенційна економія коштів, виділених МОЗу з Фонду боротьби з COVID-19, може скласти понад 1 млрд грн. Відповідні оголошення про пошук постачальників вже з’явились на сайті публічних закупівель Prozorro.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.