МОЗ не захотіло давати більше грошей з Фонду боротьби з COVID-19 на якісніші ШВЛ

Міністерство охорони здоров’я відмовилося довиділити більше грошей з Фонду боротьби з COVID-19 на дорожчі, але, ймовірно, якісніші апарати штучної вентиляції легень. Відтак, державне підприємство “Медичні закупівлі України” оголосило повторний тендер з тією ж ціною, через яку попередні торги так і не відбулися. Про це свідчать оголошення на сайті публічних закупівель.
Перша спроба закупити партію у 50 апаратів не дала результату, адже запропоноване обладнання або не відповідало вимогам торгів, або були питання до самих постачальників. Тому ДП просило Міністерство охорони здоров’я збільшити закладену за кожен апарат ціну – 500 тисяч гривень за один, щоб залучити більшу кількість учасників торгів. Нині “Медичні закупівлі” пішли на повторні торги. Але в оголошеннях ціна не виросла – лишилася на рівні 500 тисяч гривень за один апарат. Це означає, що МОЗ збільшення вартості не погодило.
Ще у травні Кабмін виділив МОЗу з Фонду боротьби з COVID-19 3 млрд грн. Частина грошей призначались на доплати медикам. Решта – 2,5 млрд грн на закупівлю засобів захисту лікарям та власне 200 апаратів ШВЛ. За даними журналістів Bihus.Info, станом на 20 серпня, тобто за три місяці після виділення коштів – МОЗом витрачено менше 37 млн грн (1,5%), а більшість товарів з переліку так і не закуплена. У повному обсязі замовили тільки респіратори і захисні щитки, частину масок і рукавичок.
Ще під час погодження документів, журналісти Bihus.Info отримали копії розрахунків, за підписом міністра Максима Степанова, в яких обґрунтовувалися заплановані витрати. Зокрема, там наголошувалось, що МОЗ отримало комерційну пропозицію від національного виробника. Але ані деталей цієї пропозиції, ані специфікації обладнання – не зазначили. Тож, говорити про відповідність вартості у півмільйона гривень за один апарат ринковим цінам – можливості не було.
За нашими даними, в обгрунтуваннях МОЗ йшлося про апарати Ювент-А, Ювент-Т та Ювент-М київської компанії “Ютас”.
Витрачати напряму кошти МОЗ не може, тому що усі “антиковідні” закупівлі проходять через «Медичні закупівлі України». Тож одразу після затвердження бюджету ДП провело власний моніторинг ринку і під час формування вимог до тендеру – умови, що апарати ШВЛ мають бути власне українськими – вже не було.
Попри те, що більшість коштів МОЗ досі так не освоїло, в липні Кабмін докинув на нього ще 11 млрд – на доплати медикам та закупівлю обладнання. Ці закупівлі також ще не стартували.
Більше про закупівлі і діяльність МОЗ дивіться в сюжеті Bihus.Info про 5 місяців карантину в Україні.
“Медзакупівлі України” шукають костюми вдвічі дешевше, ніж хотіло МОЗ: економія може скласти 1 млрд грн
Державне підприємство “Медичні закупівлі України” хоче закупити медичні костюми для медиків не по 488 грн, як це планувало Міністерство охорони здоров’я, а по 246 грн за штуку. Потенційна економія коштів, виділених МОЗу з Фонду боротьби з COVID-19, може скласти понад 1 млрд грн. Відповідні оголошення про пошук постачальників вже з’явились на сайті публічних закупівель Prozorro.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.